|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост
5.11.2009 0:49:03   
alex_mo
   Драги идни мамички ,до пред неколку месеци и јас мислев како вас и како сега да си ги читам моите постови.Еве како беше со мене.Редовни контроли на фоликулу и се ок,не биваше ,кренав паника правевме спермограм,брисеви.ПАП,ХСГ,дури примав и инекции Прегнил.И ништо не се случуваше,а се беше ок.Јас веке збудалував од грижи.Во мај дома го натерав мм да ги фарбаме ѕидовите во боја,во меѓувреме планиравме одмор преку интернет итн.Не мислев на ништо...На 5 јуни не ми дојде...неколку дена потоаuser posted image .
Еве ви една мала тајна што тогаш ја применив.На еден форум прочитав после однос нозете високо потпрани на ѕид 15 тина минути и никако миење.Незнам што придонесе дали рецептов или немислата ама сега сум во 26 недела од бременоста...

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Знаци на бременост
5.11.2009 14:23:54   
vezilka RR
..уф, тоа не мислење..сто пати прочитав од вашите совети дека треба опуштени и не треба многу мислење..ама луѓе, верувајте не можам никако да се натерам да не мисла..што да правам :(((

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Знаци на бременост
5.11.2009 14:30:45   
Medo
Потполно те разбирам. Треба нешто да ти се случува во животот што ќе те натера да не мислиш т.е. ќе мислиш на нешто друго или пак ќе си речеш заради нешто дека нема шанси тој месец, па тотално ќе се опуштиш. Друго нема ... 

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Знаци на бременост
5.11.2009 17:39:06   
elle
Точно дека неможеш да не мислиш на тоа но само со позитивни мисли, на пример ние нашето три месеци само го правевме , и после односи  ќе ги дигнам нозете и ќе им викам- ''ајде сперматозоиди да видиме кој е најбрзиот''user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image мм се отепуваше од смеење....
Имам една пријателка која 10-12г. немаше деца(и докторите и кажаа дека нема да може да има), сите мислеа дека таа тема и е болна за разговор но не, не изгуби никогаш надеж, со сите разговараше за тоа како ќе и ја врзувала косата на својата ќерка, до најситни детали си го замислуваше животот со неа и после толку години доби ќеркаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Знаци на бременост
9.11.2009 20:09:50   
denicka
zenski mene uste mi kasni (7 dena). sekoj pola saat idam vo wc i mnogu brzo se zamoruvam, gubam zdiv. liceto mi e cisto a gradite ne me bolat. denes sakav d kupam test ama koga vidov kako e vo apteka i deka ima trojca so maski na lice molskavicno izletav od tamu user posted image   sto vikate vie? a od vreme na vreme me zaboluva stomak ama malku kako za dobivanje

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Знаци на бременост
9.11.2009 20:51:58   
biljana16
Denicka daj boze ic da ne ti dojde i utre da ne izraduvas souser posted image . Inaku simptomite kaj site se razlicni jas od gradite i od liceto nemozev da donesam zaklucok deka sum bremena taka da najubavo e da go napravis testot i obavezno da ja podelis ubavata vest so nas. So sreka. Pozdrav.

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Знаци на бременост
10.11.2009 13:08:52   
Medo
kupuvaj test!!! user posted image
alal da ti e sto mozes da izdrzis da ne kupis odma. cekame...
inaku, da, kaj sekoj e razlicno. i kaj mene nemase nekoi posebni znaci na pocetokot.

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Знаци на бременост
10.11.2009 13:26:01   
mis.
И јас имав симптоми како да треба секој момент да добијам но никако да добијам и така си чекав 9 месециuser posted image

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Знаци на бременост
10.11.2009 13:30:58   
mami
Деничка...стискам палци за позитивен тест..ајде купувај таму и не е зафркавај, како те држи место...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Знаци на бременост
10.11.2009 13:34:16   
mother 29
ллеел супер!и јас така се осекав,се како да треба да добијам!?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Знаци на бременост
10.11.2009 13:39:07   
profesorica
леле деничка ајде само напред, јас ти држам палци, прати некого по тест и прави го, ајдееее чекаме user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Знаци на бременост
10.11.2009 13:41:29   
Bogdancanka
Ајде Деничка купувај тест стискаме палциuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Знаци на бременост
10.11.2009 17:31:34   
denicka
FALA FALA FALA na podrskata, ama nisto. veke ne pisuvam nisto se dodeka ne bide user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  bev na pregled i me prati na t-marker i na proverka za endometrioza. utre ke odam pa ke vidime sto ke bide user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  me fati strav

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Знаци на бременост
11.11.2009 11:16:27   
biljana16
Nemoj da se sekiras.Se ke bide vo red ako ne sega po nekoj mesec sigurno. Znam deka ti e tesko no tuka sme da te podrzuvame. Samo moj sovet ti e da uzivas i da ne mislis na toa i eden den ke ni ja kazes najubavata vest. Samo napred. Pozdrav.

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Знаци на бременост
11.11.2009 12:04:02   
talija
dragi ringerajki,jas sum nova na forumot.se zacleniv bidejki mnogu ste interesni i poucni.jas ne sum mazena,vo seriozna vrska sum, taka da ke mi bidat potrebni soveti za ponatamu.vi posakuvam na site koi posakuvate bebenca, da vi se ispolni zelbata.pozdrav


(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Знаци на бременост
12.11.2009 3:28:18   
samanta
Jas dobivvvvuser posted image mn se nervirammm...ama toa e sega:(se si mislev deka sum:(ama ja ke bide poleka!!

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Знаци на бременост
12.11.2009 3:37:40   
samanta
kazetemi dali moze iako sum dobila da se fatelo pretoa pred da dobijam imav odnosi pred dva dena togas se plodni mislam?mopzno e da se fati?zaso imam drugarka na dobieno ostana trudnauser posted image ???VE MOLAM ZA SOVET STO MISLITE??user posted image

(Одговор на членот samanta)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Знаци на бременост
12.11.2009 8:34:44   
none
samanta jas mislam deka 99/1 posto moze da se fati  so menzis no bidi ziva i zdrava i samo napred so pravenje bebeuser posted image user posted image

(Одговор на членот samanta)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Знаци на бременост
12.11.2009 8:37:48   
profesorica
саманта познавам и такви случаеви но ајде ако не си следен пат-не очајувајuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Знаци на бременост
13.11.2009 3:42:03   
samanta
SE NADEVAM FALA VIuser posted image POZDRAV

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Знаци на бременост
26.11.2009 18:17:09   
mec21
zdravo na site jas za prf pat sum na ovaa tema:))))I se nadevam deka ke bidam mnogu srekna.Seuste sum daleku od menstruacija no mislam deka sum bremena,zaradi toa sto me bolat gradite,imam golema zelba za hrana se do onoj moment dodeka ne se najadam a podocna mi e mnogu loso imam nagon na povrakanje,mnogu mi se spie i telesnata temperatura mi e 37,no denovite na ovolacija gi pominav dosta bolno no ne mi traea 5 dena bolkite nego 10 i toa me naveduva da zarmisluvam deka sum bremena no pak nisto ne se znae treba da dobijam na 2ri ili 3ti pa do togas ke vidime,no kako i da e imam zelba da bide user posted image :)))))No sakam da ve prasam nesto okolu krvnata grupa jas sum 0+ a soprugot e AB+ dali ovie dve krvni grupi si odgovaraat ili treba da se prezeme nesto...Ako moze nekoj da mi pomogne da ne mislam tolku...Pozdrav do site.....

(Одговор на членот samanta)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Знаци на бременост
27.11.2009 16:11:48   
Палешка РР
Ајде, да се надеваме дека е user posted image  user posted image  мец user posted image
Извести не, чекамеuser posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mec21)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Знаци на бременост
27.11.2009 16:30:28   
mec21
PALESKA fala ti za podrzkata no kako i da e ke ve izvestam dali ima nesto za castenje:))))) pozdravce...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Знаци на бременост
27.11.2009 16:45:23   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ЗА Мец да ни јави дека е нашаuser posted image Ајде само напред позитивно па чекаме најубави вести...ако не чекаме наредниот месец разочарување не смее да се појави...ајде тука сме сите за сите кои сакаатuser posted image Ја пуштам мојата енергија на сите Вас и ве штипнувам за носето да ве фати мајатаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mec21)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Знаци на бременост
27.11.2009 16:59:06   
Bogdancanka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Стискаме палци Мец да не израдува со веста за наша нова user posted image на Рингераја
нека ни се множатuser posted image user posted image user posted image user posted image и нека ги има во се поголем број се надевам еден ден и јас ќе се бројам воuser posted image на Рингерајаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?