|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  91 92 [93] 94 95   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
16.10.2011 18:59:41   
Merka5
abe zenski,dali ve bolat racete kako reumaticni?
Mene racete mi se oteceni ama i mnogu me bolat zglobovite,a i prstite mi se zdrvuvaat,neznam dali e normalno ili nesto ima vrska so koskite i kalciumot i sl user posted image

(Одговор на членот vesnab)
Непосредна врска до пораките: 2301
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
16.10.2011 21:24:25   
Anci 84
I mene mi bese cudno,me bolat zglobovite na racete do toj stepen sto koga ke stanam od spienje ne mozam vrata da otvoram.Duri mi se slucilo i da me faka kako grc na palecot mi se zdrvuva.Kalciumot mi e dobar ,pa se nadevam deka seto toa e del od bremenosta:)

(Одговор на членот Merka5)
Непосредна врска до пораките: 2302
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
16.10.2011 21:36:54   
AnnaMolly RR
Мерка, дали болката те буди среде ноќ? Дали повеќе те боли палецот од останатите прсти? Дали подолго време од денот го поминуваш куцајќи на тастатура или дали работиш нешто поради што мораш многу да ги користиш рацете?

Јас во бременоста имав слични симптоми и ми правеа тестирање за карпал тунел (carpal tunnel syndrome). Кај мене излезе дека не било тоа, но ако одговорот на моите прашања е да, те советувам да одиш на лекар. Не е ништо страшно, само навремено ќе добиеш совети како да ја олесниш болката.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Merka5)
Непосредна врска до пораките: 2303
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
16.10.2011 21:39:41   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anci 84

I mene mi bese cudno,me bolat zglobovite na racete do toj stepen sto koga ke stanam od spienje ne mozam vrata da otvoram.Duri mi se slucilo i da me faka kako grc na palecot mi se zdrvuva.Kalciumot mi e dobar ,pa se nadevam deka seto toa e del od bremenosta:)


Anci 84, дури откако го пишав постот видов дека си пишала ти. Значи, мојот пост се однесува и на тебе.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Anci 84)
Непосредна врска до пораките: 2304
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.10.2011 3:01:13   
ana mari
lele nemozam da spijam me bolat nozeteuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2305
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.10.2011 9:25:52   
kremco
Mene maticniot mi dade Magnezium da pijam i zemav edni pa sto da kazam povekje osven deka site bolki isceznaa a me bolese grbot nisko,nozete duri i podobro spijamuser posted image user posted image za maticniot lekar!!Ete mozebi i prvata bremenost kje nemav bolki da bev kaj nego!

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 2306
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.10.2011 10:44:15   
ana mari

pa i jas pijam magnezium ama nisto ne pomaga ova stvarno vise ne se trpi.... moram celo vreme da gi mrdam ili da stojam a mi se spie pukam nave4er user posted image

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 2307
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.10.2011 12:41:38   
Mrs.Tinka
Mene me bolat nozete od koleno pa nadolu, kako reumaticni bolki. Me bolat i kolkovite, posebno vo spienje. Pijam magnezium 2x250. Dali nekoj pie kalcium? Treba li da se pie?
Pocnav da pijam Tothema. Samo toj sto gi piel znae kakov horor seuser posted image .

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 2308
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.10.2011 12:50:48   
kremco
Mislam deka ne e loso i Ca da se pie,jas prestanav piev vo prvite meseci taka mi rece ginekologot,sega samo Mg ne pijam ni zelezo,krvnata slika mi e ok.Ana mari sto da ti kazam koja nedela si?user posted image zal mi e?znam kako e jas taka samo tri dena imav ogromni bolki ne spieev po cela nokj ama 3 dena i pominaa,bese li na lekar?

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 2309
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.10.2011 12:59:25   
Natasa981
Jas sum uste tuka :) Yummy mummy se porodi! Ama mozno e da se sretneme so nea:) Nedelava e na mene red:) Kolku sum vozbudena, tolku mi e i strav .. Ke dojde denot `d` :) Samo so lesno neka ni e!

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 2310
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.10.2011 13:08:39   
mamicka77
mamicki mojata porodilna prikazna e objavena mozete da ja procitate i da gi videte slikite od malata princeza MILA

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 2311
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.10.2011 13:10:41   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

Jas sum uste tuka :) Yummy mummy se porodi! Ama mozno e da se sretneme so nea:) Nedelava e na mene red:) Kolku sum vozbudena, tolku mi e i strav .. Ke dojde denot `d` :) Samo so lesno neka ni e!


Llelele Yukky Mummy se porodi??e pa Natke sledna si...ili moze ne..mene site me pretrkaa, i tie so imaa termin posle mene ahahah

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 2312
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.10.2011 13:54:30   
Yummy Mammy
zdravo zenski,
gledam veke znaete, jas se porodiv, bi rekla mnogu lesno i mnogu brzo (ako takov poragaj voopsto postoi). Mi prsna vodenjakot vo 00:00h, dur da stigneme vo sistina, dur mi gi zavrsat site pregledi, ne fati negde 2:00 i nesto, vo 4:55 Mihaela veke se rodi. Bev so epiduralna i tocno go rasprasav anesteziologot za razlikata megju epiduralnata i spinalnata anestezija, i mozam da vi kazam deka site nie koi diskutiravme na temata bevme pomalku ili poveke vo pravo. user posted image
i ako vi e nekakva uteha, so vtoroto bilo polesno user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 2313
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.10.2011 13:58:52   
ana mari
kremco
jas sum 34 nedela bev na lekar mi vika sto da ti pravam zimaj magnezium i kuti user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2314
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.10.2011 14:02:05   
ana mari
Yummy Mammy od se srce ti cestitam mn mi e milo sto se bilo vo red daj boze kaj site nas da bide tolku lesno i brzo ti posakuvam se najubavo i neka tie ziva i zdrava kerkickata pozzz mn mn mn baknezi do vas....

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 2315
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.10.2011 14:03:43   
kremco
mamicki mojata porodilna prikazna e objavena mozete da ja procitate i da gi videte slikite od malata princeza MILA


Bas se raznezniv,mnogu emotivna i ubava prikazna...

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 2316
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.10.2011 14:06:04   
kremco




Објавувања: 364
Член од: 13.4.2011
Место: Skopje
Статус: присутен zdravo zenski,
gledam veke znaete, jas se porodiv, bi rekla mnogu lesno i mnogu brzo (ako takov poragaj voopsto postoi). Mi prsna vodenjakot vo 00:00h, dur da stigneme vo sistina, dur mi gi zavrsat site pregledi, ne fati negde 2:00 i nesto, vo 4:55 Mihaela veke se rodi. Bev so epiduralna i tocno go rasprasav anesteziologot za razlikata megju epiduralnata i spinalnata anestezija, i mozam da vi kazam deka site nie koi diskutiravme na temata bevme pomalku ili poveke vo pravo. user posted image
i ako vi e nekakva uteha, so vtoroto bilo polesno user posted image


Garant si uste vo bolnicauser posted image user posted image
mnogu mi e milo za tebe!! sakam i jas taka!! se najubavo! kako se cuvstvuvas,detali??

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 2317
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.10.2011 14:07:23   
kremco
jas sum 34 nedela bev na lekar mi vika sto da ti pravam zimaj magnezium i kuti user posted image

ne e fer toj lekar,jas bi barala mislenje od drug,na pr nekoi lekovi za bolka,mora da ima nesto i sigurno ima nekoe resenie...

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 2318
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.10.2011 14:19:39   
ana mari
ne e fer toj lekar,jas bi barala mislenje od drug,na pr nekoi lekovi za bolka,mora da ima nesto i sigurno ima nekoe resenie...
i jas mislam taka deka ima nekoe resenie isto mu kazav deka mn me boli glava mi vika da zemam paracetamol ama ne mi pomaga od toa user posted image user posted image

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 2319
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.10.2011 14:37:53   
vesnab
mamicki, a ima nekoja od vas preponite shto ja bolat ??? mene mnoguuu me boli levata prepona, i najcesto navecer, dodeka spijam :( ako voopshto moze moeto spienje da se narece user posted image

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 2320
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.10.2011 14:57:09   
Mrs.Tinka
Cestito za Yummy Mammy! Da e zdrava i ziva Mihaela i golema da raste!  user posted image

(Одговор на членот vesnab)
Непосредна врска до пораките: 2321
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.10.2011 14:57:18   
mila28
ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

zdravo zenski,
gledam veke znaete, jas se porodiv, bi rekla mnogu lesno i mnogu brzo (ako takov poragaj voopsto postoi). Mi prsna vodenjakot vo 00:00h, dur da stigneme vo sistina, dur mi gi zavrsat site pregledi, ne fati negde 2:00 i nesto, vo 4:55 Mihaela veke se rodi. Bev so epiduralna i tocno go rasprasav anesteziologot za razlikata megju epiduralnata i spinalnata anestezija, i mozam da vi kazam deka site nie koi diskutiravme na temata bevme pomalku ili poveke vo pravo. user posted image
i ako vi e nekakva uteha, so vtoroto bilo polesno user posted image



Честиткиuser posted image user posted image user posted image нека ви е жива, здрава и голема да расте ќеркичкатаuser posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2322
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.10.2011 15:26:50   
lili31
zdravo mamicki,sega se zacleniv,pa pozdrav do site vas,
jas sum 34 nedela,gledam imate razlicni iskustva....

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 2323
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.10.2011 17:35:11   
Mrs.Tinka
Dobredojde lili31

(Одговор на членот lili31)
Непосредна врска до пораките: 2324
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.10.2011 17:36:08   
ana mari
zdravo mamicki,sega se zacleniv,pa pozdrav do site vas,
jas sum 34 nedela,gledam imate razlicni iskustva....
zdr lili31 se najubavo vo poslednoto tromesecje i so lesno neka tie.... ina4e i jas sum 34 nedelauser posted image

(Одговор на членот lili31)
Непосредна врска до пораките: 2325
Страница:   <<   < Претходна страница  91 92 [93] 94 95   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  91 92 [93] 94 95   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?