|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Се роди бебе на автопат при брзина од 120 км/час!

Редакција Рингераја, 19.6.2014
После интензивна и тензична брканица со полицијата, колата која се движеше со 130 километри на час беше застаната од полицијата. Погодете што се случуваше на совозачкото седиште!

image
/11


 

4 полициски коли возеле да ја застанат Колин Елмор на автопатот во Портсмаут. Кога конечно ја стигнале, виделе дека на совозачкото седиште млада жена како се породува!

Ќерката Тифани веќе била започната да се породува, па затоа колата толку брзо возела кон болницата. Колин, 52 годишната мајка на 26 годишната Тифани под голем стрес и брзање со сите можни сили се обидувала навреме да ја однесе во болница.

Откако ги застанале, полицијата морала да помогне при породувањето, бидејќи главата на бебето веќе почнала да излегува.

 

Така малото бебе Лола Миа Рид се родило на автопатот, со тежина од 3,5 кгр.

 

Младата Тифани, која веќе има 3 деца со нејзиниот сопруг Стивен Рид, изјавила за локалните медиуми дека контракциите започнале порано но таа не ги почувствувала. Доцна во вечерта и пукнал водењакот и морале веднаш да ја однесат во болница. Контракциите се појавувале се почесто и почесто и затоа морале што е можно побрзо да стигнат, кога се појавиле 4 полициски возила зад нив.

Полицијата помогнала при породувањето и со придружба биле однесени во болницата. Бебето и мајката се добри, а од болницата биле пуштени следниот ден.

 

Таткото изјавил дека оваа случка може да се одигра само на филм, но никогаш не знаеме како животот ќе не изненади!

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

СРЕЌЕН 5-ТИ РОДЕНДЕН РИНГЕРАЈА.МК!
Оваа година ставаме 5 свеќички на твојата роденденска торта, дуваме најсилно и најдлабоко од градите и ти посакуваме- ДА...
3
СРЕЌЕН 12-ТИ РОДЕНДЕН РИНГЕРАЈА.МК
Денес ставаме 12 свеќички на твојата роденденска торта и ти посакуваме: ДА НИ ЖИВЕЕШ ВЕЧНО, да ни останеш секогаш така в...
3
Да и помогнеме на Елеонора која има генетс...
Борбата на 5-годишната Елеонора е и наша борба: Да му помогнеме на девојчето со ретка генетска болест
3
Рингераја - приказна за нашето семејство!
Рингераја е повеќе од медиум, Рингераја е пријател, Рингераја е советник, Рингераја е рамо за плачење, Рингераја е помош...
2
Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?