|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски колички
10.6.2014 14:20:17   
Melanija RR
Dilina лесна количка под 7 кила нема и секоја ќе ти е тешка без лифт,биди сигурна.Ок е транспортер но по 6 месеци е друго.На сите што сте без лифт во згради ќе треба или да зивисите од некој или како е мирно да го оставите дома а симнете количка,исто и за нагоре.Ете така цела пролет ја поминавме па за 30мин прошетка е непрактично user posted image
Инаку целите се поефтини низ градовите но кога ќе одиш до таму за некои колички ќе ти излезе исто .А за сличен модел ако не патиш од тоа да е од оваа сезона секогаш барај модел од минатата или предмината сезона многу ралика во цена по 3 илјади и ете ти облека гратис.
Бирај практично не естетски user posted image мој совет

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 351
   RE: Детски колички
10.6.2014 20:37:03   
Dilina
Си знам јас дека не сум сама за најгоре без лифт, хаха.....

Не дека гледам да биде естетски убава, за убава мене сите ми се убави :) кога станува збор за детско нешто, неможе да ми биде грдо :)
прва работа што гледавме е да биде лесна, да имам транспортер, а корпата не ми е толку битна.,

А за дигање нагоре-надоле ќе си патиме. Јас планирам конструкцијата (пошто на оваа се се вади, да ја закачувам на ограда, кај шо си закачува точак еден комшија, корпата/транспортерот дома да си го носам (ова во одредени ситуации кога ќе морам)....(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 352
   RE: Детски колички
11.6.2014 9:53:57   
princessa
Јас колица чувам во ходник од зграда не ми е ниту заклучена и да не се урочам никој не ми ја украл, иако овде кај живеам се крадат коли и точаци многууу. Еве 3 години сум така. Немаме лифт и неможам нон стоп нагоре надолу по скали а ми треба секојдневно. А Дилина идејата ти е добра, само конструкцијата да си ја заклучуваш а и така нема да ти ја украдат, што ќе им заврши една конструкција работа. Па корпа ќе си ја земаш. Незнам каков совет да ти дадам за колица зашто немам искуство за во мкд, нема исти колици како тука во Германија. Мојата е Zekiwa alu spider германска марка многу стара ама сум задоволна зашто е лесна има алуминиумска конструкција и имаше удобна пластична корпа со душек ама сега бебчо е голем и ја извадивме корпата и го монтиравме делот за седење. Ама како што можам да видам производителите во светот се копираат меѓусебно и колиците наликуваат многу слично. Таков модел како мојот има и чиполино и чико и мн. други.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 353
   RE: Детски колички
13.6.2014 10:34:12   
Dilina
Дефинитивно се копираат и мн е глупаво тоа што неможеш секој транспортер да го монтираш со секоја количка... барем ако е поскапа да пасуваат повеќе модели ама тоа е што е сепак си имаат и они политика.

Туку ај и ова да ве прашам. Количкава денес ке ја земеме, само ме двоуми тоа што делот за ноџињата не се крева туку стои како подсвиткан малце, ама целото седиште се наслонува и има 4 позиции... а и до 13 кг е количкава... е до колку години би било тоа? До 2? колку време обично ги користевте вие количките?

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 354
   RE: Детски колички
13.6.2014 12:00:15   
Felly RR
Ние ја користивме до 2 и пол години (толкава возраст имаше летото) а сум видела и поголемки дечиња што ги возат во количка, но мене некако не ми е веќе таа возраст за во количка. А тоа за тежината зависи како ќе ти напредува user posted image М на 18 месеци имаше 12 кг, а на 2 год. 13. Сепак и да е поголемко детенце, сигурно издржува 2-3 килца плус, не се секирај. СУм видела и по две деца ги возат, а не па за едно. user posted image Кога ќе биде поголемко секако ќе си шетка само, а количката ќе ја користите кога ќе се измори, така да нема да биде во количка цело време.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 355
   RE: Детски колички
13.6.2014 18:09:03   
Melanija RR
И јас знам дека во принцип детските колички се за до 3 год ,но зависи од детето и од кг.
Dilina внукми има 3,5 години а има 12 кг така што user posted image
Чекаме слика да видиме што си одбрала user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 356
   RE: Детски колички
14.6.2014 9:00:59   
Dilina
Мамички немоѓам да се снајдам со сликиве, изгледа или не копчам или нешто не е ок. Читав и како да поставите слика ама не ми успева.

Инаку ја земавме Free On spring, ептен е убава, во 3 дела, кафеава крем и чим успеам со сликиве ќе ви ја покажам, сеа ептен ми е криво.... user posted image

А да, за килограмите немав претстава дете од 2 год колку кила може да има. Затоа прашав, да не земам количка што е за до 1 г. мада не ми се верува дека има такви хаха :D
Многу ми помогнавте, и фала ви ептен user posted image

< Поракaта ја уредил Dilina -- 14.6.2014 9:03:16 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 357
   RE: Детски колички
14.6.2014 18:15:37   
Dilina
user posted image

Успеав слика да ставам user posted image за мене user posted image

Ова ни е количката, вратена ни е у пакет, ама чим излезе цуце, ќе ви кажам како е :) Празна е мн лесна :D

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 358
   RE: Детски колички
14.6.2014 19:30:29   
Defne90 RR
Многу е убава дилина со здравје да си ја возите со бебушот. user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 359
   RE: Детски колички
14.6.2014 22:31:18   
Melanija RR
Dilina баш е убава и модерна количката user posted image здравје со убаво да се вози и шета бебчетоuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 360
   RE: Детски колички
15.6.2014 10:11:16   
Felly RR
Со здравје да си ја користие Дилина, уживајте во прошетките!!!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 361
   RE: Детски колички
15.6.2014 12:32:05   
Dilina
Фала ви многу и на помошта, 90 % ми помогнавте со одлуката, читајки ги постовите :) да си купите мн поубави работи :)

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 362
   RE: Детски колички
17.6.2014 9:23:57   
princessa
со здравје да си ја користите дилина, преубава е, и што е најбитно ми изгледа дека е компактна. И бојата е полн погодок ем за машко ем за женскоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 363
   RE: Детски колички
18.6.2014 14:10:26   
Melanija RR
Пред 1 недела си купивме летна количка од Џамбо имаше од 900 и 1.200 ден,ја земавме по скапата некако по цврста и повисока ми изгледаше а и со настрешница кога кон назад се превиткува ако нетреба, и е околу 3кг,чадор систем, имаше црно со портокалово и црно со црвено јас сакав вторава варијанта user posted image така сакав и зимска ама излезе таа синаuser posted image
За од 2 спрат полн погодок ,останува уште да не отслужи цело лето user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 364
   RE: Детски колички
18.6.2014 15:22:29   
Dilina

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Пред 1 недела си купивме летна количка од Џамбо имаше од 900 и 1.200 ден,ја земавме по скапата некако по цврста и повисока ми изгледаше а и со настрешница кога кон назад се превиткува ако нетреба, и е околу 3кг,чадор систем, имаше црно со портокалово и црно со црвено јас сакав вторава варијанта user posted image така сакав и зимска ама излезе таа синаuser posted image
За од 2 спрат полн погодок ,останува уште да не отслужи цело лето user posted image


И јас ги гледав деновиве тие :) ептен се убави лесни, со здравје да си се служиште Меланија, па кажи ни како издржува, да знаеме за понатаму и ние :)

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 365
   RE: Детски колички
18.6.2014 16:03:35   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Пред 1 недела си купивме летна количка од Џамбо имаше од 900 и 1.200 ден,ја земавме по скапата некако по цврста и повисока ми изгледаше а и со настрешница кога кон назад се превиткува ако нетреба, и е околу 3кг,чадор систем, имаше црно со портокалово и црно со црвено јас сакав вторава варијанта user posted image така сакав и зимска ама излезе таа синаuser posted image
За од 2 спрат полн погодок ,останува уште да не отслужи цело лето user posted image

Меланија со здравје да си се служите со количката и да уживате во долгите прошетки со бебчо.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 366
   RE: Детски колички
18.6.2014 23:39:51   
Melanija RR
Фала ви user posted image ќе пишам рапорт во септември

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 367
   RE: Детски колички
23.6.2014 15:11:02   
princessa
user posted image

Еве и јас решив летна количка да си земам зашто претходната летна не ја бива веќе. Па да ја пробам, се надевам дека ќе ми заврши работи за патување и сл.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 368
   RE: Детски колички
23.6.2014 16:29:12   
Dilina
princesa мноогу е убава, и јас ја гледав тука слична ваква на хаук и стварно се мн убави... Со здравје да си се возикате user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 369
   RE: Детски колички
23.6.2014 16:31:24   
princessa
Да се надевам дека ќе се погоди. Цел викенд барав количка и се двоумев каква да земам и на крај се одлучив за ова. Лесна е, има 7кг и се склопува како чадор. И битно ми беше дете да може да дремне некогаш во неаuser posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 370
   RE: Детски колички
23.6.2014 21:07:09   
Felly RR
Со здравје да си ги користите Принцесса и Меланија!!! Здравје и нас кога ќе ни треба количка повторно, ќе си купам таква летна. Некако многу полесни и попрактични ми изгледаат.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 371
   RE: Детски колички
24.6.2014 10:13:20   
princessa
За средени и рамни улици се многу добриuser posted image . Поради малите тркалца не се за неасфалтирани улици и калдрми. Ама за во град, низ продавници да се шуткаш, за патување, по аеродроми, за во багажник се супер. Мојата летна количка претходно што ја имав беше од тие најобичните, немаше ни натсрешница и неможеше да се спие во неа, беше под агол од 90 степени. Ама и ја извадивме маста за тие пари. Ептен беше ефтина а и уште функционира ама многу и се изамортизираа тркалата. Затоа купив нова иако со тешко срце зашто верувајте ова ми е 4та под редuser posted image . Она големата зимска што ја имав за ќерка ми е во мкд и е многу топ количка и незнам што да и правам, да ја продадам или да ја чувам на спрат.Многу е нова. Едвај две години ја користев и тоа не секој ден. Летото бевме со летната. За син ми купував нова и ја користам многу. И плус летна сега. Ајде нека е само за помош, да ми го олеснува секојдневието.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 372
   RE: Детски колички
5.11.2014 11:31:41   
Mila mamicka
Како возбудени родители во исчекување на своето прво дете, со мм поминавме 2 месеци барајќи ја идеалната количка за нашето бебенце. Кога и да наидевме на некоја убава количка, секогаш едниот и наоѓаше некоја маана. Почнавме да бараме низ нет и да гледаме кои марки ги задоволуваат стандардите на квалитет и така ја пронајдовме нашата количка. Купивме количка Maxi Cosi Mura во црвена боја заедно со транспортер. Ги купивме од Енци Менци (како и сета останата опрема) и чинеа 40.000 денари. И тоа што можам со сигурност да го кажам-вредат за секој потрошен денар. Значи, конструкцијата на количката е алуминиумска, количката е со три тркала, гумите се како гуми од кола што се пумпаат, а не пластични. Рачката се прилагодува на висина (што ни беше многу важно, затоа што и двајцата со мм сме високи). Количката се врти и на двете страни, транспортерот е ептен безбеден како седиште во автомобил. Пробана е на плажа, на снег, по дожд. Значи, немам ниту една забелешка за неа. Син ми е дете кое многу сакаше да си седи во количка, па максимално ја искористивме полни 2 години. А да ја видите количката, па и транспортерот, изгледаат како сега да сме ги донеле од продавница. И тврдам дека уште 5 деца може слободно да ја искористат количката. Извинете на долгиот пост, ама морав да им посочам на некои идни мамички, доколку се во можност, да си купат количка на Maxi Cosi, не мора Mura, било која од оваа марка, нема да згрешат.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 373
   RE: Детски колички
5.11.2014 18:33:53   
Snowhite RR
Мила мамичка, јас кола си купив за тие пари хехе
Како и да е, секој си ги знае можностите и на што ќе ги троши парите. Јас лично и да имам не би давала толку пари за нешто што може да го купам и да ми ја заврши истата работа а за помалку пари.
Не судам никого значи, само си го искажувам својот став


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 374
   RE: Детски колички
5.11.2014 19:04:15   
Dilina
user posted image

13900 ја земавме од Битола. Значи ја утепавме од возење, ни крц ни мрц не направи... мноооогу е лесна со песна ја качувам по скали на 5ти, транспортерот и корпата ги користиме сега, за некој месец и количката ќе ја извадиме. Со драго срце ја препорачувам, во СК е поскапа за 5000 ... јас никогаш не би дала повеќе од 15000 за количка, и да ми е длабок џебот. Гледам други мајки што возат чиполино итн некои скапи марки се чудам како толкуи крцкаат како расклатени, а ова нашава не е мрдната... ептен сум задоволна...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 375
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?