|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување
15.3.2010 8:42:39   
biljana16
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Prekrasna vest. Ti posakuvam lesna bremenost.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Вештачко оплодување
15.3.2010 11:24:24   
kik@
bravo user posted image user posted image user posted image super vest.imaj lesna bremenost i daj boze i nie da se raduvame kako tebe so pobrzo.cestitkiuser posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Вештачко оплодување
15.3.2010 14:18:38   
little girl
фала на сите за честитките, ајде кај сите вака да биде user posted image  сеуште сме тројца ама сепак мислам дека нема да ги остават сите три па најверојатно две ке бидат, ќе знаеме до наредна контрола.
Поздрав и чекам радосни вести од другите.

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Вештачко оплодување
15.3.2010 15:06:41   
arh_diz
Jas mislam dokolku sakas mozat da ti gi ostavat site tri

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот little girl)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Вештачко оплодување
15.3.2010 15:45:46   
little girl
mislam deka sepak se premnogu...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Вештачко оплодување
19.3.2010 8:12:04   
mila81
Dali ima nekoj nekakvo iskustvo za In vitro kaj dr. Snezana Adamoska od sistina?

(Одговор на членот little girl)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Вештачко оплодување
22.3.2010 7:54:59   
Merlin
Zdravo na site

Eve me i mene, pred nekolku dena bev na transfer, mi vratija tri pa sega cekam, se nadevam ke bide pozitivno.
Little girl kaj koj doktor pravese IVF? Jas sum kaj lazarevski vo Sistina.
Pozdravce na site

(Одговор на членот mila81)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Вештачко оплодување
22.3.2010 7:57:29   
Bogdancanka
Мерлин само позитивно и ќе биде само ти уживај сега и мисли позитивно ја имаш сета моја позитивна енергија и се надевам за неколку недели ќе частиш во баротuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Merlin)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Вештачко оплодување
22.3.2010 13:10:18   
arh_diz
Merlin sega treba da bides smirena i poveke da odmaras ti posakuvam mnogu sreka

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Вештачко оплодување
22.3.2010 14:23:39   
blue_blue
Gi citam porakive i site gi spomnuvate Sistina. Po moe mislenje i na uste nekolku drugi luge vo Remedika kaj Dr. Petanovski e mnogu mnogu porijatno. Sekoj apocit kon strucnosta na Dr. Lazrevski ama tamu e bukvalno masina za pravenje pari. Toj od sto e preoptereten ne znae koj e koj pacient koga ke vleze kaj nego, sestrite se beskrajno neljubezni i e cela golgota dodeka da vi zakazat za bilo sto, makar i da ste mu pacient, ve maltretiraat po sto pati da im kazuvata cela istorija zosto odite kaj Lazarevski za da na kraj vi kazast vo 11:10 od sabajle kako bozem vie da sedite doma i cekate da odite na lekar...Dr. Petanovski e mnogu razlicen, a isto tolku (ako ne i poveke) strucen. So nego rabotat dve sestri koi gi znaat site pacienti. Toj ja vodi bremenosta i toj ve poraga, sto ne e slucaj so Lazarveski

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Вештачко оплодување
23.3.2010 8:32:35   
Merlin
Zdravo na site
Ova sto go obrazlozuva blu-blue za Sistina e apsolutna vistina. Za da zakazez bilo sto treba da se ubies od objasnuvanje koj si za sto se javuvas, kaj koj doktor i taka. Koga dolgo vreme odite doktorite i sestrite ke ve naucat , znaci mozebi nema da vi go pametat imeto ama ke znaat koja ste. E koga veke imate zakazano ili ste vo nekoja postapka togas se premnogu profesionalni bas site od sestra do doktor. Lazarevski si e takov covek po priroda koj ne zboruva mnogu no si se koncentrira na rabotata i gleda da ja sraboti maksimkalno dobro, toa e mojot vpecatok za nego. No dokolku go prasate se ke vi obrazlozi. Ne sakam da gi pravdam, no mislam deka pred se najdobro e koga ke dobiete dobri rezultati a toa dali se odnesuvale kon vas vaka ili onaka e poveke diskutabilno prasanje. Imam iskustvo so lekar koj se odnesuvase so mene srce, zlato i sl. ni vlea mnogu doverba ama na kraj taka dobro ne ispolaza sto duri i zuvotot mozese da mi bide vo prasanje. Lekarot e od Ohrid. Ne ja osporuvam niti dokazuvam nicija strucnost, no na kraj sekoj e zaovolen od onaa klinika kaj sto dobil rezultat.
Mnogu Pozdrav na site

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Вештачко оплодување
23.3.2010 15:08:02   
kik@
Zdravo Merlin.Za doktorite od Ohrid,i jas imam iskustvo,navistina se bezobrazni ke te lazat se dodeka ne ti go zemat i poslednoit denar i na kraj ke ti recat se e vo red.I jas odev 1 god. kaj doktorot se e vo red pa duri i inseminacija mi pravese so spric bez da proverit dali e vo red  so spermata od maz mi,samo taka maz mi dade primerok i odma mi ja vsprica vo mene i ti lezi.Ama toa e so da pravime se lazime barame pomos a pomos od nikade.Eve sega odime vo sistina i navistina e guzva i treba da cekas za da zakazis,pa sega i se prefrlaat vo drugata bolnica i e haos.Pozdrav.

(Одговор на членот Merlin)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Вештачко оплодување
28.3.2010 22:48:09   
fantom
Ne znam za na drugi mesta,ama za Remedika mozam samo pozitivni raboti da kazam,duri i da preporacam na sekoj so ima problem so zabremenuvanje da se obrati do Remedika i veruvam deka ke naide na profesionalen i prijaten odnos.Inaku koga se raboti za vestackoto oplodvanje,tie rabotat timski,cela ekipa,taka da kaj koj i da ste doktor nema da zgresite jas mislam,site se epten fini i strucni.Nie bevme kaj Dr.Hadzi Lega Makuli i mozam samo najdobro da kazam za covekot.Ednostavno ti vlee nadez,a vo tie momenti i toa e mnogu bitno.Kaj nas vestackoto oploduvanje bese uspesno od prva i eve sega ima dve prekrasni srcinja,bliznacinja,sin i kerka,kombinacija snovauser posted image .
A inaku od maticniot ginekolog tuka kaj nas ic ne sum zadovolen,6 godini ne matkase vamu,tamu,i zivci i pari izgubivme,ta na operacija ne prati,laparoskopija,ta ova ta ona,dodeka na kraj ne resivme samite da otideme vo Remedika,i za nepolni 2 meseca imavme rezultati.Moj sovet za tie so imaat problemi so zabremenuvanje,ne cekajte,gazete napred!

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Вештачко оплодување
28.3.2010 23:23:27   
nataly_13215
bas mi e milo sto slusam deka ubavo ste pominale bidejki tamu rabotam , pozdrav i cuvaj te se

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Вештачко оплодување
29.3.2010 0:13:13   
lilicka
Натали_13215 мила каква е процедурата за Инсеминација со донор во Ремедика,јас сум во фаза на избор сеуште дали Ремедика или Систина?!позз

(Одговор на членот nataly_13215)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Вештачко оплодување
29.3.2010 8:01:02   
nataly_13215
ke ja prasam deneska koleskata embriolog i ke ti kazam no mozes i da im pisies na ivf@remedika.com.mk za da dobies se sto ti treba od informacii, site sme so tebe pozdrav

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Вештачко оплодување
29.3.2010 15:58:14   
blue_blue
Tokmu toa sakav da go kazam sto go veli fantom. Deka vo Remedika imaat neverojtano dobar odnos so pacientite, a i ogromna strucnost. Dr. Petanovski se ima obucuvano vo Ceska i e e golem poznavac na problematikata. Jas pred da se porodam dojde i Dr. Hadzi Lega kaj kogo bev ednas koga Petanovski bese na odmor. Moja preporaka za site e da ne gubat vreme po maticni lekari, ednostavno ne se strucni za lecenje sterilitet. Jas od koga edna godina bez uspeh se obiduvav da dobieme dete vednas si zakazav kaj Lazarevski (vo toa vreme vo Remedika seuste ne rabotea IVF). Megutoa, i pokraj strucnosta na Lazarevski koja nikogas ne sum ja osporuvala navistina ne mozev veke da odam tamu zosto odnosot na sestrite i celiot presonal me nervirase. Sekoe zakazuvanje na pregled mi bese golgota iako toj mi bese doktor 1.5 godina. Mislam deka toa ne e vo red za nekoj koj e redoven pacient. Se plasev sekoj pat koga ke trebase da zakazam - sto li ke mi izmisli sestrata za da ne mi zakaze. Plus, tolku bea neprofesionalni - mi se slucilo dodeka cekam so ime i prezime da ti se odbratat i so detaljen opis zosto cekas vo cekalna pred site pacienti. Uzasno neprijatno! Koga go otkriv Dr. Petanovski i sestra Lile toa bese neverojatno osesnuvanje - takov tim se - nikogas ne mi bilo neprijatno. Za 6 meseci "me resi" kako slucaj. Imam i jas bliznacki - kerki, fala mu na gospsod za Dr. Petanovski i odnosnot na site vo Remedika.

ИЗВОРНА ПОРАКА: fantom

Ne znam za na drugi mesta,ama za Remedika mozam samo pozitivni raboti da kazam,duri i da preporacam na sekoj so ima problem so zabremenuvanje da se obrati do Remedika i veruvam deka ke naide na profesionalen i prijaten odnos.Inaku koga se raboti za vestackoto oplodvanje,tie rabotat timski,cela ekipa,taka da kaj koj i da ste doktor nema da zgresite jas mislam,site se epten fini i strucni.Nie bevme kaj Dr.Hadzi Lega Makuli i mozam samo najdobro da kazam za covekot.Ednostavno ti vlee nadez,a vo tie momenti i toa e mnogu bitno.Kaj nas vestackoto oploduvanje bese uspesno od prva i eve sega ima dve prekrasni srcinja,bliznacinja,sin i kerka,kombinacija snovauser posted image .
A inaku od maticniot ginekolog tuka kaj nas ic ne sum zadovolen,6 godini ne matkase vamu,tamu,i zivci i pari izgubivme,ta na operacija ne prati,laparoskopija,ta ova ta ona,dodeka na kraj ne resivme samite da otideme vo Remedika,i za nepolni 2 meseca imavme rezultati.Moj sovet za tie so imaat problemi so zabremenuvanje,ne cekajte,gazete napred!



(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: klamigija vo krv
29.3.2010 18:36:23   
миринда
zenski da vi kazam i po dve dozi ispieni antibiotici pak ja imam.2pati piev sumsmet potoa glaufos citeral ivibramicin i pak ja imam i vo krv i nabris neznam veke kade da se obratam i sto da pravam mnogu sum zagrizeva

(Одговор на членот Merlin)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Вештачко оплодување
30.3.2010 13:18:25   
little girl
Zdravo Merlin,
ti posakuvam mnogu sreka i da ne izraduvas site. Inaku i jas pravev IVF kaj D-r Lazarevski koj spored mene e najgolemiot strucnjak vo cela Makedonija. Jas mnogu dolgo odev kaj nego pred da raboti vo Sistina, i uste od togas toj specijalizirase za vestacko oploduvanje. Inaku gledam deka gi kritikuvaat dosta no moeto iskustvo ne e takvo, sekogas bile preljubezni bilo na telefon bilo koga sum tamu.

(Одговор на членот Merlin)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Вештачко оплодување
31.3.2010 1:18:56   
sinolicka
KIK@ 2 MOI BLISKI PRIJATELKI SE LECEA KAJ POPOVIC I OD 1 PAT USPESNO OD KOI EDNATA IMA BLIZNACI, A DRUGATA KERKA POSLE 14GOD.,A JAS KAJ IVANOVSKI I PO MNOGU MNOGU OBIDI SIN. SO SREKA I POZITIVNA ENERGIJA ,A VO SISTINA SITE SE DOBRI user posted image

(Одговор на членот little girl)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Вештачко оплодување
31.3.2010 1:22:17   
sinolicka
ZA DR.LAZAREVSKI BI SAKALA DA KAZAM SAMO DEKA E NAJSTRUCEN ZA STERILITET VO CELA MAK. SAMO IMA PREMNOGU PACIENTI I E MNOGU OPTERETEN PA I NE SE SEKAVA NA SVOITE PACIENTI

(Одговор на членот little girl)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Вештачко оплодување
31.3.2010 14:26:24   
kik@
Se nadevam deka tretiov pat ke bide uspesno,treta sreka.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Вештачко оплодување
31.3.2010 14:29:50   
kik@
Da ve prasam dali mozam da pijam folna kiselina redovno podolgo vreme iako se spremame za vestackovo.Pozdrav na site.user posted image

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Вештачко оплодување
16.4.2010 11:50:20   
Bogdancanka
многу се радував и мислев ќе ми дојде редот преку фондот за инвитро,но пред некој ден му се јавив на докотрот да прашам што е работата и дали имам шанси да дојдам на ред,на тоа добив одговор дека тешко да дојдам на ред и дека од 250 пациенти сега му намалиле на 170 а и денар немал добиено за ниедна....значи не е фер нашата држава има пари за секакви глупости а за тоа што треба нема париuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Прашав за на приватно докорот ми рече 1200 евра си реков ајде зашто да не би платила и за тоа али еве сега проблем неможам мажле да го убедам дека нема да биде исто како првите три пати во Београд што бевме,и што се поминавмеuser posted image user posted image user posted image премногу е разочаран од тоа што поминавме и сега мисли дека сите се исти и дека сите можат така да не изиграт како првиот патuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Вештачко оплодување
16.4.2010 11:54:57   
matushka
Bas mi zal, znaci stvarno ovaa nasa drzava moze da se angazira malku da pomogne vo ovaa svera, mesto da frla pari na gluposti.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?