|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Ги покануваме сите родители и деца од 3-10 години да се вклучат во креативниот предизвик - ЕДУИНО ИГРАТОН. Учествувајте со цел создавање на прекрасни семејни спомени и поттикнување моменти на учење и забава заедно со вашите најмили

image

Во прилог е водич за тоа како и на која возраст децата играат, играчки со коишто се забавуваат и им помагаат да го разберат светот, да ги научат социјалните и емоционалните вештини и да го стимулираат мозокот во развој

image

Никој не вели дека е лесно да си мајка, но тешко ќе поверувате низ што минуваат родителите додека и сами не станете родител

image

Поттикната од скапите забави за детските родендени кои излегуваат од контрола, блогерка напиша писмо со кое цели да ги инспирира родителите повторно да ги вратат во мода едноставните детски забави

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Замисли...да станеш актер!!!

Автор: Редакција Рингераја | 18.9.2017
image

Сите деца го имаат во себе

image

Пресмешно: Татковци и мајки силно се радуваат и слават за првиот училишен ден на децата

image

Постојат некои работи кои се комплетно исчезнати од денешната култура, а толку неодоливо потсетуваат на нашето слатко детство. Да се потсетиме на нив

image

Трговскиот центар Рамстор во соработка со Пакомак и Шпаркасе банка, по четврт пат ќе го организира најголемиот еко маскембал во земјата.

ВИДЕА

Танц на контракции!

Автор: Редакција Рингераја | 19.10.2015
image

Неверојатно, но вистинито. Видеото е снимано од докторката во една болница, каде една кул мајка, чекајќи да се породи игра со нејзините пријателки цела кореографија

image

Утре, сабота (04.07) со почеток во 19 часот во Градскиот парк во Скопје, ќе се одржи последната активност од кампањата „Патот до здрави заби“ каде дечињата, за кого беше наменета оваа кампања, ќе ги покажат резултатите од редовната нега на запчињата

СТРАНА 1 ОД 4


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?