|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски колички
5.11.2014 21:19:34   
Melanija RR
Несакам да заречам туку искоментирам.За активно возење на детска количка низ Ск подобро нескапа количка user posted image Летнава од Џамбо за 1.200 што се не преживеа од јуни навака и ете уште тера,крцка нешто кај едното тркало при отварање но нема зимаuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 376
   RE: Детски колички
6.11.2014 8:16:55   
Mila mamicka
Сноувајт, и нас ни велеа подобро купете му кола на бебето и нека стои паркирана во двор за кога ќе порасне. Не ми е којзнае колку длабок џебот, меѓутоа кога ја видовме количката навистина тоа беше љубов на прв поглед. Потоа, пак размислувавме, ама на крајот сепак се решивме да ја земеме. И навистина, не се покајавме.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 377
   RE: Детски колички
8.11.2014 12:25:31   
Melanija RR
Lolla ova e kolickata user posted image

user posted image
user posted image
user posted image user posted image
user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 378
   RE: Детски колички
8.11.2014 13:31:44   
lolla RR
Да таа е! Многу е добра. Ако имал некој количка од Хаук може и да сподели искуства!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 379
   RE: Детски колички
26.12.2014 9:54:29   
Vedrana2015
Меланија, дали ќе сакаш да споделиш колку чини количката Hauck која е прикажана на сликата? и од каде ја купи?

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 380
   RE: Детски колички
26.12.2014 13:05:08   
Melanija RR
Vedrana2015 јас ја немам таа колицка, туку lolla ја има гледано.Ќе пише на темава цена

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Vedrana2015)
Непосредна врска до пораките: 381
   RE: Детски колички
11.1.2015 18:12:05   
Hopeful RR
Ај и овде да си пишам user posted image
Колку голем и убав избор има за колички, човек да се побудали. Арно ама, истото не важи и за близнаци, за жал. Досега видов само 4 модели близначки колички и сите се која од која поникакви, искрено, а единствената што е симпатична е цело богатство.

Не сакам тандем, сакам да седат едно до друго, и секам да има и транспортери со количката, и по можност да не чини сето тоа колку кола на старо user posted image Сакаме да видиме што има и во Солун, онлајн гледав многу добри модели за не многу пари, а исто и во Софија, макар што таму се поскапи, но стои можноста за враќање данок. Дали имате идеја кај има повеќе близначки колички кај нас?

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 382
   RE: Детски колички
11.1.2015 20:27:22   
LoveableMe RR
Хопефул, не знаеш каков убав избор на близначки колички има во Лидл Германија и ептен евтини...само не знам дали имаш некој да ти купи или пушти го мажле со евтиниве летови на еден ден, да изнакупи свеuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 383
   RE: Детски колички
12.1.2015 22:36:02   
nataly86
Мојата болна темаuser posted image па се изнагледав колички и на крај сфатив дека таа што ми се допага чини исто колку кола на старо со се регистрација и јас имав желба со транспортери но ништоuser posted image ја добив на поклон од Словенија супер е засега, едно до друго се и битно има добра амортизација (бидејки улиците ни се хаос)
Од тука на пазарот што се нуди не се нешто квалитетно, имаше една на хаук мислам дека беше 16000 таа ми личеше поквалитетна другото како што имам низ град видено е брзо расиплива роба...
За во Солун прво прашај на граница да не ти удрат и царина user posted image се е можно user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 384
   RE: Детски колички
13.1.2015 0:44:39   
Melanija RR
Поефтини колички има во Бугарија и Србија ова сериозно ,ѕирнете на нивни сајтови.Hopeful едно до друго тешко само две оделни со спојка имаше порано убави.Ќе прашам една познаничка која има исто двајца дечки од каде ја имаат

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 385
   RE: Детски колички
16.1.2015 14:48:29   
FlowersEP
Здраво женски, ке ве замолам да ми каже некоја од вас каде ги има количките FREEON во Скопје, каде може да ги видам?

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 386
   RE: Детски колички
17.1.2015 11:45:49   
FlowersEP
LoveableMe RR се јавив на бројот што ми го прати од веб страната но никој не ми се јави, ајде здравје во Вторник ке вртам пак, мозе не работат денес па споен викен е user posted image , женски во меѓувреме доколку ставрно некој знае нека ми помогне каде да ги видам колицките на FREEON

(Одговор на членот FlowersEP)
Непосредна врска до пораките: 387
   RE: Детски колички
17.1.2015 12:14:08   
Malecka23
FeeOn kolicki ima vo TIARA My market vo n.ILinden.Imaat i fb stranica mozes da vidis

(Одговор на членот FlowersEP)
Непосредна врска до пораките: 388
   RE: Детски колички
17.1.2015 13:25:43   
FlowersEP
Фала ти многу Malecka23 user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 389
   RE: Детски колички
18.1.2015 18:35:49   
blue_blue
Јас и моите пријателки кои имаа близнаци имавме колички од Mothercare во Ramestore што е. Количката е Meclaren англиска фирма и беше 24000 мкд. Вредеше за сите пари. Децата можат да лежат во неа од 0 месеци и се склопуваше како чадорче. Лесна и издржлива и многу лесно се вози. Мојата ја подарив на пријатели но другарка ми ја продава својата мислам за 11000 МКД. Нова е и во одлична состојба. Ако сакаш пиши ми во Пп да ти дадам нејзин број. Транспортери види ако може да ти даде некој или да купиш на старо. Јас и тие ги подарив.

(Одговор на членот FlowersEP)
Непосредна врска до пораките: 390
   RE: Детски колички
19.1.2015 13:26:52   
Hopeful RR
Фала ти, blue_blue, ги гледав количките и добри се. Ние сакавме со големи тркала, но и немаме нешто многу избор. Да видиме што има надвор од Мк, па ако се одлучиме за таа варијанта, секако ќе ти пишам за контакт user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 391
   RE: Детски колички
6.3.2015 18:03:37   
martina88
Zdravo mamicki jas sum vo potraga za kolicka user posted image dali ima nekoj sto ja ima chipolino pooky ,deckoto od loco croko epten ni ja falese pa ako ima nekoj iskustvo ve molam da mi piseteuser posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 392
   RE: Детски колички
23.3.2015 13:35:09   
Hopeful RR
И јас со истото прашање - дали некој има какво било искуство со Chipolino количка?
Гледам има убави близначки модели, со пристапна цена, но вака кога ја видов ми се видоа толку тесни лежиштата, што не знам дали до 6 месеци ќе бидат доволни... ај тоа, него општо ме интересира колку мислите дека се квалитетни, стварно не сакам да купувам две.

Тој дечкото од Loco Croco инаку, ќе му ја пукнев главата!!! user posted image Толку напорен и толку досаден, не не остави ни да видиме, ни да пробаме сами, туку збореше глупости - ни шиткаше единечни колички и модели од други продавници...

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот martina88)
Непосредна врска до пораките: 393
   RE: Детски колички
23.3.2015 13:52:44   
Melanija RR
Застапници за Чиполино се Андреиј компани од Штип,велат таму е поефтино.Видете на фб еве гледам некаков попуст имаат на
Kolicka NEVA 2/1
Kolicka PUKI VIP 2/1
Kolicka TRIA 3/1
Kolicka TRIA 2/1

Мене ми се допаѓат Чиполино,а ретко се наоѓаат упатени продавачи кои знаат да објаснат за количките .Во Енци Менци порано имаа добри претставници

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 394
   RE: Детски колички
27.4.2015 11:12:41   
Sani_28
Zdravo

Sakam da prasam dali znae nekoj kade mozam da kupam vo Skopje navlaka za kolicka koja stiti od veter i da odgovara za site vrsti kolicki

Pozdrav

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 395
   RE: Детски колички
27.4.2015 11:39:13   
Malecka23
Vo Loco Croco imase vidi proveri tamu

(Одговор на членот Sani_28)
Непосредна врска до пораките: 396
   RE: Детски колички
27.4.2015 14:30:13   
Hopeful RR
Конечно наидов на разбирање за количката што ми треба, Андреј Компани се супер, и со оглед на изборот во Скопје, наскоро ќе нарачам од кај нив, плус прават испорака. Хаук нема шанси да ја најдам близначката, ама оваа на Чиполино ептен мис е свиѓа, башка и поевтина е.

Инаку, имам едно прашање - од кај излезе дека мора да се има комплет за во количка?!!

Кога барав корпа во Анжи (плик корпа било тоа, ете, научив нешто ново), која на дното е само картон, ми рекоа дека имаат комплети за во количка, кои одат во корпата, а после и во количка - има нешто како подлога, перниче и такво за покривање, ама цената машала - 1500 ден! Јас мислев дека бебето си лежи така во количка, или не? Ај за во корпата ќе ставам обично ќебенце, ионака е за до кола, ама за количката сум прашалници. На сајтот на Чиполино пак гледам имаат душече за во количка, и уште толку се збунив. Како правите вие, ставате нешто под бебето, и што?

Исто, да ве прашам - што друго ми треба за со количката, како најитно и најосновно - чадорче, мрежа за комарци, ...?

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 397
   RE: Детски колички
27.4.2015 23:49:59   
lukajana RR
Hopeful rr комплет за во количка ти се џабе фрлени пари,можеш да ставиш било што кебе,прекривка чаршавче зависи од времето,нешто што ке има у друга намена,а и не мора ништо да ставаш ако не сакаш,како ке си одлучиш така.
Чадорче не ти треба ако се ротираат рачките па ке ги вртиш на спротивна страна од сонцето,а мрежа може ке ги штити и од комарци и од муви или оси.


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 398
   RE: Детски колички
28.4.2015 9:57:05   
Hopeful RR
Фала ти, lukajana RR, и јас мислам дека се џабе фрлени пари. Па претеруваат стварно, а ти ги претставуваат ко да се неопходни, се осетив ко неспособна пошто не знаев дека воопшто постојат user posted image Башка знам дека за новороденче не треба перница, а овие се баш такви. Мрежа и мене ми се гледа дека треба, само ќе импровизирам, бидејќи сите се за единечни колички, па ќе смислам нешто за дуплата user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 399
   RE: Детски колички
28.4.2015 11:54:37   
Felly RR
Што се не ќе измислат user posted image Хоупфул, па и јас не сум знаела дека постојат такви работи. Ние поминавме без дополнителна опрема за количка. Како што вика лукајана, дека рачките се вртеа, па ако и сметаше сонцето, ја вртев на другата страна, а за мрежа, дека М ми беше зимско бебе, воопшто и не ми затреба. Сега, со летни бебиња, и плус дека мали, може ќе се најде.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 400
Страница:   <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?