|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Природен сируп против кашлица

Редакција Рингераја, 20.10.2014
Сируп кој навистина делува
Клучни зборови:

/11


 

Кашлицата кај децата и возрасници може да биде многу упорна и досадна и да трае многу долго. Кога се во прашање децата, во главно купуваме сирупи на билна база, но дури и кога пишува дека сите состојки се природни, секогаш се најдува барем една за која не знаеме што значи.

Токму заради тоа ви пренесуваме рецепт кој е делотворен, многу вкусен и потполно природен, кој можат да го користат возрасните и деца постари од една година.

 

Се  што ви е потребно за овој вкусен лек е:

1 ½ чаша мед

½  чаша маслиново масло

1-5 лимони

 

Медот, маслиновото масло и исцедените лимони ставете ги на шпорет да се загреат до точка на вриење.

Тргнете го тенџерето од оган и оставете ја смесата да се излади на собра температура, а потоа претурете ја смесата во сува тегла и чувајте ја во фрижидер.

Давајте му на детето по едно лажиче од сирупот, неколку пати на ден.

Фото: 24 најубави фотографии од доење
Погледнете ги овие прекрасни фотографии од доење. Сигурни сме дека ќе ви заигра срцето
112
Најдобра храна за мајките по породувањето
Не можат сите мајки да изгледаат како супер модели, повеќето од нив многу тешко се опоравуваат по породувањето. Најгол...
37
Грижа за мајката по породувањето
Да се биде информиран за тоа што да се очекува, кога и зошто да се побара медицинска помош, не само што ќе ви ја олесни ...
15
10 најголеми грешки при заспивање на дете
Дали имате проблем да го заспиете вашето дете и се буди во текот на ноќта? Прочитајте некои од најчестите погрешни чекор...
10


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Muzika
elenaile

Kakva muzika povekje slusate?

makedonska (54%)

stranska (46%)


Број на сите гласови: 63

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!