|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: RE:Вештачко оплодување
10.3.2010 16:23:27   
little girl
Фала. јас се паничам, бидејки, неодамна во Бебе Магазин, каде што инвитро беше темата, прочитав дека во мал број случаи ( се надевам не сум во нив) тестот за бременост иако позитивен се случувало во наредните денови да се негативизира и тоа се нарекувало биохемиска бременост. Оваа информација ме мачи..

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: RE:Вештачко оплодување
10.3.2010 16:29:15   
vezilka RR
оф, а кој ден ти е од трансферот? Меѓутоа знаеш дека што и да се случува таму во организмот, ти мора што повеќе да одмараш, да се релаксираш и што е најважно без стресови...Така да не мисли многу, најди си некоја занимација што ќе ти го оттргне мислите и уживкај си...

(Одговор на членот little girl)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: RE:Вештачко оплодување
10.3.2010 16:32:32   
little girl
19 ден од трансферот ми е. Тестот преку крв во Систина го направив на 15 ден а ден претходно направив и дома. И двата беа позитивни. Мерам базна температура и сеуште ми е висока па тоа ме теши. Ке се обидам да се релаксирам малку, можеби премногу мислам на тоа... Фала сепак..

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: RE:Вештачко оплодување
10.3.2010 16:35:38   
vezilka RR
user posted image user posted image user posted image user posted image епа нема што да се секираш, тестот од крв штом бил позитивен..ќе да е до тоа дека многу го милишuser posted image user posted image user posted image user posted image . Ајде земи нешто друго да се занимаваш и те чекаме во петок да ни кажеш што рекол докторот на контролата....user posted image user posted image

(Одговор на членот little girl)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: RE:Вештачко оплодување
10.3.2010 17:19:00   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: little girl

Фала. јас се паничам, бидејки, неодамна во Бебе Магазин, каде што инвитро беше темата, прочитав дека во мал број случаи ( се надевам не сум во нив) тестот за бременост иако позитивен се случувало во наредните денови да се негативизира и тоа се нарекувало биохемиска бременост. Оваа информација ме мачи..


А наместо што се мачиш со такви мисли, почни да чепкаш во форумот бременост, прочитај ги искуствата на мамичките за време на бременоста, релаксирај се и навикни се на фактот дека си user posted image и за одреден период сите заедно ќе славиме за твојот бебушuser posted image и ќе јадеме мекици во баротuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот little girl)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: RE:Вештачко оплодување
10.3.2010 17:27:45   
little girl
фала многу на сите за поддршката. Се надевам на добри резултати, само не знам а приметив дека го спомнувате ,,барот,, а не знам што значи тоа, односно дали имате навистина место каде што се срекавате. Инаку форумот ви е супер, затоа и се зачленив и искрено до сега најдобар е, па планирам да сум активен член во наредниот период.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: RE:Вештачко оплодување
10.3.2010 17:40:21   
Еца
Не си била во нашиот бар? user posted image а тој штотуку е отворен, нов ни еuser posted image стариот го пензиониравме, ајде мила повели во барот и сигурна сум дека супер ќе се дружиме  КЛИК ТУКАuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот little girl)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: RE:Вештачко оплодување
11.3.2010 14:04:57   
kik@
fala vi za poddrskata sto mi ja davate.super ste site.se nadevam dolgo ke si pisuvame samo dobri raboti.user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: RE:Вештачко оплодување
11.3.2010 14:08:33   
kik@
sakam da prasam dali ima nekakvi posledici vestackovo oploduvanje i kolku pati godisno e dozvoleno? nekade procitav deka poveke od 3 pati vo 1 god.ne e dozvoleno.dali e toa vistina? odnapred vi se zablagodaruvam.user posted image

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: RE:Вештачко оплодување
11.3.2010 14:21:44   
vezilka RR
IVF мислам дека нема никакви последици по здравјето освен оние од хормонските стимулации, но не мора да значи дека сигурно ќе ги има. Иначе мислам дека мора да понинат од 4 до 6 месеци меѓу 2 IVF..Ха, ха, ха..јас мислам дека после муабетот вчера ти требаше да почнеш позитивно да размислуваш, а ти прашуваш за следно IVF..Ааааа не играме така user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: RE:Вештачко оплодување
11.3.2010 14:30:53   
little girl
Драга Кика,
Не знам точно ама во секој случај вештачкото оплодување има последици, пред се тргни од хормонската постапка што ја поминуваш. Хормоните колку се добри толку и штетат на жената. За три пати колку што знам обично го врзуваат дозволеното правење на инвитро преку фондот а приватно сигурно можеш да правиш и повеќе.

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 236
   RE: Вештачко оплодување
12.3.2010 19:48:34   
little girl
поздрав на сите.Една радосна вест што сакам да ја споделам со сите. Ја поминавме денес првата контрола после позитивен тест за брем. и резултатот е ТРИ малечки што се развиваат супер user posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 12.3.2010 19:49:28 >

(Одговор на членот little girl)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: RE:Вештачко оплодување
12.3.2010 19:51:02   
penelopa
Честитки, честитки колку убава вест. user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот little girl)
Непосредна врска до пораките: 238
   RE: RE:Вештачко оплодување
13.3.2010 18:45:31   
arh_diz
Cestitki little girl imaj ubava i lesna bremenostuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 239
   RE: Вештачко оплодување
13.3.2010 18:51:40   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: little girl

поздрав на сите.Една радосна вест што сакам да ја споделам со сите. Ја поминавме денес првата контрола после позитивен тест за брем. и резултатот е ТРИ малечки што се развиваат супер user posted image


user posted image  user posted image  user posted image

Растете здраво и весело..уште тројка немаме на РР

user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот little girl)
Непосредна врска до пораките: 240
   RE: Вештачко оплодување
13.3.2010 18:53:06   
Cacko
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
so arno sve da ti bide 9 meseci sonce

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 241
   RE: Вештачко оплодување
13.3.2010 19:25:48   
mother 29
никогаш не е касно!хехехех
колку убава вест,покрај сите убавини во овој ден!со убаво и лесно низ цела бременост!поззззззз
user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 242
   RE: Вештачко оплодување
13.3.2010 19:57:56   
suzeto
user posted image user posted image user posted image lele super user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 243
   RE: Вештачко оплодување
13.3.2010 21:36:56   
Еца
user posted image

Прекрасна вест, поубаво не можеше да ми заврши денот. Ова е прва тројка на рр. Затоа немој да бидеш себична и дели го секој важен момент со нас и развојот на тие мали ангелчиња. Честитки!


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 244
   RE: Вештачко оплодување
14.3.2010 17:23:30   
Merlin
user posted image user posted image user posted image Super vest little girl, mnogu ne izraduva site. Samo napred rastete golemi i bidete mnogu srekni user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 245
   RE: Вештачко оплодување
14.3.2010 17:25:29   
Medo
Леле што убавооооооо user posted image user posted image user posted image
Честитки!!!!

(Одговор на членот Merlin)
Непосредна врска до пораките: 246
   RE: Вештачко оплодување
15.3.2010 0:45:11   
delfinka
cestitki i od mene za trojkata t.e 4ste so mama za cestitanje:))
Ajde sega pozitivno i vleci ne site za nos po red!
imaj prijatna i lesna bremenost

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 247
   RE: Вештачко оплодување
15.3.2010 1:00:09   
vale*
POZDRAV ZA 3KITE PREKRASNA VEST LESNA I UBAVA BREMENOST.

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 248
   RE: Вештачко оплодување
15.3.2010 7:47:40   
Bogdancanka
честитки за прекрасната вестuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот vale*)
Непосредна врска до пораките: 249
   RE: Вештачко оплодување
15.3.2010 8:29:11   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: little girl

поздрав на сите.Една радосна вест што сакам да ја споделам со сите. Ја поминавме денес првата контрола после позитивен тест за брем. и резултатот е ТРИ малечки што се развиваат супер user posted image


Леле little girl, поубав понеделнички почеток не можеше да се случи..Од се срце честитки и ти посакувам убава и лесна бременост..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот little girl)
Непосредна врска до пораките: 250
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?