|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост
9.12.2009 9:24:50   
arh_diz
Mene denes mi potvrdi ginekologot deka sum bremena ne se nadevav duri. Neznam ni kako se sluci .mother29 e vinovna imase nekoe pretcustvo izgleda

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Знаци на бременост
9.12.2009 9:28:48   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image па тоа е супер...честитам арх_диз...Значи поубави вести денес здравје..имаме две нови трудници и најверојатно и бебуш..
Прекрасен ден на рингерајаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Знаци на бременост
9.12.2009 9:30:05   
arh_diz
Fala mami jas sum premnogu vozbudena neocekuvav deka ke zabremenam .Edvaj dojdov do rabota od vozbuda.Spored eho 2 nedela sum

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Знаци на бременост
9.12.2009 9:31:14   
bordan
arh_diz cestitki i od mene ti posakuvam lesna i ubava bremenost.Uzivaj sega vo najubaviot del od zivotot potoa doaga uste poubav del zaedno so bebeususer posted image

_____________________________

Oleg e zlato na mama i tato!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Знаци на бременост
9.12.2009 9:31:19   
mami
ај што убаво...ајде уживај сега во бременоста...само нека е со лесно...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Знаци на бременост
9.12.2009 9:31:24   
Miss36
Со среќа arh_diz ,ти посакувам лесна бременост... Како се случило,се случило не е важно тоа.. Сега имаш причина плус за радост!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Знаци на бременост
9.12.2009 9:32:00   
Палешка РР
Леле, какви вести !!! user posted image
Честитам arh_diz user posted image
Јас збрлавев од среќа, па камо ли вие!!! user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Знаци на бременост
9.12.2009 9:33:51   
Iva
user posted image user posted image user posted image Честитики и од мене, само нека е со лесно.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Знаци на бременост
9.12.2009 9:34:40   
profesorica
леле арх_диз, колку убави вести, леле ама се израдував...честитки до тебе, ова е одлично.Ти посакувам лесна бременостuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Знаци на бременост
9.12.2009 9:35:37   
Sanja
Честитки за бременоста arh_di, имај пријатна и лесна бременост! Сега уживкај си!user posted image user posted image

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Знаци на бременост
9.12.2009 9:40:25   
BEBICA
Cestitki i od mene arh_dzi, bas se raduvam za tebe.uzivaj sega.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Знаци на бременост
9.12.2009 9:46:51   
mother 29
 
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Mene denes mi potvrdi ginekologot deka sum bremena ne se nadevav duri. Neznam ni kako se sluci .mother29 e vinovna imase nekoe pretcustvo izgleda


ете го виновникот хихи!честитки и од мене ,ти посакувам лесна бременост...не знаеш колку ми е е мило!!!!!!!!!!колку се радувам за тебе!!!user posted image  user posted image   user posted image   user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Знаци на бременост
9.12.2009 10:48:50   
mis.
јупи јупи јее имаме нова трудницаuser posted image user posted image user posted image честиткиuser posted image  

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Знаци на бременост
9.12.2009 10:54:25   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Ajde nova nedela sakame nova trudnica


Lele,arh-diz ova se vika pretcustvo...Kakov ubav pocetok na denot...samo sto se vkluciv i iskreno se izraduvav...Cestitki i do mene i se najubavo.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Знаци на бременост
9.12.2009 11:01:33   
Весна
Ааааа, прекрасноооооо! Честиткиииииии! Преубав ден!user posted image
Со лесно до гушкање на user posted image !

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Знаци на бременост
9.12.2009 11:22:06   
Mamicka3
user posted image user posted image user posted image Со  среќа и со лесно нека е во наредните 9 месеци

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Знаци на бременост
3.1.2010 14:22:17   
iki82
Да ве прашам кои се првите знаци на бременост кои се чуствуваат? Еве мене ме болат градите, ама обично секогаш ме болат градите од моментот кога имам овулација па 14 дена додека добијам. Други знаци немам, па не знам дали градиве ме болат од овулација или од нешто друго. А за да добијам треба да чекам до 13 јан.  Уфф кој ќе чека толку user posted image   а баш сакам да видам user posted image

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Знаци на бременост
3.1.2010 15:19:29   
arh_diz
ики82 сеуште ти е рано да размислуваш дали се бремена опушти се и води си љубов.Може да се забремени и кога не се плодни денов.Тоа што те болат градите неможе со тоцност да се каже дека си бремена.Јас цело време цуствував дека ке добијам и цекав да добијам се додека не отидов на гинеколог и тој не ми потврди дека сум бремена. Ти посакувам да си видиш user posted image  на тестот . Годината со убаво да ти тргне

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Знаци на бременост
8.1.2010 15:22:24   
iki82
Zdr devojki...eve jas pak na temava so edno prasanje. So mm prekinavme so zastiten odnos pred edno 10 dena, i spored moite presmetki trebase da dobijam negde okolu 14, 15 jan. no eve denes mi se pojavi kako nekoj kafeav iscedok, a celo vreme vo poslednava nedela me bolat gradite kako za dobivanje (samo ne mnogu, onaka umereno) i me boliat jajnicite kako za dobivanje veke nekolku dena. Obicno taka koga osekam odma dobivam normalno, a sega ova kafeavo ne znam sto moze da bide i sum mn zagrizena user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Знаци на бременост
8.1.2010 15:59:44   
Палешка РР
Мене еднаш ми се појави кафеав исцедок и гинекологот ми објасни дека е од зголеменото ниво на естроген. Мислам не е ништо страшно, но сепак ако не добиеш денес-утре оди на преглед ики.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Знаци на бременост
8.1.2010 16:05:09   
Anonimen
zdravo !!!!!jas sum nova na forumov i ve pozdravuvam site.Veke edna godina so maz mi se obiduvame da dobieme bebence ,jas sum so eden jajnik i cista.mnogu sum isplasena i neznam sto da pravam.Dali ima nekoj so slicno iskustvo????ve molam za sovet

(Одговор на членот Палешка РР)
  Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Знаци на бременост
8.1.2010 17:01:00   
iki82
Ќе одам на гинеколог секако. Мене ми се појавува вака кафеав исцедок често, мислам кога немам овулација (зошто немам редовна менструација), но сега баш осекав симптоми како за добивање и се надевав дека или ќе добијам или сум бремена. Ме интересираше само ако случајно се фатило нешто , дали може олку рано да се појави ваков исцедок или крварење? user posted image

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Знаци на бременост
8.1.2010 17:04:39   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

zdravo !!!!!jas sum nova na forumov i ve pozdravuvam site.Veke edna godina so maz mi se obiduvame da dobieme bebence ,jas sum so eden jajnik i cista.mnogu sum isplasena i neznam sto da pravam.Dali ima nekoj so slicno iskustvo????ve molam za sovet


немој да се секираш..јас имам братучетка,која роди близнаци со еден јајаник,после две год.од операцијатаuser posted image

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Знаци на бременост
8.1.2010 17:06:44   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: iki82

Ќе одам на гинеколог секако. Мене ми се појавува вака кафеав исцедок често, мислам кога немам овулација (зошто немам редовна менструација), но сега баш осекав симптоми како за добивање и се надевав дека или ќе добијам или сум бремена. Ме интересираше само ако случајно се фатило нешто , дали може олку рано да се појави ваков исцедок или крварење? user posted image


јас како што сватив тебе треба да ти дојде за едно недела дена или?!
и мислам дека е сеуште рано за било какво крварење!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Знаци на бременост
8.1.2010 17:10:03   
iki82
Може значи дека ќе добијам.. и јас мислам дека доколку би имало нешто би било рано за крварење. Инаку направив тест, негативен беше.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?