|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост
3.12.2009 16:50:54   
Medo
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Super!!!!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Знаци на бременост
3.12.2009 18:02:57   
Mamicka3
user posted image user posted image user posted image Лелееееее што сум пропуштила,мисс36 со среќа и со лесно нека ти е ајде пак кај сите рингерајки што очекуваат да им се врати по едно user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Знаци на бременост
3.12.2009 18:07:04   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Miss36

Само што направив тест за бременост и ми показа user posted image  .. Испаничена сум и возбудена ,а нареднава недела одам на гиниколог за сигурност да ми биде потврдено. Алелуја



Лелееееееее колку убава вест!!! Уште една трудница ќе биде со нас низ 9-месечното најубаво и најсреќно патување user posted image . Ти посакувам лесна бременост, здраво и живо бебе и многууу радости! user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Miss36)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Знаци на бременост
3.12.2009 18:09:48   
Cuci81
Prasanje?
Posldniot menzis mi bese na 27.10.2009 inace dobivam na 30 dena gore dole.Ovie dva dena mi se pojavuva nagon za povrakanje megutia ne nautro tuku napladne.Pravev test bese negativen mozno li e da sum bremena?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Знаци на бременост
3.12.2009 18:16:51   
mis.
Цуцу81 мислам дека тестовите не се секогаш 100% вистинити и ти препорачувам да одиш на гинеколог или преку урината или крвта да провериш дали си бремена или не.Во секој случај ако имаш редовен циклус ваквото каснење може да е показател на бременост.А за повраќање не мора да значи јас воопшто ги немав а како знак ми беше честите мокрења навечер во текот на спијањето.

(Одговор на членот Cuci81)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Знаци на бременост
3.12.2009 18:19:31   
Cuci81
Miss bas sakam da sum bremena ama si vikam aj da pocekam uste malku pa da napravam uste eden test pa da odam na ginekolog.Vo meguvreme mislam deka dobro ke mi dojde komunikacijava na forumov.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Знаци на бременост
3.12.2009 18:33:24   
mis.
Секоја чест што те држи место јас не би можела.Многу е важно и тестот да го правиш при првото уринирање наутро но немора да значи.Тесто да ти биде валиден мораш да чекаш прво да ти дозни да не си го правела прерано?

(Одговор на членот Cuci81)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Знаци на бременост
3.12.2009 20:08:50   
Еца
Мис36 најискрени честитки од мене, заедно ќе ги броиме деновитеuser posted image и ќе јадеме мекици во барот. Тебе Цуци81 ти посакувам исто да ни јавиш дека си бремена.

Инаку Мис36 јас имам снаа која е дијабетичар и роди две прави здрави, прексрасни деца. Затоа само напред и се ќе биде доброuser posted image

< Поракaта ја уредил Еца -- 3.12.2009 20:09:23 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Знаци на бременост
3.12.2009 23:09:46   
biljana16
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Mnogu se izraduvav sto ti se ispolni tvojata zelba. Od se srce ti posakuvam lesna bremenost i da razmisluvas pozitivno. Se ke bide kako sto treba. Pozdrav.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Знаци на бременост
4.12.2009 14:49:42   
Cuci81
Mis testot go pravev 1 den po zadocnuvanjto napladne na nautro mozebi bese prerano nez.zatoa si velam da pocekam bar 10 dena pa da napravam nov test a na ginekolog mi zakazaa na 21 vi taka da ke mora da cekam :))).A ima mtrpenie da cekam bidejki dlaboko vo sebe osekam deka sum bremena pa sega boze moj ke ve izvestam posle 21 :))))
Pozdrav do site i vi blagodaram na poddrskata mn.e polesno vaka iscekuvanjeto

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Знаци на бременост
4.12.2009 15:26:36   
Cuci81
Mis testot go pravev 1 den po zadocnuvanjto napladne na nautro mozebi bese prerano nez.zatoa si velam da pocekam bar 10 dena pa da napravam nov test a na ginekolog mi zakazaa na 21 vi taka da ke mora da cekam :))).A imam user posted image trpenie da cekam bidejki dlaboko vo sebe osekam deka sum bremena pa sega boze moj ke ve izvestam posle 21 :))))
Pozdrav do site i vi blagodaram na poddrskata mn.e polesno vaka iscekuvanjeto

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Знаци на бременост
4.12.2009 15:37:18   
arh_diz
ako pokazal dve crtki sigurno si bremena

(Одговор на членот Cuci81)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Знаци на бременост
5.12.2009 21:36:38   
Miss36
Драги рингерајки ,ви благодарам од срце на сите за упатените честитки. Во понеделник одам на гинеколог,па ке има известување! Многу сте пријатни,и пресреќна сум што се дружам со личности како вас! Подршката многу значи.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Знаци на бременост
5.12.2009 21:42:53   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cuci81

Prasanje?
Posldniot menzis mi bese na 27.10.2009 inace dobivam na 30 dena gore dole.Ovie dva dena mi se pojavuva nagon za povrakanje megutia ne nautro tuku napladne.Pravev test bese negativen mozno li e da sum bremena?


според датумот на последниот циклус, доколку си бремена, 5-6 недела си, дај боже...според мене тестовите за бременост се 99% сигурни, дури и да е бледа втората линија...поздрав

(Одговор на членот Cuci81)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Знаци на бременост
5.12.2009 21:44:24   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: Miss36

Драги рингерајки ,ви благодарам од срце на сите за упатените честитки. Во понеделник одам на гинеколог,па ке има известување! Многу сте пријатни,и пресреќна сум што се дружам со личности како вас! Подршката многу значи.


голем поздрав и со лесно user posted image

(Одговор на членот Miss36)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Знаци на бременост
6.12.2009 21:18:19   
andrijana
zenski......... mora li da docni mesecniot ciklus za da se znae dali ste bremeni ili ne??? moze li nekoja od vas da mi dade diajgnoza... ili navistina se opsednuvam so  bremenost???!!!
poslednata menstruacija mi bese od 18 noemvri do 23 noemvri... na 24 pravev HSG test i veke od utredenta aktivno imav odnosi no i pocnav da ja zemam terapijata koja mi ja prporaca ginekologot eutizon so rimfamicin i be kompleks... mozno li e ovaa macnina sto ja cuvstvuvam nautro i navecer da e znak na bremeost ili e od terapijata....

patem povtrono ja zedov i terapijata so med mlec polen i drugite raboti koi vi gi pisav vo forumot

navistina sum nestrpliva... pisete mi!!!!

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Знаци на бременост
6.12.2009 22:53:06   
Весна
Андријана, не мора да доцни. Една пријателка имаше менстуација цели 4 месеци без да знае дека всушност е бремена, блесаво, ама ете се случува. Сега си има буцлесто синче. user posted image
Јас направив беби тест по само 5-6 ден откако ми доцнеше и ми се појави user posted image
Па ајде таму накај 20 месецов и кај тебе исти такви! user posted image

(Одговор на членот andrijana)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Знаци на бременост
6.12.2009 23:37:27   
mec21
zdavo na site navistina mi e mnogu tesko posto pred nekoj den pisav deka mislam deka sum bremen no zalno user posted image user posted image user posted image dobiv, misev deka ke ve izraduvam i jas ali toa e....caoss

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Знаци на бременост
6.12.2009 23:47:54   
Maria
мец21 не се разочарувај.Надежта последна умира.Ако не овој месец ,наредниот.Само опушти се и кога најмалку ќе очекуваш,ќе се случи.Само со позитивни мисли.Ти посакувамuser posted image наредниот месец,па да не израдуваш.user posted image user posted image user posted image поздрав

(Одговор на членот mec21)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Знаци на бременост
6.12.2009 23:51:45   
mec21
marija fala za podrskata i jas se nadevam na drugiot mesec ili nekoj nareden:)))

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Знаци на бременост
7.12.2009 8:25:43   
andrijana
Весна ти благодарам на мислењето!!!user posted image

(Одговор на членот mec21)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Знаци на бременост
7.12.2009 8:43:53   
arh_diz
Ajde nova nedela sakame nova trudnica

(Одговор на членот andrijana)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Знаци на бременост
9.12.2009 8:36:38   
Miss36
Ете,во понеделникот гинекологот ми потврди 6-та недела бременост. Ми даде таблети за задржување на плодот и фолна киселина. За срцева интеракција на плодот да се установи, ќе треба да одам за околу две недели.. Некои болки имав вчера во долниот дел од стомакот,но се надевам не е ништо опасно.. Поздрав до сите вас!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Знаци на бременост
9.12.2009 8:41:25   
mami
И официјално добредојде во светот на трудниците...сега слободно можеш да се запишеш во списокот за породување

КЛИКНИ ТУКА

(Одговор на членот Miss36)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Знаци на бременост
9.12.2009 8:42:14   
Палешка РР
Конечнооооооооооооооооо, нова трудница user posted image  user posted image  user posted image
Со среќа Miss36, лесна бременост и здраво бебе ти посакувам. user posted image user posted image user posted image
Кооолку убави вести ! user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Miss36)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?