|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Детски колички
30.12.2009 10:18:36   
kristina28
Hauck ili Chipolino-kade gi ima vo Skopje?

< Поракaта ја уредил big_mama817 -- 4.2.2010 11:34:23 >
Revisions: 1 | Непосредна врска до пораките: 1
   Детски колички
8.1.2010 22:41:39   
Боцко
maxi-cosi или quinny.
дефинитивно. толку ми е криво што касно дознав за нив. ај, можеби за второто...
ги продава енци-менци.

< Поракaта ја уредил big_mama817 -- 4.2.2010 11:34:48 >


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот kristina28)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Детски колички
8.1.2010 22:50:00   
mis.
кристина28 ние имаме на chipolino,главен застапник за мк е ир комерц и продфаваат колички и бебешка опрема по најефтини цени во мк.Се наоѓа во ќерамидница кај пивара.Еве кликни тука има доста пишувано за колички а јас имам поставено и слика од нашата.

< Поракaта ја уредил mis. -- 8.1.2010 23:01:48 >

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Детски колички
11.3.2010 11:34:51   
mother 29
до која возраст ги возевте децата во колица?се мислам дали сега да го земам од градинка со колицата и да одиме пеш кај моите?зашто бајаги е далеку а нема да сака да оди цел пат?а неккао пак..голем дечко од 2,5 год во колица а?
мислења!!!!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Детски колички
11.3.2010 11:39:02   
matushka
Mother 29, epten te svakamuser posted image
Jas ziveam na 5 min peshki od moite, a koga idame peshki so Mateja stigame za 20 minuser posted image
A so kolicka odma. Koga setame peshi celo vreme faka nekoj drug pravec, po vircinja so voda, po granki, koliuser posted image A inaku i on e golem, za 2 nedeli pravi 2 god

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Детски колички
11.3.2010 15:07:10   
mis.
Зошто голем?Јас мартин до неполни 3 години го возев па тие и затоа служат да ни помагаат,нели затоа ги купуваме а не за да ни стојат дома нови.Ајде олеснете си го животот нема од што да ви е срам.

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Детски колички
18.3.2010 21:09:10   
lilit
maxi-cosi или quinny.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Детски колички
18.3.2010 21:13:55   
lilit
и ние со мм ги гледавме пред една недела во енци менци транспортер со количка чини 20.200 ама од тоа што ни го покажа продавачката навистина ни фати око .А беше и прељубезна .Бебето ке се роди крај на април па мислам дека прво ке го возам во транспотерот а потоа во количката која ептен добро се склопува и малку место зафака.Инаку молба до боцко да пише поопширно за ова да изнесе негово мислење 

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Детски колички
18.3.2010 21:16:12   
pacuvce
ИЗВОРНА ПОРАКА: lilit

транспортер со количка чини 20.200


Аман бе!!!Златна да не е количкава???Зар би дале толку пари???

< Поракaта ја уредил pacuvce -- 18.3.2010 21:17:42 >


_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Детски колички
18.3.2010 21:20:26   
Палешка РР
Јас не user posted image
Туку време е да купам количка, се затоплува временцево user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Детски колички
18.3.2010 21:26:33   
caci20
Vo Babycentar ima kolicki sega ne znam sto marka se mislam pierre cardin i se so transporter po 8000 den barem bea. Tolku pari za kolicka ne se dava . A i na chicco imaat popust bez transporter ama se ekstra za 6000 den. Tie sto se i letni i zimski.


_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Детски колички
18.3.2010 21:26:36   
lilit
Па искрено да кажам и ние малку се замисливме ама ептен ни се допаѓа е сега на интернет видов и за chippolino исто имаше транспортер и количка значи количката е за после 6 месец значи за седење ама не знам колку се добри ако некој знае за оваа марка  да ми каже подетално.Инаку за транспортерот од maxi cosi видов на интернет дека ја има добиено европската награда за безбедност при возење а во ова нашево лудо Скопје навистина треба да се внимава и на такво нешто.Ви благодарам на сите дајте предлози и мислења.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Детски колички
18.3.2010 21:29:17   
caci20
Nesto vakvo za 8600 den
user posted image

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Детски колички
18.3.2010 21:30:50   
Cacko
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilit

транспортер со количка чини 20.200


Аман бе!!!Златна да не е количкава???Зар би дале толку пари???

user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Детски колички
18.3.2010 21:31:19   
caci20
Inaku nie kupivme prvo na CAM italijanska, za bebe ekstra za pogolemo mnogu kratko sedloto. Posle kupivme Bertoni mnogu teska e za manevriranje, pa edna letna cadorce koj se skrsi posle 2 meseca i sega sme so letna na chippolino koja se vika Epica, epten e dobra i izdrzliva za 3000den, ama e za golemi decinja posto ne se spusta do nulta polozba

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Детски колички
18.3.2010 21:35:36   
pacuvce
ИЗВОРНА ПОРАКА: lilit
Инаку за транспортерот од maxi cosi видов на интернет дека ја има добиено европската награда за безбедност при возење а во ова нашево лудо Скопје навистина треба да се внимава и на такво нешто.


Аман бе луѓе,па не се замарајте до толку со вакви работи...Награда за безбедност...Во тој транспортер ти ќе возиш бебе,кое ќе има едвај пет дена,максимум три месеци,а тоа не мрда туку седи мирно...А ако така гледате на работите,подобро седете дома и не излегувајте...Ако нешто лошо треба да се случи и дома може да се случи!!!
И уште едно прашање:Прво дете ви е???

< Поракaта ја уредил pacuvce -- 18.3.2010 21:37:22 >


_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Детски колички
18.3.2010 21:40:59   
Палешка РР
Браос бе пацувче user posted image

Мене сеуште ми стои количката од Марио, ама плава е и не е у мода user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Детски колички
18.3.2010 21:51:33   
Leonida
ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

Posle kupivme Bertoni mnogu teska e za manevriranje, pa edna letna cadorce koj se skrsi posle 2 meseca


И ние купивме од Bertoni комплет со транспортер и ич, ама баш ич не сум задоволна.
Прво, за нулта позиција не се спушта како треба (главчето  и доаѓа малку пониско од нозете, па ставаме перниче)
Второ, на бебево кај и да е тесна ке и биде количката (мала е)
Трето, транспортерот не е од 0 па до 12-13кг, туку е во седечка положба, само налегната (уште не можеме да го користиме, а бебето ми е веќе 3 месеци)
Четврто, мноооооооооооооогу неквалитетна е (од одма почнаа да и искачаат тие пластичните цевчиња што ја држат стреата)

Тоа ти е неискуство, прво дете ми е и гледавме божем поефтино да поминеме па се заеuser posted image меuser posted image За друг пат ке си знам.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Детски колички
18.3.2010 23:58:36   
Матеа
Леле луѓе бре, аман!!! Читам и не ми се веруваuser posted image Па овде бре во Шпанија иста таква количка чини 5000 денари. Колкави се цените во Македонија за количкиuser posted image Ме фати главата од цените! Ако не ги ставаат од памет јас глава сечам. Па најубавата овде бре можеш да ја најдеш за 250 Евра. Што е тоа 20 000 денари, во Лондон не се толкуuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Матеа -- 18.3.2010 23:59:26 >

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Детски колички
19.3.2010 0:05:16   
nutelizza
Имам една ми ја даде етрва ми Петар е петто дете што се вози во неаuser posted image донесена е од Германија ама тешко издржлива колица којзнае колкава километража има поминато

(Одговор на членот Матеа)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Детски колички
19.3.2010 0:19:20   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: Матеа

Леле луѓе бре, аман!!! Читам и не ми се веруваuser posted image Па овде бре во Шпанија иста таква количка чини 5000 денари. Колкави се цените во Македонија за количкиuser posted image Ме фати главата од цените! Ако не ги ставаат од памет јас глава сечам. Па најубавата овде бре можеш да ја најдеш за 250 Евра. Што е тоа 20 000 денари, во Лондон не се толкуuser posted image user posted image user posted imageNeznam kako e vo Spanija ama so ogled deka e EU znaci i cenite  se evropski so znaci isti,gore-dolu.
Malku pogore od Spanija e Holandija  i tuka cenite se od 400 evra do 1200-1300 evra.
Za 250 evra mozis samo da najdes polovna na oglasi ili nova od modelot na cadorce.
Bas ke gi prenesam tuka modelite i cenite koga ke imam malku poveke vreme.Ili ke ja napisam adresata pa koj saka neka si proveri.

(Одговор на членот Матеа)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Детски колички
19.3.2010 0:22:44   
ananikol
Nie si kupivme maxi-cosi uste pred nekoj mesec i ja plativme 400 evra.Tri vo edno,odvaj cekam da ja probame...user posted image user posted image user posted image
Imam i slika postaveno od kolickata,mislam deka bese kaj detska oprema slikata bidejki togas tamu pisuvavme za kolicki

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Детски колички
19.3.2010 0:34:28   
Матеа
Па има голема разлика во цените помеѓу Холандија и Шпанија да ти кажам Ананикол. И не знам дали воопшто си запозната со некои информации за цените таму горе и овде долу. А да и муабетот ми беше што јас кажував за нов тип на модели а не половни или било какви.
И ако правиш споредба тогаш те молам да бидиш реална, затоа што во МК просечна плата е 300 Евра, а во Холандија не верувам дека е толку така?

< Поракaта ја уредил Матеа -- 19.3.2010 0:36:21 >

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Детски колички
19.3.2010 0:37:51   
ananikol
Potpolno sum zapoznata,eve momentalno gledam eden spanski sajt so cenite i priblizno tuka se so e za ocekuvanje.Posebno za evrpskite proizvoditeli,kako so kazav cenite se gore-dole TUKA

(Одговор на членот Матеа)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Детски колички
19.3.2010 0:44:39   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: Матеа

И ако правиш споредба тогаш те молам да бидиш реална, затоа што во МК просечна плата е 300 Евра, а во Холандија не верувам дека е толку така?


Jas sum sekogas realna..

Jas voopsto ne napraviv sporedba megu Holandija i Makedonija
neznam kade go procita toa user posted image user posted image user posted image
Jas sporediv 2 evropski drzavi Holandija i Spanija.
Apsoluno ne stana zbor za Makedonija

(Одговор на членот Матеа)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?