|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Правила и услови за учество во наградната игра Натусана

Редакција Рингераја, 13.9.2023
Учествувајте во извлекувањето на наградите и освојте еден од трите пакети подароци кои содржат Др. Тајс Венен гел 100 мл., Оливенол крем за раце, Паста Лакалут актив 33% и Детска паста Лакалут 4-8 години со гратис истиснувач

image
/11


1. Општи одредби

Организаторот Дану Медиа ДООЕЛ Скопје, Булевар Партизански Одреди 155/1 мез. 3 организира наградна игра „Наградна игра Лакалут“ на веб-порталот www.ringeraja.mk во периодот од 13 септември 2023 година до 13 октомври 2023 година. Извлекувањето на наградите се одвива на веб-адресата https://www.ringeraja.mk/Nagradna-igra-Lacalut
 

2. Награда

На крајот од извлекувањето на наградите, организаторот ќе извлече 3 добитници од корисниците учесници, секој од нив ќе добие пакет производи кој содржи: 

  • Др. Тајс Венен гел 100 мл.
  • Оливенол крем за раце
  • Паста Лакалут актив 33%
  • Детска паста Лакалут 4-8 години со гратис истиснувач

Наградата не може да се замени за друга награда или готовина.
 

УЧЕСТВУВАЈТЕ ОВДЕ!3. Кој може да учествува во извлекувањето на наградите?

Наградната игра е отворена за секој што ги прифаќа правилата на наградната игра, освен за вработените во Дану Медиа ДООЕЛ и Натусана Македонија ДОО Скопје и членовите на нивното потесно семејство. Ако победникот е малолетник, родителите или старателите мора да потпишат изјава со која се согласуваат да ја добијат наградата.

 

4. Тек на наградната игра

Секој што правилно одговара на наградните прашања на подготвената електронска форма и ги внесува сите потребни информации (име и презиме, адреса, пошта и е-пошта) и ги прифаќа Правилата и условите за учество на наградната игра, учествува во извлекувањето на наградата. Секој може да учествува во извлекувањето на наградите само еднаш. Победниците ќе бидат одредени со ждрепка на компјутер.

Извлекувањето ќе се одржи во присуство на комисијата на 14 октомври 2021 година во седиштето на Дану Медиа ДООЕЛ во живо на страницата на Facebook. Резултатите ќе бидат објавени на www.ringeraja.mk истиот ден, а победниците ќе бидат известени и по е-пошта.

 
5. Победници

Дану Медиа ДООЕЛ го задржува правото да не му ја додели наградата на победникот ако открие дека учествувал во наградната игра во спротивност со овие правила или дека не ги исполнувал условите за учество. Во овој случај, организаторот ја нуди наградата на следниот добитник.

Доколку победникот не ги испрати сите потребни информации (име, презиме, адреса, даночен број) на дадената адреса за е-пошта во рок од 7 дена од приемот на известувањето, тој нема право на награда.УЧЕСТВУВАЈТЕ ОВДЕ!
 


6. Собирање и употреба на податоци

Со пополнување на формуларот, секој учесник во наградната игра потврдува дека тој / таа целосно ги прифаќа условите на оваа наградна игра и гарантира дека информациите се точни и вистинити. Секој учесник на наградната игра се согласува дека организаторот ги обработува личните податоци добиени од учесниците за време на наградната игра во своите збирки и ги користи за статистичка обработка и за испраќање информации и пропаганден материјал (по е-пошта и редовна пошта). )

Организаторот на наградната игра ги штити сите лични податоци добиени од учесниците за време на наградната игра во согласност со прописите со кои се регулира заштитата на личните податоци. Организаторот може да користи лични податоци добиени од учесници исклучиво за целите за кои се добиени. Учесникот или неговиот старател или законски застапник може во секое време да му ја одземе согласноста за употреба на лични податоци добиени во извлекувањето на наградите за целите на директен маркетинг.

Добитниците на наградите му овозможуваат на организаторот на наградната игра да ги објави неговите лични податоци (име и презиме) на медиумот www.ringeraja.mk, со цел да информира за резултатите од извлекувањето.
 

Дану Медиа ДООЕЛ

Скопје, 13 септември 2023 година

 
УЧЕСТВУВАЈТЕ ОВДЕ!


Промоциска објава

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Контактирајте не
Сакате посебна понуда за огласување наменета за Вашата компанија, сакате да испратите текст за објавување до нашата Реда...
4
Правила на приватност
Правила на приватност на порталот Рингераја.мк
3
Најден едвај ја преживеа тешката операција!
Најден, во текот на вчерашната операција на Клиниката за уво нос и грло, на секунда решил да здивне па така ги затворил ...
3
Хуманитарната акција на Софија Петковска з...
Збирката "Снежни стихови" е распродадена, а донациите се однесени во Дневниот центар за деца на улица во Скопје
3
Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?