|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост
8.1.2010 17:13:15   
mother 29
па рано е и за тест..почекај стрпи се малку ,барем 5-6 дена ДОКОЛКУ ТИ КАСНЕ...
А ПО ОВА И НЕ ГЛЕДАМ ДЕКА И БАШ Е ЗА ДОБИВАЊЕ РАБОТАТАuser posted image
рано е за било какви прогнозиuser posted image

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Знаци на бременост
8.1.2010 17:19:39   
betpet
 Mnogu se izraduvav na ubavata vest za bremenosta na arh_diz, cestitki i od mene.So lesno vo tekot na narednite meseci, uzivaj vo nea.

_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Знаци на бременост
8.1.2010 17:53:28   
iki82
Јас мислам дека штом ми протече тоа кафеавиот исцедок тешко дека има шанси за бременост, сигурно е нешто хормонално или ќе добијам user posted image Како и да е се исплашив само да не се фатило нешто, па сега ова исцедоков да е лош знак (параноја тешка сум знам user posted image ) Инаку сега прв пат пробуваме со мм..па ќе видиме како ќе биде user posted image , а и немам никакво искуство кој се првите знаци и после колку време од забременување се појавуваат. Инаку честитки до arh_diz и нека  е со лесно до посакуваното бебнце user posted image

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Знаци на бременост
8.1.2010 18:56:52   
Bitolcanka
И јас сега дознавам за arh_diz. Прекрасна вест user posted image user posted image user posted image Честитки и од мене душичке user posted image Со лесно да си минуваш. Сите сме со тебе user posted image Заедно сме посилни за се user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Знаци на бременост
11.1.2010 14:11:13   
mami
Ики82 што се случи? имаме ново бебенце или? ајде чекаме вести

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Знаци на бременост
11.1.2010 16:56:46   
iki82
Нема бебе mami, добив или да речеме дека добив, ми тече некој кафен исцедок, ама тоа е често кај мене со оглед дека ми се полицистични јајниците, те добивам те не добивам user posted image Така да кој знае дали ќе останам бремена по природен пат со ова моиве смотани јајници user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Знаци на бременост
11.1.2010 19:30:34   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image ќе биде мила...ке се среди..ништо не се прави за еден ден..само мисли позитивно и уживај, бебето само ке дојде

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Знаци на бременост
11.1.2010 21:56:43   
denicka
jas stvarno ne mozam da si go razberam ovoj moj organizam. trebase da dobijam na 15 dekemvri a dobiv na 2 jan. sega pa, denes, pocna da me boli stomak kako za dobivanje i nesto se mi se vrti, imam nagon za povrakanje itn itn. stvarno ne mi e jasno sto se slucuva. znam deka nema nisto posto bev na pregled pred da dobijam (neli, mi kasnese) i taka. toa sakav da vi kazam user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Знаци на бременост
14.1.2010 0:19:01   
Vikica 81
Здраво девојки, најпосле да Ви се придружам, паника ме фаќа, па си викам ај вас да ве прашам. Во саботата, значи на 09.01 ми беше направен ембриотрансфер (прво ин витро) со 3 клетки, а од вчера почнаа градите да ме болат, околу пладне обавезно ми се лоши, базалната темп. ми беше вчера 37, а денес 37,2, па си викам треба ли тоа да значи нешто или јас само си замислувам. Нормално, значи, ако нема некое пореметување, би требало да добијам во петок или сабота, а за контрола ми рекоа дури на 23.01. Па затоа Ве молам има ли некоја со слично искуство, Ве молам пишете.
На сите што посакуваат да има се исполни најголемата желба, и да се фалат со првите симптоми на бременост. Поздравче до сите

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Знаци на бременост
14.1.2010 0:23:18   
mami
Не сум имала искуство со вакви работи па моам само да ти кажам да почекаш уште некој ден и да одмараш колку можеш повеќе, и нормално следниот пат да ни пишеш дека е успешно ин витрото и дека треба да те впишеме во листата на труднициuser posted image

(Одговор на членот Vikica 81)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Знаци на бременост
14.1.2010 0:25:00   
niki
Незнам Викица природно имам зачнато и симптоми подоцна ми се јавиа, арно ама се е тоа релативно. Сакав само да ти кажам да се опуштиш, да не паничиш, смирена ќе биде се. Ти посакувам да биде успешно оплодувањето и за девет месеци да си гушкаш user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Vikica 81)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Знаци на бременост
14.1.2010 0:27:38   
nadica
немам искуство со вештачко оплодување но се надевам дека твоето е успешно па за 9 месеци ќе имаме и нов рр член user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Знаци на бременост
14.1.2010 0:35:32   
alex_mo
И јас немам искуство со ин витро,само знам дека базалната температура е едедн многу сигурен показател.Се мери секој ден во исто време,најдобро насабајле додека си во постела,ама времето (часот) секој ден да биде ист.Ако таа не падне под 37 големи се шансите да си бремена,ама сепак мој совет да не се замараш психички,да си  го дочекаш смирена денот за контрола,да ни се пофалиш и секако по 9 месеци да си имаш најголемо злато на свет..

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Знаци на бременост
14.1.2010 0:47:26   
Vikica 81
Фала душички на поддршката, верувајте многу ми треба, др. ми рече во сабота на 16.01 да одам на контрола ама само за терапијата, а не ми кажа ништо друго. Верувајте дека први ќе дознаете ако има нешто ново user posted image . А сега ми останува само да се надевам. Инаку, темпер. ја мерам сабајле во постела, веднаш кога ќе се разбудам, па така таа сега ми дава малку надеж.
И уште еднаш фала Ви на поддршката

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Знаци на бременост
14.1.2010 9:39:30   
arh_diz
vikica81 посакувам на контрола да ти кажат дека си user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Vikica 81)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Знаци на бременост
14.1.2010 10:03:36   
Vikica 81
дај боже arh_diz, вие први ќе дознаете ветувам

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Знаци на бременост
14.1.2010 10:08:46   
Vikica 81
arh _diz ми летна претходната порака некаде, ама нема врска, сеуште не се снаоѓам добро на форумиве, па сакав само да ти кажам, фала на добрите намери. А прочитав дека си во блажена состојба, ке ми пишеш што чуствуваше ти? Можеби имаш пишано, но ај да не барам, пак ќе отидам некаде низ форумов. Поздрав до сите на овој прекрасен форум што ме релаксира максимално

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Знаци на бременост
14.1.2010 10:11:42   
arh_diz
Vikica 81 кај сите симптомите се разлицни. Еве како беше кај мене ме болеа градите и цуствува дека секој момент ке добијам постојано јадев и пак бев гладна и ми се пиесе премногу вода . Забооравив да ти пишам јас останав бремена природно.Со инвитро немам искуство

< Поракaта ја уредил arh_diz -- 14.1.2010 10:18:42 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Vikica 81)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Знаци на бременост
14.1.2010 10:15:34   
biljana16
Nemam iskustvo so in vitro za da ti kazam Nemoj premnogu da razmisluvas na toa deka imas napraveno in vitro. Samo opusti se i odmaraj se i ocekuvame da ni ja kazes najubavata vest na svetuser posted image . Samo pozitivno razmisluvaj.

(Одговор на членот Vikica 81)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Знаци на бременост
14.1.2010 10:22:21   
Vikica 81
Фала Билјана на поддршката, веќе ми помина паниката, денес сум како нова, што ќе биде ќе биде, ама синоќа бев луда де сум де не сум, ама ајде ќе почекаме  и ќе видиме што ќе испадне user posted image . Веројатно сите Вие ме релаксиравте user posted image

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Знаци на бременост
14.1.2010 10:24:32   
arh_diz
Vikica 81 опушти се и уживај што е твое ке си дојде. Некревај само тешки работи и не се нервирај

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Vikica 81)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Знаци на бременост
14.1.2010 10:26:00   
Vikica 81
arh_diz свесна сум дека те малтретирам, ама морам да те прашам уште ова и ќе те оставам на мира. Некаде во форумот си пишала дека кога си била на лекар ти кажале дека си втора недела во бременост, зарем е можно толку рано да ти кажат? Мислев, се гледа ли на ехо или на крв ти открија? Леле извини што ти додевам, ама уште ова и после ке ви пишам дури во сабота, кога ќе се видам со др.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Знаци на бременост
14.1.2010 10:29:41   
arh_diz
Не ме малтретираш воопшто прашај слободно се што сакаш што знам ке ти одговорам.На мене ми открија на ехо дека сум бремена  2 недели и неколку дена но докторката реце да направам б-хчг тоа е преку крв (прво се испаничив незнаев сто е тоа ) Го направив во истиот момент и резултатот исто показа дека сум бремена и исто покажа во која недела сум бремена . Резултатот преку крв се добива за 1 час

< Поракaта ја уредил arh_diz -- 14.1.2010 10:31:21 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Vikica 81)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Знаци на бременост
14.1.2010 11:03:46   
Vikica 81
Фала ти многу arh_diz, навистина те измачив, но многу ми помогна, а во сабота ќе ти пишам што направив на контролата, стискајте ми палци се да биде ок

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Знаци на бременост
14.1.2010 11:10:10   
arh_diz
Ке биде се во ред не се секирај само .Ти ја пуштам целата срека  да си го видис бебчето во мешетоuser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Vikica 81)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?