|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Македонска мобилна апликација за следење на месечен циклус – Caffetin Menstrual

Редакција Рингераја, 10.2.2016
Ви ја претставуваме македонската мобилна апликација за следење на месечен циклус – Caffetin Menstrual

image
/11


Преку глава ви е од броење на деновите за да го следите вашиот менструален циклус? Сега има лесен начин во секој момент точно да знаете кога ќе настапи месечниот циклус, предвиденото времетраење на циклусот, како и можност за дополнително предвидување на вашите плодни денови – мобилната апликација Caffetin Menstrual.
Македонската апликација е изработена од Алкалоид и е наменета за сите припаднички на понежниот пол кои користат смартфон со Android или iOS платформа. Преку неа можете да водите сопствена евиденција за циклусот и едноставно да се подготвите за „оние“ денови во месецот.

Заради потсетување на сите припаднички на понежниот пол на овој препарат, а и поради следење на напредната технологија и постоењето на на паметни телефони, Алкалоид изработи апликација за следење на менструалниот и овулаторен циклус, наречена Caffetin Menstrual. 

Македонската апликација е изработена од Алкалоид Скопје и е наменета за сите девојки, жени, мајки, кои користат смартфон со Android или iOS платформа. Преку неа можете да водите сопствена евиденција за циклусот и едноставно да се подготвите за за него.


 

Тоа е апликација наменета за женскиот дел од корисниците на смартфони (smartphoneѕ) со систем Android и IOS. Истата треба да послужи како олеснување за третирањето на својот месечен циклус. Секогаш и секаде со Вас, преку Вашиот смартфон. 

 Таа, пред се, е помошно средство за следење на менструалниот период на жената и служи за водење на сопствена евиденција. Овозможено е користење календар за визуализација на којшто може да се обележат сите нешта поврзани со циклусот и со овулацијата на жената, како симптоми, расположение, забелешки, користење таблети за намалување (неутрализирање) на болката и сл. Освен календарот, можно е и водење дневник за менструација, плодност и за овулација, како и водење месечна и неделна статистика и правење споредби. Апликацијата може лесно да се сподели на социјалните мрежи како и да се врши рангирање на GooglePlay и App Store. Во оваа верзија нема можност за синхронизирање со Google account и за чување на податоците таму, туку таа работи само локално на уредот на којшто е инсталирана.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Приказна од душата...
Вистинска приказна од забременување
3
Забременила природно откако се откажала од...
Кејт Силвертон, презентер и новинар на BBC ја раскажува својата приказна од забременување
3
До Др. кој рече дека никогаш нема да имам ...
Никогаш нема да ти простам, за начинот на кој ми се претстави и бидејќи не ме остави да се облечам, пред да ми кажеш дек...
3
Откриена тајната на забременувањето
Дали сте знаеле дека човечката јајце клетка всушност го ‘’фаќа’’ сперматозоидот со цел да биде оплодена?
3
Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?