|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Возраста на партнерите во лечење на евентуалн...
3.10.2010 20:11:49   
Contesa
Pocituvani kolegi na respektiraniov Forum,
Ve citam veke suma vreme, i iako sum nov clen, prv pat postiram tema za razmisluvanje i razmena na iskustva. Vo kontekst na ova, bi sakala da komentiram i razmenam iskustva so site Vas, okolu iskustvata po FC (fertilnite kliniki, kaj nas i top privatni kliniki vo stranstvo). Dokolku ima interes, ke pisam jako poveke.
PS: Ne pisuvam na prebukiranite dr. temi kao INF etc. Blagodaram, se najubavo na site!

< Поракaта ја уредил Палешка -- 21.10.2010 23:15:54 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Возраста на партнерите во лечење на евент...
21.11.2010 11:42:00   
wannna baby
Draga Contesa, navistina mi e drago sto ja imas postaveno ovaa tema i se nadevam deka ke ima mnogu postovi. Moeto iskustvo e samo vo GAK-drzavna bolnica. Imam napraveno 4 inseminacii neuspesni, i laparo i histeroskopija napraveni pred edna godina. Moeto iskustvo od drzavna e slednovo: ima strucni i dobri doktori, no nekako site se premnogu zafateni i nemozat odnosno nemaat vreme da sedat i razgovaraat so pacientite. Cesto ima guzvi i sekako se ceka cesto i dolgo za pregled. No sepak mislam deka nema poreba da se navreduva ovaa institucija imajki vo predvid deka golem broj od doktorite koi sega rabotat vo privatnite kliniki doagaat tokmu od drzavna. No so ogled na toa da golem broj na stucnjaci si zaminaa od drzavna dokolku jas odam na ivf ke izberam privatna klinika ili sistina ili re medika. Vo sekoj slucaj ova e moeto razmisluvanje.

_____________________________

Don''''''''t look back in anger.

(Одговор на членот Contesa)
Непосредна врска до пораките: 2
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?