|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Четко ве кани на нова дружба во Capitol Mall

Натусана, 2.4.2019
На 6 април од 12 часот Четко ве кани на нова дружба во Capitol Mall, како дел од кампањата „Патот до здрави заби“ која годинава го прославува својот петти јубилеј

image
/11


Главниот јунак на „Патот до здрави заби“ Четко Четковски, ве повикува на нова дружба. Овој пат дружбата ќе се одржи на 6 април во Capitol Mall од 12 до 14:00 часот. Настанот ќе биде исполнет со игри, едукативни лекции за правилна орална хигиена и мноооогу подароци.

Колку темелно треба да ги четкате запчињата за да ги отстраните бактериите? Кои лекции треба да ги знаете за да имате блескава и сјајна насмевка како на Четко? Одговорот на овие прашања ќе го дознаете преку игрите што Четко и брендот за орална хигиена Лакалут ги подготвија за посетителите на настанотшто ќе се одржи во Capitol Mall на 6 април. „Плочка“, „Плак тест“ и „Фигури“ се игрите преку кои Четко ќе го пренесе своето знаење на присутните, а сите оние што ќе учествуваат ќе добијат подароци!

На настанот ќе биде присутен и стоматолог кој ќе дели бесплатни совети за правилна нега и хигиена на забите кај децата.

Дојдете да учиме, забавуваме и да се наградуваме!

 

1

 

Кампањата „Патот до здрави заби“ која годинава го прославува својот петти јубилеј е поддржана од страна на Натусана, главниот застапник на широка палета врвни производи со германски квалитет, меѓу кои е и детската линија Лакалут. Во оваа линија се наоѓаат производи за орална хигиена за деца на возраст 0-4, 4-8 и 8+ возраст. Преку кампањата, Натусана континуирано работи на едукација на родителите и децата за сите важни аспекти поврзани со оралната хигиена кај децата.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Избираме најубава творба: Марија Георгиевска
Уметничка творба на тема Правата на детето по повод одбележувањето на Детската недела ни испрати наставничката на Марија...
5
Наташа Мустафа, приказни од објективот на ...
Разгледувајќи го Инстаграм профилот на Наташа Мустафа, ќе запловите во еден магичен свет на прекрасни приказни, затоа шт...
5
Доцнење на првиот збор
Понекогаш може да се случи детето со полни две години да не зборува, или да зборува неколку лошо артикулирани зборови.
4
Забавни игри за зимските месеци
Тешко ли се гледа дете во зима? Студено е, се стемнува порано, детските игралишта се речиси напуштени и остануваат дом...
4
Анкета

Dali?
Jana9

Odite na bazen?

Da (50%)

Ne (50%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!