|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Чудесен сок кој ја затегнува кожата

Редакција Рингераја, 24.4.2020
Чувар куќа поволно делува на кожата на лицето. Овој сок ги решава и евентуалните оштетувања на кожата во вид на акни или ранички

image
/11


Најчесто чувар куќа се препорачува како алтернативен лек во случај на воспаление и болка во увото, но дали знаевте дека нејзиниот сок поволно делува и на кожата на лицето? Ако ја имате во саксија, земете една група на листови со средна големина, ситно исецкајте ја, а потоа со рака од добиената содржина исцедете сок, па со памук нанесете го на лицето и оставете да делува 1 час.

Дури и по првата примена се забележуваат резултати. Лицето станува позатегнато и повеќе не е суво. Исто така овој сок ги решава проблемите и со евентуалните оштетувања на кожата, во вид на акни или ранички. Може да се користи секојдневно, но после третман лицето задолжително измијте го со млака вода и нанесете хидратантен крем.

 

1

Револуционерен лек за прекумерно потење
Денешната тема е проблемот на зголемено потење и најновата метода во светот со БОТОКС.
3
Блескава насмевка и пријатен здив цел ден!
Убави, потцртани со кармин усни и блескави бели заби се сон на секоја жена. Применувајте ги нашите совети и бидете побли...
3
Направете сами: цветен дезен на фармерки
Цвеќето на гардеробата е сигурно омилениот дезен во пролет и лето. Ако сакате да ги освежите своите обелени фармерки, на...
3
Освежете ги вашите стари обувки
Дали често ви се случува обувките од мината година оваа да не ви допаѓаат многу? Модата постојано се менува и секоја год...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

pomagajte!
srekna trudnica

blagodaram za vasata pomos, za ime na naset_o bebe!

luka (44%)

dimitri (20%)

konstantin (20%)

jakov (16%)


Број на сите гласови: 95

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!