|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 94 [95] 96   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 8:38:44   
miana
Dobro utrooo....eve me i mene ...
Inaku mnogu cesto pocnav da osekam bocki vo gradive..31 va nedela sum user posted image
Me bockaaat gradive kako da mi doaga mleko,a nema nisto...
Utre sum na kontrola i edvaj cekam da ja vidam princezavauser posted image

(Одговор на членот KRISTIJANA*)
Непосредна врска до пораките: 2351
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 11:25:56   
Fiao
Eeeee eve me i mene posle 10tina dena. Cestitki za Mihaela da e ziva i zdrava user posted image
Inaku jas eve da si se pofalam, periodov sum zafatena so ureduvanje na noviot stan, konecno renoviranjeto zavrsiuser posted image .
Preskrekjna sum sto konecno se vselivme i pri kraj sme so dosreduvanje. Sega uste mi ostanuva da ja priredam bebeskata atmosfera user posted image . Inaku vo ponedelnikot vlegov vo 32ra nedela i iskreno da vi kazam se cuvstvuvam odlicno user posted image . Ovaa nedela bev dosta razdvizenja okolu vseluvanjeto, pa mozebi i taa fizicka aktivonost mi pomogna da se cuvstvuvam podobro, a i koga se merev vo ponedelnikot sfativ deka duri sum namalila 200gr od minatata nedela user posted image .
Poleka se pripremam za posledniot pregled vo 35ta nedela za brisevi i posle toa mi rekoa vo 38 da pocnam so CTG, mozebi e toa kasno ama ako vo megjuvreme nesto osetam togas ke si odam porano. Inaku bebufkata mrdase do minatata nedela turbo, a sega samo vo odreden period od denot i dosta pomalku za razlika od minatata nedela.
Nekako kako se doblizuva terminot se poopusteno se cuvstvuvam, cudna rabota voopsto ne sum uspanicena, bas naprotiv edvaj cekam da go vidam ova stvorce, ako nisto drugo od pusta zelba da vidam kakvo e, na kogo lici, kako izgleda... ke si puknam od ljubopitnost! user posted image
P.S. Gledam site nekako vi se blizi termin, nemoj da mi ispobegate na kraj sama da ostanam user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2352
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 11:56:51   
mila28
Fiao nema da ostanes sama ne se sekiraj..ne ima dosta sto sme 31-32 nedela :D so termini vo  dekemvri

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 2353
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 12:14:32   
miana
Fiao i jas sum tuka nekade user posted image Vo cetvrtok sum na pregled user posted image edvaj cekam..Ve bockaat li gradite? Kako iglicki???

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 2354
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 12:39:05   
*mika*
Ne da ne ima 31va- 34ta nedela... eden kup user posted image  Miana i mene do pred nekoja nedela taka me bockaa gradite, sega ne sum osetila, ama definitivno se podgotvuvaat za mlekce user posted image  jas duri i se isplasiv napipav nesto kako grutcinja pred nekoe vreme, ama sega gledam gi nema user posted image  Inaku pocna malku na prsluceto kako zoltko, zasuseno, kolostrumce izgleda pocnalo da si izleguva po malce, ama mnogu malce, pa sega pamukce stavam za da ne se isflekam user posted image  Inaku so kilazata, denes sum se iznenadila.. za 2 dena imav pokacuvanje od 2kg, duri se isplasiv, i koga denes stanuvam bez otoci, bez nisto, bev u WC, i se kacuvam na vaga, 75kg (za razlika od vcerasnite 76.8kg) user posted image  mi olesnalo user posted image  taka da se e do toa sto sme jadele denta, dali sme se ispraznile, i kako stoime so otoci.. sekoj den-svoja prikazna user posted image  taka da ne se panicete ako vidite nekogas nekoe kilce povekje user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2355
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 12:44:16   
Yummy Mammy
Zenski samo da vi kazam deka vcera se porodi Natasa981. komsiki sme vo sistina. user posted image
Natasa mu podari na ovoj svet prekrasna mala devojcica. Za imeto i detalite ke ja ostavam sama da vi pise.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2356
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 12:44:46   
miana
, denes sum se iznenadila.. za 2 dena imav pokacuvanje od 2kg, duri se isplasiv, i koga denes stanuvam bez otoci, bez nisto, bev u WC, i se kacuvam na vaga, 75kg (za razlika od vcerasnite 76.8kg) user posted image mi olesna
ИЗВОРНА ПОРАКА: *mika*

Ne da ne ima 31va- 34ta nedela... eden kup user posted image  Miana i mene do pred nekoja nedela taka me bockaa gradite, sega ne sum osetila, ama definitivno se podgotvuvaat za mlekce user posted image  jas duri i se isplasiv napipav nesto kako grutcinja pred nekoe vreme, ama sega gledam gi nema user posted image  Inaku pocna malku na prsluceto kako zoltko, zasuseno, kolostrumce izgleda pocnalo da si izleguva po malce, ama mnogu malce, pa sega pamukce stavam za da ne se isflekam user posted image  Inaku so kilazata, denes sum se iznenadila.. za 2 dena imav pokacuvanje od 2kg, duri se isplasiv, i koga denes stanuvam bez otoci, bez nisto, bev u WC, i se kacuvam na vaga, 75kg (za razlika od vcerasnite 76.8kg) user posted image  mi olesnalo user posted image  taka da se e do toa sto sme jadele denta, dali sme se ispraznile, i kako stoime so otoci.. sekoj den-svoja prikazna user posted image  taka da ne se panicete ako vidite nekogas nekoe kilce povekje user posted image

A kazi mi kolku si visoka????So kilogramite sme na isto a jas sum 169 visoka... i mislam deka mi se mnogu


(Одговор на членот *mika*)
Непосредна врска до пораките: 2357
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 12:51:45   
Ikana
uu aj cestito neka i e...lele ova bran na ragjanje hihihi user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2358
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 12:59:38   
ana mari

andriance Mikrobioloshki brisevi se zadolzhitelni i vo 34-36 nedela..za da se vidi dali rodilniot kanal e cist.. epa moze kaj vas e drugo jas ke se poragam vo germanija i tuka ne smee zenata da se cepka dole osven babicata da gleda so prsti dali si otvorena.....user posted image

< Поракaта ја уредил ana mari -- 19.10.2011 13:04:57 >

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2359
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 13:11:35   
Ljubovce
Dobroutroooo...epa mamicki jas denes si go dobiv novoto krevetce za mojot user posted image ,samo sto mi go donesija i sum mnoguuu sreknaaa :),edvaj cekam bebceto moe da go vidam kako nanka tamu :-).a kakvo iskustvo imate so kolickite na chico???bi trebalo da se dobri neli???

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 2360
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 13:28:18   
lili31
cestito za natasa981,ti posakuvam se najubavo i neka ti e ziva i zdrava malata princeza.....daj boze i nie brzo si ragame posle eden mesec,ima vreme za nas 34 nedelkiuser posted image boze koj ke ceka uste tolku vreme............user posted image

ana mari ubav izbor si napraila da se porodis nadvor od zemjava,mozebi i tamu zivees, se e poubavo i po udobno,barem jas taka mislam,i psihicki te olesnuvaat,a mnogu i ti pomagaat od razlika kaj nasuser posted image

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 2361
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 13:39:27   
*mika*
Miana jas sum 172sm visoka, znaci tuka sme nekade, dobro teras i ti so kilazata user posted image  bremenosta ja pocnav so 66kg

(Одговор на членот lili31)
Непосредна врска до пораките: 2362
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 13:51:10   
miana
Neka e zivo i zdravo user posted image na Natasa981...Golema da raste,ziva zdrava i vesela...
Mika ostanav bremena so 64 kg..Sega mi e strav da se kacuvam na vaga veke..Vo prvata bremenost se zdebeliv smao 13 kg a sega...????leleeee a uste dva meseca imam..Na 19ti dekemvri mi e termin user posted image

(Одговор на членот *mika*)
Непосредна врска до пораките: 2363
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 14:05:29   
lili31

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Neka e zivo i zdravo user posted image na Natasa981...Golema da raste,ziva zdrava i vesela...
Mika ostanav bremena so 64 kg..Sega mi e strav da se kacuvam na vaga veke..Vo prvata bremenost se zdebeliv smao 13 kg a sega...????leleeee a uste dva meseca imam..Na 19ti dekemvri mi e termin user posted image


miana nema vrska kolku kg zemas,do 15 slobodno mozes pa posle sama ke se oslabis,nemoj i mnogu da se opteretuvas so toa,mnogu zavisi i od metabolizmot,kolku masni tkiva sozdava organizmot,za posle da gi upotrebi kako rezervi,taka sum citala vo kniga za bremeni zeni...inace mojata drugarka zemase 35 kg i znaes za kolku vreme gi isfrli?za 4 meseci bese i poslaba ,35 kg se navistina epten mnogu ali jas ti kazav eden primer za da ti olsnam malkuuser posted image user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2364
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 14:09:44   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: lili31


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Neka e zivo i zdravo user posted image na Natasa981...Golema da raste,ziva zdrava i vesela...
Mika ostanav bremena so 64 kg..Sega mi e strav da se kacuvam na vaga veke..Vo prvata bremenost se zdebeliv smao 13 kg a sega...????leleeee a uste dva meseca imam..Na 19ti dekemvri mi e termin user posted image


miana nema vrska kolku kg zemas,do 15 slobodno mozes pa posle sama ke se oslabis,nemoj i mnogu da se opteretuvas so toa,mnogu zavisi i od metabolizmot,kolku masni tkiva sozdava organizmot,za posle da gi upotrebi kako rezervi,taka sum citala vo kniga za bremeni zeni...inace mojata drugarka zemase 35 kg i znaes za kolku vreme gi isfrli?za 4 meseci bese i poslaba ,35 kg se navistina epten mnogu ali jas ti kazav eden primer za da ti olsnam malkuuser posted image user posted image

Fala ti srcka,jas uste sega krojam plan kako ke slabeam..imam orbitrek,imam masazer relax and tone+ poseben rezim na ishrana i planiram brzo da se vratam na staro..Me plasi celulitov mnogu user posted image user posted image user posted image user posted image Od toj nema spas user posted image user posted image user posted image i striite baska user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот lili31)
Непосредна врска до пораките: 2365
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 14:18:39   
elenak
Zenski abe da ve prasam kaj ve klockaat user posted image vas? Jas nonstop dobivam udari vo dolniot del,pa nekogas edvaj stignuvam do WC user posted image  Vo 30-ta nedela sum vekje neli e vreme da se svrti so glavceto nadoleuser posted image    

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2366
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 14:29:25   
mila28
ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Zenski abe da ve prasam kaj ve klockaat user posted image vas? Jas nonstop dobivam udari vo dolniot del,pa nekogas edvaj stignuvam do WC user posted image  Vo 30-ta nedela sum vekje neli e vreme da se svrti so glavceto nadoleuser posted image    


И јас исто како тебе го осеќав ниско доле по бешиката како ме клоцка..да не кажам како да трча user posted image кога бев на контрола ми кажаа дека е карлично поставено па поради тоа, сега сум веќе 31 недела го осеќам наизменично и горе под желудникот се надевам се свртел со главчето надолеuser posted image  
Љубовче мислам дека и тебе user posted image ти беше карлично поставено во 30та недела?? Дали се има извртено како што треба или е сеуште карлично?

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2367
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 14:48:27   
ana mari
ana mari ubav izbor si napraila da se porodis nadvor od zemjava,mozebi i tamu zivees, se e poubavo i po udobno,barem jas taka mislam,i psihicki te olesnuvaat,a mnogu i ti pomagaat od razlika kaj nas
lili31 da jas sum mazena vo germanija tuka navistina te gledaat, mene dole ne mi se sviga zs lekarite gi gledaat onie sto imaat vrski pa sto da re4at tie sto nemaat vrski i tie se luge i na niv im treba pomos, podrska i vnimanie kako na site...

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 2368
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 14:51:14   
ana mari
Natasa981 neka e zdrava i ziva kerkickata pozz do vas user posted image

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 2369
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 14:53:04   
Mrs.Tinka
Mrs. Tinka, јас имав екстремно покачени д-димери и примав инекции клексан. По една недела од примањето драстично ми се намалија. Ништо страшно не е, инекциите се малку скапички, ама можеш да побараш рефундација од фондот. Воопшто не болат, јас дури и сама си ги ставав. Се ставаат поткожно, игличката е минијатурна, тенка е како влакно и долга околу 1,5 см.
Повеќе за Клексанот прочитај си ТУКА.
И најважно, немој да се секираш, денес секоја втора трудница има покачени д-димери и прима Клексан.


Fala AnnaMolly RR

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2370
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 14:54:40   
Mrs.Tinka
Cestitki za Natasa981. He he se najdovte so Yummy Mammy. Abe dogovoreno si e dogovoreno. Pozdrav do vas i vasite princezicki!

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 2371
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 14:56:39   
Mrs.Tinka
Fala ti srcka,jas uste sega krojam plan kako ke slabeam..imam orbitrek,imam masazer relax and tone+ poseben rezim na ishrana i planiram brzo da se vratam na staro..Me plasi celulitov mnogu user posted image user posted image user posted image user posted image Od toj nema spas user posted image user posted image user posted image i striite baska user posted image user posted image user posted image


miana, Aj sitni ja dietata, ne ja krij :)

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2372
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 15:48:00   
sladjana ms
user posted image Zdravo mamicki eve i jas da se javam so zadocnuvanje od desetina dena poradi problemi so kompjuterot. Samo sto vlegov vo 37 nedela nasiot sin Luka Marko resi da dojde porano na ovoj svet. Na 09.10.2011 se rodi ziv i zdrav so 2900 gr. i 50 sm dolg. I da ne zaboravam sosedka vo soba mi bese mojata koleska r-rajka BUUU sosema slucajno. Pozdrav do site vas i so lesno neka vi euser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 2373
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 16:17:29   
miana
Slagana neka ti e zivo i zdravo user posted image ...Golem da raste user posted image user posted image user posted image user posted image za vas

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 2374
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 16:42:32   
ana mari
sladjana neka e zivo i zdravo sinceto....

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2375
Страница:   <<   < Претходна страница  92 93 94 [95] 96   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 94 [95] 96   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?