|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Солена соба
12.5.2010 11:22:22   
big_mama817
Дали некој од вас ја има користено оваа соба како сте задоволни јас искрено по малку сум скептик за некој работи на веб страната пишува 40 мин. = како 4 дена на море ајде пишете ги вашите искуства

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Солена соба
12.5.2010 11:30:25   
MamaOhrid
Јас многу сакам син ми да го однесам во солена соба, но мм е скептик и нејќе. Тој сакат да го носиме на море, а мене ми е страв на море со 8 месечно бебе. Незнам што да правам.
Ако некој бил во солена соба нека пише да знам што да правам...

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Солена соба
12.5.2010 11:46:34   
niki
За ова имам само читано, но живеам на море па не ми ни треба. Инаку МамаОхрид одењето на море нема да му штети на детето, овде со новороденчиња доаѓаат без никаков проблем. Малку поголема претпазливост и организирање е потребна и се е во ред, нема потреба да се плашиш. А твоето со 8 месеци уште малку нема во бебиња да спаѓа, така да на море за уживање, во солена соба да продолжите со уживање во морската клима и кога го немате близу.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Солена соба
12.5.2010 12:11:20   
majka 79
prv pat slusam za vakva solena soba.
pojasnete mi user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Солена соба
12.5.2010 13:32:27   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

prv pat slusam za vakva solena soba.
pojasnete mi user posted image user posted image user posted image



и јас првпат слушам user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Солена соба
12.5.2010 17:00:43   
Maca25
Јас сакам да ја носам нина во солената соба, само да подоздрави малце. Солена соба има и кај нас, едната се вика Витасол  се наоѓа на ул. Македонија 43-1/2, а другата е Солена соба скопје и е на илинденска.
Мислам дека за деца е доволно 20 мин, а за возрасни 40. не ги знам цените.



_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Солена соба
12.5.2010 17:02:07   
Maca25
Јас сакам да ја носам нина, затоа што ова лето тешко дека ќе изведеме некое летување на море, пасошите нема да ни бидат готови, а и финансиит не ни дозолуваат бап многу. затоа ќе си играме во песокот на солената соба.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Солена соба
12.5.2010 19:44:18   
MamaOhrid
Марија, ај те молам пиши штом отидете за да знам дали вреди за се заберам од Охрид или не user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Солена соба
12.5.2010 20:27:19   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica


ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

prv pat slusam za vakva solena soba.
pojasnete mi user posted image user posted image user posted image



и јас првпат слушам user posted image


i jas prv pat slušam za takva sobauser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Солена соба
12.5.2010 21:18:44   
Bogdancanka
мислам дека некаде имавме нешто спомнато за солена соба и во Македонија,барав да видам дали имаме нешто пишано али неможам да најдам можеби и грешамuser posted image

< Поракaта ја уредил Bogdancanka -- 12.5.2010 21:19:17 >


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Солена соба
13.5.2010 10:17:56   
beki RR
Една моја другарка беше во солената соба и е многу задоволна.Рече дека имало голема гужва.Тие беа толку задоволни што посакаа да отворат солена соба во нивниот град.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Солена соба
27.5.2010 14:08:17   
beki RR
Мојата другарка која беше толку задоволна од солената соба  успеа да се снајди финансиски и од 9 јуни во Битола ќе почни со работа солената соба.


< Поракaта ја уредил Julie -- 11.10.2010 16:47:29 >

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Солена соба
28.5.2010 9:46:38   
beki RR
Драги мои рингерејки, во солената соба во Битола можете да добитете еден третман гратис, за мајка и дете.
Ајде ако сте заинтересирани да направиме список за околу 20 деца ќе дадат.Почнува со работа од 9 јуни.

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Солена соба
22.6.2010 10:41:23   
beki RR
Еве вака изгледа во солената соба во Битола

user posted image



(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Солена соба
22.6.2010 22:06:27   
beki RR
user posted image

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Солена соба
25.6.2010 0:55:14   
veda
Jas so malata odime vo sabota veke sme zakazani, pa ke vi kazam kako si pominavme. Super sto i vo Bitola ni se sluci vakvo nestouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Солена соба
25.6.2010 14:09:52   
Еличка
Каде да се пријавиме за гратис во солената соба во Битола? А иначе цените какви се? Колку е 1 час?

(Одговор на членот veda)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Солена соба
25.6.2010 17:52:59   
beki RR
40 минути е 350 денари.Јави се на телефон и кажи им дека преку форумот рингераја сакаш да пробаш .Ќе добиеш еден бесплатен третман(од 40 минути).

< Поракaта ја уредил beki -- 25.6.2010 18:03:58 >

(Одговор на членот Еличка)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Солена соба
26.6.2010 11:22:38   
tereza
Јас обавезно ќе одам,добро е што кај нас во Битола има вакво нешто,убаво би било да се проба.Планирам по еднаш во неделата,цел јули да го фатам,па ќе видиме каков ефект има.А не е скапо во однос на тоа колку пари требаат за 15 дена на море.

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Солена соба
14.9.2010 22:54:07   
ucitelka703
Здраво!Еве,јас неколку дена ја посетувам НОВООТВОРЕНАТА солена соба во СТРУГА!!!
Имав слушано за нејзините ефекти од мои роднини во Германија каде овие соби ги имале уште пред многу години и ефикасни за здравјето и на децата и возрасните.Имам проблеми со алергии, бронхитис и проблем со многу болни синуси.Веке направив 4 третмани од по 40 мин и веке имам многу подобрување.Па ке одам до 10 третмани.За сите од Охрид и Струга морето Ви е тука во Струга, во солената соба, па може да си закажете третман. Закажете па пишувајте за впечатоците!user posted image

< Поракaта ја уредил Тања -- 15.9.2010 1:00:45 >

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Солена соба
25.9.2010 14:56:54   
mami2
Дали некој посетил солена соба заедно со своето дете? Дали на детето му било интересно? Во која од ваквите соби во Скопје сте биле? Дали имало позитивен ефект врз некој проблем со здравјето долколку таков постоел?

Сакам да го носам моето дете, ама како што е динамичен се плашам како ќе поминеме, и не сум сигурна дали има било каков ефект врз повторувачки бронхоопструкции

(Одговор на членот ucitelka703)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Солена соба
25.9.2010 21:31:17   
Еличка
Дали некој може да ми го даде бројот од солената соба во Струга. Ние бевме 2 пати во Битола и ни кажаа дека ќе отворат во Струга, ама не знаев дека веќе е отворено.

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Солена соба
25.9.2010 21:40:28   
Еличка
Го најдов бројчето, ама било 400 ден, а во Битола 350 беше.

(Одговор на членот Еличка)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Солена соба
27.9.2010 15:51:46   
blue_blue
Бил ли некој во солена соба во Халомедика во Хром? Бил ли некој со деца во солена соба и има ли некакви подобрувања? Колку често треба да се оди/колку пати за да има резултат?

(Одговор на членот Еличка)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Солена соба
3.10.2010 6:48:21   
flower daisy

eve,jas da gi potvrdam impresiite od solenata soba.Cekav da go zavrsime celiot blok pa da vidam kako ke reagiraat decata,Fantasticno so eden zbor.Uste na 2-3 terapija na maliot mu se iscisti sekretot,na kerka mi i se otpusija sinusite i prestanaa glavobolkite,mene mi prestanaa bolkite vo grb i kaslicata,a moram da priznaam porelaksirana u zivot ne sum bila.Kako preporodeni sme,Trebase uste lani da idam.bea moite drugarki,koristea okolu 20 terapii i CELA GODINA NE POSETIJA NITU EDNAS MATICEN LEKAR. Sledniot mesec ke napravam uste eden blok od 15 terapii i ke bideme top.Sto e najvazno 100% e prirodno i nema da gi trujam decata veke so lekarstva.Jas sum odusevena.

< Поракaта ја уредил Julie -- 3.10.2010 12:48:15 >

(Одговор на членот Еличка)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?