|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Во светот на бајките

Youtube, 30.9.2010
Детско катче

/11


Во светот на бајките

 

Кога заоѓа сонцето денот,

што го позлатува

Едно дете сонува, во светот,

на бајките патува...

 


Таму е толку волшебно...

Лета сонот на крилест ат

Сите можни чудеса во светот

на бајките живеат.

 


Таму е толку волшебно!

Лета сонот на крилест ат!

Сите можни чудеса во светот

на бајките живеат...

 


...

 


Кога заоѓа сонцето денот,

што го позлатува

Едно дете сонува, во светот,

на бајките патува...

 


Таму е толку волшебно!

Лета сонот на крилест ат!

Сите можни чудеса во светот

на бајките живеат...

 


Во светот на бајките,

само чудесно, тајно влегуваат

Децата што мечтаат

Децата што сонуваат.

 


Во светот на бајките,

само чудесно, тајно влегуваат

Децата што мечтаат

Децата што сонуваат.

 

 

 

Ја нема Вашата омилена песничка?

ПИШЕТЕ НИ ! Испратете го текстот на песната и линк од Youtube

 

 


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Брзо брзо збори!
Брзозборки
4
Волшебната белезица
Волшебни приказни
3
Богатиот и селанката, што роди дете на нива
Македонски народни приказни
3
Сиромаио и арно да речи, никој не го слуша
Приказни од Марко Цепенко
3
Анкета

Dali?
Jana9

Dali ste ljubitel na umetnost?

Da (50%)

Ne (0%)

Ponekogas (50%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!