|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Драга неплодност, те мразев!

Редакција Рингераја, 2.5.2017
Мајка напиша потресно писмо до нејзината борба со неплодноста за да сподели што научила на тој пат
Клучни зборови:

image
/11


 

 

На интернет страницата "Love what matters" Desiree Fortin прво напиша "Драга неплодност, те мразев" и ја опиша својата тага, пред да остане бремена со тројка.
"Неплодност", ти крадеш соништа. Ти кршиш срца. Ти носиш тага. Уништуваш животи. Ти си причината заради која не можев да зачнам природно. Ти го удави моето срце во длабока беда од неможноста да станам мајка, како останатите жени. Ти ми кажа дека моето тело не е доволно добро, напиша.
Иако патувањето кон бременост беше тешко, тоа искуство ја направило посилна - дури и во моментите кога седела на подот од бањата во комплетна празнина, броејќи го којзнае кој по ред негативен тест на бременост.
Колку и да те мразев, толку сум благодарна што беше моја приказна. Ти ме направи посилна. И пред да забременам, мојата сила се зголемуваше. Не се чувствував само силна физички, по сите инјекции, лекови, вадење на крв, посети на лекар, но најдов и емотивна сила, исто така.
Во август 2015 Desiree стана мајка на Sawyer Reed, Jax Ryan и Charlize Hope. Пред тоа и беа дијагностицирани полицистични јајници и по неколку години неможност да забремени и две неуспешни инсеминации, Desiree остана бремена преку Ин витро.
"Толку многу се исцрпивме емотивно и физички (да не зборуваме за пари), но сакавме семејство", изјави таа за HuffPost. "Јас сум убедена дека жените со неплодност се суперхерои и супер силни. Одењето по овој пат одзема многу сила и храброст. "

На интернет страницата "Love what matters" Desiree Fortin прво напиша "Драга неплодност, те мразев" и ја опиша својата тага, пред да остане бремена со тројка.

"Неплодност", ти крадеш соништа. Ти кршиш срца. Ти носиш тага. Уништуваш животи. Ти си причината заради која не можев да зачнам природно. Ти го удави моето срце во длабока беда од неможноста да станам мајка, како останатите жени. Ти ми кажа дека моето тело не е доволно добро, напиша.


Иако патувањето кон бременост беше тешко, тоа искуство ја направило посилна - дури и во моментите кога седела на подот од бањата во комплетна празнина, броејќи го којзнае кој по ред негативен тест на бременост.
Колку и да те мразев, толку сум благодарна што беше моја приказна. Ти ме направи посилна. И пред да забременам, мојата сила се зголемуваше. Не се чувствував само силна физички, по сите инјекции, лекови, вадење на крв, посети на лекар, но најдов и емотивна сила, исто така.Во август 2015 Desiree стана мајка на Sawyer Reed, Jax Ryan и Charlize Hope. Пред тоа и беа дијагностицирани полицистични јајници и по неколку години неможност да забремени и две неуспешни инсеминации, Desiree остана бремена преку Ин витро.


"Толку многу се исцрпивме емотивно и физички (да не зборуваме за пари), но сакавме семејство", изјави таа за HuffPost. "Јас сум убедена дека жените со неплодност се суперхерои и супер силни. Одењето по овој пат одзема многу сила и храброст. "

 

 

1

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Исхрана пред бременост
Како ќе се храните пред да забремените е многу важно за нормална бременост и здрав плод. Тука Ви нудиме одговор на најче...
5
Намирници за полесно забременување
Откријте кои видови прехрамбени производи ќе ви помогнат побрзо и полесно да забремените
3
„Зошто ми доцни?“
Доцнењето на менструацијата може да предизвика невидена паника или пак незамислива среќа. Жените кои се обидуваат да ста...
3
Следење на овулација–промени на грлото на ...
Како да ги одредите плодните денови со пратење на грлото на матката?
3
Анкета

.
Jana9

Dali ste kolekcioner na knigi?

Da (0%)

Ne (100%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!