Детски колички (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опремаПорака


kristina28 -> Детски колички (30.12.2009 10:18:36)

Hauck ili Chipolino-kade gi ima vo Skopje?
Боцко -> Детски колички (8.1.2010 22:41:39)

maxi-cosi или quinny.
дефинитивно. толку ми е криво што касно дознав за нив. ај, можеби за второто...
ги продава енци-менци.
mis. -> RE: Детски колички (8.1.2010 22:50:00)

кристина28 ние имаме на chipolino,главен застапник за мк е ир комерц и продфаваат колички и бебешка опрема по најефтини цени во мк.Се наоѓа во ќерамидница кај пивара.Еве кликни тука има доста пишувано за колички а јас имам поставено и слика од нашата.
mother 29 -> RE: Детски колички (11.3.2010 11:34:51)

до која возраст ги возевте децата во колица?се мислам дали сега да го земам од градинка со колицата и да одиме пеш кај моите?зашто бајаги е далеку а нема да сака да оди цел пат?а неккао пак..голем дечко од 2,5 год во колица а?
мислења!!!!
matushka -> RE: Детски колички (11.3.2010 11:39:02)

Mother 29, epten te svakam[sm=jezicek.gif]
Jas ziveam na 5 min peshki od moite, a koga idame peshki so Mateja stigame za 20 min[sm=jezicek.gif]
A so kolicka odma. Koga setame peshi celo vreme faka nekoj drug pravec, po vircinja so voda, po granki, koli[sm=smiley36.gif] A inaku i on e golem, za 2 nedeli pravi 2 god
mis. -> RE: Детски колички (11.3.2010 15:07:10)

Зошто голем?Јас мартин до неполни 3 години го возев па тие и затоа служат да ни помагаат,нели затоа ги купуваме а не за да ни стојат дома нови.Ајде олеснете си го животот нема од што да ви е срам.
lilit -> RE: Детски колички (18.3.2010 21:09:10)

maxi-cosi или quinny.
lilit -> RE: Детски колички (18.3.2010 21:13:55)

и ние со мм ги гледавме пред една недела во енци менци транспортер со количка чини 20.200 ама од тоа што ни го покажа продавачката навистина ни фати око .А беше и прељубезна .Бебето ке се роди крај на април па мислам дека прво ке го возам во транспотерот а потоа во количката која ептен добро се склопува и малку место зафака.Инаку молба до боцко да пише поопширно за ова да изнесе негово мислење 
pacuvce -> RE: Детски колички (18.3.2010 21:16:12)

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilit

транспортер со количка чини 20.200


Аман бе!!!Златна да не е количкава???Зар би дале толку пари???
Палешка РР -> RE: Детски колички (18.3.2010 21:20:26)

Јас не [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Туку време е да купам количка, се затоплува временцево [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
caci20 -> RE: Детски колички (18.3.2010 21:26:33)

Vo Babycentar ima kolicki sega ne znam sto marka se mislam pierre cardin i se so transporter po 8000 den barem bea. Tolku pari za kolicka ne se dava . A i na chicco imaat popust bez transporter ama se ekstra za 6000 den. Tie sto se i letni i zimski.
lilit -> RE: Детски колички (18.3.2010 21:26:36)

Па искрено да кажам и ние малку се замисливме ама ептен ни се допаѓа е сега на интернет видов и за chippolino исто имаше транспортер и количка значи количката е за после 6 месец значи за седење ама не знам колку се добри ако некој знае за оваа марка  да ми каже подетално.Инаку за транспортерот од maxi cosi видов на интернет дека ја има добиено европската награда за безбедност при возење а во ова нашево лудо Скопје навистина треба да се внимава и на такво нешто.Ви благодарам на сите дајте предлози и мислења.
caci20 -> RE: Детски колички (18.3.2010 21:29:17)

Nesto vakvo za 8600 den
[img]http://www4.slikomat.com/10/0318/jm9-k-612-.jpg[/img]
Cacko -> RE: Детски колички (18.3.2010 21:30:50)

ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilit

транспортер со количка чини 20.200


Аман бе!!!Златна да не е количкава???Зар би дале толку пари???

[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
caci20 -> RE: Детски колички (18.3.2010 21:31:19)

Inaku nie kupivme prvo na CAM italijanska, za bebe ekstra za pogolemo mnogu kratko sedloto. Posle kupivme Bertoni mnogu teska e za manevriranje, pa edna letna cadorce koj se skrsi posle 2 meseca i sega sme so letna na chippolino koja se vika Epica, epten e dobra i izdrzliva za 3000den, ama e za golemi decinja posto ne se spusta do nulta polozba
pacuvce -> RE: Детски колички (18.3.2010 21:35:36)

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilit
Инаку за транспортерот од maxi cosi видов на интернет дека ја има добиено европската награда за безбедност при возење а во ова нашево лудо Скопје навистина треба да се внимава и на такво нешто.


Аман бе луѓе,па не се замарајте до толку со вакви работи...Награда за безбедност...Во тој транспортер ти ќе возиш бебе,кое ќе има едвај пет дена,максимум три месеци,а тоа не мрда туку седи мирно...А ако така гледате на работите,подобро седете дома и не излегувајте...Ако нешто лошо треба да се случи и дома може да се случи!!!
И уште едно прашање:Прво дете ви е???
Палешка РР -> RE: Детски колички (18.3.2010 21:40:59)

Браос бе пацувче [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Мене сеуште ми стои количката од Марио, ама плава е и не е у мода [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Leonida -> RE: Детски колички (18.3.2010 21:51:33)

ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

Posle kupivme Bertoni mnogu teska e za manevriranje, pa edna letna cadorce koj se skrsi posle 2 meseca


И ние купивме од Bertoni комплет со транспортер и ич, ама баш ич не сум задоволна.
Прво, за нулта позиција не се спушта како треба (главчето  и доаѓа малку пониско од нозете, па ставаме перниче)
Второ, на бебево кај и да е тесна ке и биде количката (мала е)
Трето, транспортерот не е од 0 па до 12-13кг, туку е во седечка положба, само налегната (уште не можеме да го користиме, а бебето ми е веќе 3 месеци)
Четврто, мноооооооооооооогу неквалитетна е (од одма почнаа да и искачаат тие пластичните цевчиња што ја држат стреата)

Тоа ти е неискуство, прво дете ми е и гледавме божем поефтино да поминеме па се зае[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley35.gif[/image]ме[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image] За друг пат ке си знам.
Матеа -> RE: Детски колички (18.3.2010 23:58:36)

Леле луѓе бре, аман!!! Читам и не ми се верува[sm=smiley13.gif] Па овде бре во Шпанија иста таква количка чини 5000 денари. Колкави се цените во Македонија за колички[sm=zmeden.gif] Ме фати главата од цените! Ако не ги ставаат од памет јас глава сечам. Па најубавата овде бре можеш да ја најдеш за 250 Евра. Што е тоа 20 000 денари, во Лондон не се толку[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]
nutelizza -> RE: Детски колички (19.3.2010 0:05:16)

Имам една ми ја даде етрва ми Петар е петто дете што се вози во неа[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image] донесена е од Германија ама тешко издржлива колица којзнае колкава километража има поминато
ananikol -> RE: Детски колички (19.3.2010 0:19:20)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Матеа

Леле луѓе бре, аман!!! Читам и не ми се верува[sm=smiley13.gif] Па овде бре во Шпанија иста таква количка чини 5000 денари. Колкави се цените во Македонија за колички[sm=zmeden.gif] Ме фати главата од цените! Ако не ги ставаат од памет јас глава сечам. Па најубавата овде бре можеш да ја најдеш за 250 Евра. Што е тоа 20 000 денари, во Лондон не се толку[sm=smiley13.gif] [sm=smiley13.gif] [sm=smiley13.gif]Neznam kako e vo Spanija ama so ogled deka e EU znaci i cenite  se evropski so znaci isti,gore-dolu.
Malku pogore od Spanija e Holandija  i tuka cenite se od 400 evra do 1200-1300 evra.
Za 250 evra mozis samo da najdes polovna na oglasi ili nova od modelot na cadorce.
Bas ke gi prenesam tuka modelite i cenite koga ke imam malku poveke vreme.Ili ke ja napisam adresata pa koj saka neka si proveri.
ananikol -> RE: Детски колички (19.3.2010 0:22:44)

Nie si kupivme maxi-cosi uste pred nekoj mesec i ja plativme 400 evra.Tri vo edno,odvaj cekam da ja probame...[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Imam i slika postaveno od kolickata,mislam deka bese kaj detska oprema slikata bidejki togas tamu pisuvavme za kolicki
Матеа -> RE: Детски колички (19.3.2010 0:34:28)

Па има голема разлика во цените помеѓу Холандија и Шпанија да ти кажам Ананикол. И не знам дали воопшто си запозната со некои информации за цените таму горе и овде долу. А да и муабетот ми беше што јас кажував за нов тип на модели а не половни или било какви.
И ако правиш споредба тогаш те молам да бидиш реална, затоа што во МК просечна плата е 300 Евра, а во Холандија не верувам дека е толку така?
ananikol -> RE: Детски колички (19.3.2010 0:37:51)

Potpolno sum zapoznata,eve momentalno gledam eden spanski sajt so cenite i priblizno tuka se so e za ocekuvanje.Posebno za evrpskite proizvoditeli,kako so kazav cenite se gore-dole TUKA
ananikol -> RE: Детски колички (19.3.2010 0:44:39)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Матеа

И ако правиш споредба тогаш те молам да бидиш реална, затоа што во МК просечна плата е 300 Евра, а во Холандија не верувам дека е толку така?


Jas sum sekogas realna..

Jas voopsto ne napraviv sporedba megu Holandija i Makedonija
neznam kade go procita toa [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Jas sporediv 2 evropski drzavi Holandija i Spanija.
Apsoluno ne stana zbor za Makedonija
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>