|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Магична формула за забременување

Редакција Рингераја, 15.10.2019
Кога се работи за забременување, многу пати ќе слушнете: “Престанавме да се пазиме, па кога ќе биде-биде”. Оваа реченица еден ден ќе ни се удри како цигла во глава. Ова е Балкан, но ние не сме нашите прабаби

image
/11


Тоа значи дека треба да бидете отворени кон информации. Не плашете се од нешто што е ново, бидејќи не морате да преживувате се околу бременоста на најтежок можен начин.

 

Погодете ги плодните денови

Како што знаете, битно е сексуалниот однос да се случи во време кога имате плодни денови. Многу жени не знаат кога им се плодните денови и се потпираат  на својот инстикт, на броењето денови, или го применуваат принципот – што почести сексуални однови тоа подобро. Секако, жените имаат и попрецизни начини на правење бебе.

 

Метод број 1

За попрецизно одредување на плодните денови можете да користите производи од типот на мини микроскоп кој забележува зголемена количина на сол во плунката. Нивото на солта расте во текот н аплодните денови, заради влијанието на зголеменото лачење на хормонот естроген. Овој начин може да помогне, но може да добиете лажно позитивни резултати за плодните денови. Тоа се случува кога во вашата плунка од различни причини се најде повеќе сол, а тоа нема врска со лачењето на хормони. Од друга страна, жените кои имаат хормонски дисбаланс исто така може да добијат збунувачки резултати.

 

Метод број 2

Можностите кои им се денес на располагање на жените се многубројни. Во аптеките може да се најдат LH ленти и LH тестови кои се еден од посигурните начини за одредување на плодни денови.

 

Последно напишано но никако неважно

Денес е многу лесно да се чуе: “Мисли позитивно”. Тоа стана премногу модерно и почнаа да не затрупуваат со таа сентенца. Без оглед на се, вистина е дека позитивните мисли помагаат. Доколку докторката ви објасни дека веројатноста да забремените е помала од малите, може да ве држи лошо чувство неколку дена. После тоа, дигнете ја главата, отворете ги очите, срцето и душата за успех. Барајте начини и верувајте дека ќе успеете. После тоа ќе се мислите дали креветчиња на спрат се добро решение за вашето многучлено семејство.

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Вашиот водич за забременување
Размислувате да го зголемите семејството? Еве што треба да знаете пред тоа, за да имате најздрава можна бременост
3
Дали мокрењето по секс спречува бременост?
Дали мокрењето по секс спречува бременост? Да го разоткриеме овој мит
3
Ви ги разоткриваме митовите за забременува...
Ги разоткриваме најпопуларните митови за бременоста и ви помагаме да ја пронајдете вистината обезбедувајќи ви ги фактите
3
Рубеола
Рубеолата ја предизвикува вирус. Болеста обично е блага, но може да предизвика сериозни оштетувања кај неродени бебиња. ...
3
Анкета

/
Jana9

Dali nekoj miris sto ne ste go sakale vo bremenosta i sega ne go sakate?

Da (67%)

Ne (33%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!