|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

100 ѕвезди на Johnson`s бебе календар за 2022!

Редакција Рингераја, 5.12.2021
Ѕвездениот сјај на нашите блескави дечиња го осветлува небото на Рингераја! Не една или две, туку 798 ѕвезди! Пред нас се фотографии на 100 дечиња со најголем број на гласови кои ги дадовте вие во "Ѕвезда на бебе календар за 2022 година"

image
/11


Драги родители, баби, дедовци, тетки, вујни, чичковци...

Вашето гласање е завршено!


100 ѕвездички одбрани на основа на гласовите се тука!

Сега на ред е тешката работа на нашата стручна комисија - меѓу 100-те ѕвезди да избере 12 за "Ѕвезда на бебе календар за 2022 година!"


После одлуката на нашата стручна комисија, првата, јануарска ѕвезда ќе ја објавиме на 11-ти декември во вечерните часови, а потоа секој следен ден уште по една ѕвезда на бебе календар за 2022 година.

 

Значи, од 11-ти - 23-ти декември секоја вечер на Рингераја небото ќе светне по една ѕвезда за бебе календар 2022 година!

 

 

             

          ГАЛЕРИЈА НА 100 ФОТОГРАФИИ СО НАЈМНОГУ ГЛАСОВИ             

 

 

Гласањето беше повеќе од возбудливо. Броење гласови, навивање, учествување. Ова е трета година да се организира ваков натпревар во Македонија, но беа надминати нашите очекувања кога станува збор за пријавени фотографии и број на гласови!


Драго ни е што текот на гласањето беше проследен со убави коментари и позитивни забелешки. Тоа ќе придонесе следната година да бидеме уште подобри. Сега останува со нетрпение да ги чекаме 12-те ѕвезди!


Некои интересни факти за досегашното учество и гласањето:

  • Ни испративте 1872 фотографии од кои во галеријата се најдоа 798 фотографии
  • Фотографиите кои не се најдоа во галеријата беа несоодветни, тоа беа фотографии кои не беа поврзани со темата, потоа фотографии кои не се соодветни за прикажување на овој натпревар (фотографии на кои се прикажани гениталии) и слично
  • Забележавме дека најбројни женски имиња се: Јана, Бисера, Софија, Лана....а машки имиња: Дамјан, Ведран, Матеј, Андрија......
  • Забележани се и неправилности во гласањето, но за тоа потоа.

 

Комисијата која ќе ги избере ѕвездичките за секој месец од годината ја сочинуваат:

  • Вишња Томич - Директор и уредник на порталот Рингараја.ба
  • Елза Матијашиќ - Директор и уредник на порталот Рингераја.хр
  • Кристина Затуровска, kids, baby, newborn photography


Да повториме уште еднаш: По одлуката за изборот на нашата стручна комисија, првата јануарска Ѕвезда ќе ја објавиме на 11-ти декември во вечерните часови, а секој следен ден заклучно со 23-ти декември, по уште една ѕвезда на бебе календар за 2022 година, додека календарот не ни биде потполн.

 

Ви благодариме на учеството!

Ваша Рингераја.мк

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Како да не ви е досадно за време на мајчин...
Не се малку мајките кои не наоѓаат решение на прашањето што да прават за време на мајчинството, надвор од тоа да стојат ...
4
Фото: Кога тато го облекува детето
Гласно смеење е дозволено! :)
4
Зимски водич: Совети за лична хигиена на б...
Со доаѓањето на студените денови секоја мајка наидува на настинки и болести на своето малечко. За да го спречите тоа, ва...
3
Месо во исхраната на доенчето
Колку пати сте се запрашале дали Вашето доенче е подготвено да прифати производи од животинско потекло? Постои ли најдоб...
3
Анкета

Iminja
bibusoh

Koe ime e podobro?

Dalibor (35%)

Darko (65%)


Број на сите гласови: 143

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!