|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост
15.1.2010 7:35:08   
none
arh-diz lele sto citam tuka bremena si hu juuuuuuuuuuu cestitki  od mene mnogu mnoguuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Знаци на бременост
15.1.2010 8:09:57   
arh_diz
Fala none pa aj i ti da zabremenis sto pobrzo

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Знаци на бременост
15.1.2010 8:12:21   
profesorica
ајде ноне и јас ти пуштам среќа и ти наскоро д ане израдуваш со две црткиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Знаци на бременост
15.1.2010 18:48:22   
none
arh-dji kazi mi kako dojde prirodni ili merese bazalna lekovi itk kazi mi pa i jas po tebe daj boze da te stignam he he cestitki se izraduvav mnogu za tebeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: Знаци на бременост
16.1.2010 11:49:09   
arh_diz
Јас забременив по природен пат. Но јас немав проблеми ниту првиот пат . Немам мерено никогаш базална температура пишав и на сајтот според мене е тоа само уште едно оптеретување.Ноне паралелно треба да се лечите ти и сопругот твој. Гледам пишуваш си пиела кломифен па како го пиеш мила кога нема направено проодност на јајниците.Штоа ако нешто не е во ред со нив го уништуваш организмот со хормони. Гледај малку логички на работите. Ти посакувам многу срека

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: Знаци на бременост
20.1.2010 23:57:16   
delfinka
jas piev klomifen iako imav po 2jajce kletki i bez ispituvanje na kanalite pa po 3neuspesni inseminacii mi napravija laparoskopija i se ustanovi deka djabe me nabildaa so hormoni koga 1kanal ne e prooden
no poradi zelba na doktorot morav taka da pravam:(

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: Знаци на бременост
21.1.2010 0:54:18   
alex_mo
  Првиот пат забременив од еднаш,сега се мачевме 10 месеци.На почеток пиев кломифен,мм направи спермограм,седевме фоликули.Се беше ок,а никако да забременам.Потоа направив ХСГ снимање за проодноста на каналите,зашто др ми рече дека самиот контраст што се пушта делувал како терапија и ако има мало запушување го средува,а ако се непроодни-лапараскопија.ХСГ беше ок, а др ми рече дека сега ке очекуваме и дека тие теоретскиоставале 6 месеци.Поминаа 4 ,а јас тотално се разочарав.Решивме со мм да кренеме раце и тогаш се случи....еве сега си ги бројам деновите до новите прегратики...Ви испракам позитивни вибрации на сите кои очекувате бременост

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: Знаци на бременост
21.1.2010 8:32:01   
vezilka RR
Еве го мојот случај, кломифенската терапија ми беше одредена заради индуцирање на овулација. Значи јас секој месец имам циклус, и имам барем по една јајце клетка, но заради полицистичните јајници, не доаѓа секој месец до овулација, затоа пиев кломифен, чија задача е да ја „осигура“ овулацијата. Проодноста на каналите е друг проблем. Значи после 3 месеци индуцирање со кломифен, кој период докторот сметаше дека е доволен ако нема друг проблем, бидејќи немаше резултат ми провери проодност на канали, кои патем беа затнати, а и на HSG,  се виде и друго, полипи и септум (преграда) во матката, па така направив и лапароскопија за каналите и хистероскопија за полипите и септумот. после тој зафат си продолжив со кломифенската терапија оти мене сеуште ми треба индуцирање на овулацијата заради полицистичните јајници. ..Ете сега овој месец втор пат после зафататот индуцираме со кломифен и дополнително ме испрати на испитување на противспермални антитела за да ја елиминираме и таа причина ако постои..наредно не знам што ќе ме прати..ќе расправам..:)

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: Знаци на бременост
21.1.2010 8:37:26   
mother 29
ah mazle(po mm ti sto si go vikas taka...btw mnogu interesno) si pisala vo znaci na bremenost i gledam vezle...auuuuuuuuuuuuuu i cela takva otvaram.......user posted image

nemoj ti da mi se sekiras..napravi gi site ispituvanja,pa posle uste prviot mesecuser posted image ...bupppppp.
navivam mnogu za tebe,zenska-klomifenkauser posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 21.1.2010 8:39:21 >

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: Знаци на бременост
21.1.2010 8:38:50   
Еца
Дај Боже што побрзо да расправаш, ама за тоа колку ти се лоши и те мачат киселини во бременостаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: Знаци на бременост
27.1.2010 21:25:18   
ljupkaja
zdr jas sum nova,pred tri dena po eden den docnenje na menst zedov test i pokaza dve crti no denes vo 18 casot pak pravev drug test i toj mi pokaza mnogu bleda roze boja  mozno li e poradi toa sto od 12 do 17 casot ispiv  tri caja i dve casi sok da deluva na rezultatot odnapred blagodaram ,i ako moze da mi kazete koe vreme bi mozela da otidam na ginekolog 

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 236
   RE: Знаци на бременост
27.1.2010 23:40:34   
Izabella
Zdravo Ljupkaja. Bidejki ednas veke testot bil pozitiven, najverojatno e deka si bremena, pa duri i da e vtoriot test bledo rozev ( i toa e pozitiven test). Taka jas mislam iako nemam dovolno iskustvo vo ovaa oblastuser posted image Popravete me ako gresam

(Одговор на членот ljupkaja)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: Знаци на бременост
27.1.2010 23:42:19   
Izabella
A inace da, najdobro e test da se pravi rano sabajle, koga vo urinata e najmnogu koncentriran hormonot hcg 

(Одговор на членот Izabella)
Непосредна врска до пораките: 238
   RE: Знаци на бременост
27.1.2010 23:44:08   
Anushka
user posted image user posted image user posted image
Честито, ЛЈупкаја! Со среќа, можеш веднаш на гинеколог да одиш. Да, тоа со чајот има врска...
TAKE CARE!user posted image

(Одговор на членот ljupkaja)
Непосредна врска до пораките: 239
   RE: Знаци на бременост
28.1.2010 8:17:48   
arh_diz
Cestitki ljupkaja
I vleci gi za nos nasite ringerajki

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 240
   RE: Знаци на бременост
28.1.2010 8:21:59   
melody
Cestitki i od mene jas navecer go pravev testot i mi pokaza dve crtki

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 241
   RE: Знаци на бременост
28.1.2010 8:32:58   
vezilka RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ljupka, честитки и од мене и ајде со среќа!!

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 242
   RE: Знаци на бременост
28.1.2010 8:36:12   
profesorica
Ljupkaja ЧЕСТИТКИ и добредојде на РРuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 243
   RE: Знаци на бременост
28.1.2010 10:01:54   
biljana16
Ljupkaja cestitki i od mene i lesna bremenost da imas.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 244
   RE: Знаци на бременост
28.1.2010 11:41:07   
none
jas koga bev bremena ne se pondesuvav ama bas nikako se mi se losese mirisot mi bese pojacan znaci osetliva na se,mi se cini kako volk od daleku mirisav se ,duri nemozev da se banjam kako treba od tusot nis teloto vodata mi bese loso,nemozev da spijam na grb samo stranicno mnogu tesko,a sega samo da zabremenam mislam deka nisto nema da mi smeta ufff kogauser posted image

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 245
   RE: Знаци на бременост
28.1.2010 13:01:00   
dostickage
Vikica81 gledam deka nemas odgovoreno i potajno se nadevam deka ne mozes da ni pises zasto ti se losi od bremenosta i daj boze da e taka :)

Inace bazalna temperatura se meri otkako kje ti zadocni ciklusot.Sekoe utro pred da stanes od krevet se meri temperaturata.Dokolku 2-3 sabajlinja ti e nad 37 togas milion posto si bremena.Ova e star sovet prenesen so generacii:)

Pozdrav,

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 246
   RE: Знаци на бременост
2.2.2010 19:50:10   
dona
здраво девојки со маж ми редовно си работевме на случајот,последна менструација ми бесе на 4 јануари секогас добивам на 28 дена а сега ми касни 2 дена имам чувство како за добивање ме болат градите и често мокрам сабајле направив тест ми покажа негативен,можно ли е да сум а да покаже негативен колку сум нестрплива сакам да видам user posted image

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 247
   RE: Знаци на бременост
2.2.2010 19:52:23   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: dona

здраво девојки со маж ми редовно си работевме на случајот,последна менструација ми бесе на 4 јануари секогас добивам на 28 дена а сега ми касни 2 дена имам чувство како за добивање ме болат градите и често мокрам сабајле направив тест ми покажа негативен,можно ли е да сум а да покаже негативен колку сум нестрплива сакам да видам user posted image


2 дена мислам дека е премногу рано...почекај уште малку user posted image

(Одговор на членот dona)
Непосредна врска до пораките: 248
   RE: Знаци на бременост
2.2.2010 20:05:24   
topce
точно е дека 2 дена е рано треба 8 да поминат, ама мене и после 8 дена каснење ми покажа негативен тестот, па по инсистирање на мајка ми бев преку крв да проверам и оп позитивен.најточен тест е преку крв и тој можеш уште 8 ден од кога сте го зачнале не мора да чекаш да ти касни циклусот.

(Одговор на членот dona)
Непосредна врска до пораките: 249
   RE: Знаци на бременост
2.2.2010 20:26:49   
dona
фала ви многу ако е зацнато(дај бозе да е) немозам да знам кога е зосто маж ми како на норма да е почнав да сумљам одкога ми касни значи најубаво да поцекам усте неколку дена и преку крв да си проверам

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 250
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?