|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Закажување за лични карти, пасоши и возач...
8.5.2012 14:49:59   
Luci
Јас ќе одам во четврток па да видиме дали и колку ќе ме изгорат. И М. и мм ќе бидат со мене зашто и за него ќе вадиме пасош па треба да бидеме и двајцата присутни. Ако ми кажат за казна да платамuser posted image , во рака ќе си носам за сваки случај шпатула што ќе му ја брцнам на М. во уста така сочно да ги исповрати со шлаемчеuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 15.5.2012 16:37:08 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mamita83)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
8.5.2012 14:51:52   
Luci
Мамита што направи ти?

< Поракaта ја уредил luci -- 8.5.2012 14:52:27 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mamita83)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
9.5.2012 15:20:34   
*Elena*
Mamicki dali znaete za kolku vreme sega se vadi prv pasos za bebe?

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
9.5.2012 15:25:54   
miana
десет работни дена...ние бевме вадевме за бебето..Носиш венчаница,лични карти од двајцата родители,извод од бебето, и присуство на двата родитела.

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
9.5.2012 15:40:51   
*Elena*
Fala Miana, uste da ne mi vikase telefonskiot br ne postoi na 0800 192 92user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
9.5.2012 15:49:47   
Natuska85
Елена мораш од фиксен да вртиш

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
9.5.2012 15:55:08   
*Elena*
Od fiksen na t-home vrtamuser posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
10.5.2012 0:53:55   
miana
нема ич гужва,закажуваат од денес за утре..Ако сакаш пополадне да ти закажат јави се околу 15 h или 16 h да си закажеш и ке ти закажат за утредента околу 19 часот..Јас се јавив околу 16 часот и ми закажаа за утредента за во 18 и 55мин.

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
10.5.2012 14:04:39   
*Elena*
Se javi mm od rabota sabajlevo, i mu zakazale za vo vtornik 15ti maj vo 11:30huser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
10.5.2012 14:55:23   
strelec 8
znae li nekoja mamicka od kolku godini vaznosta na pasosot e pet godini

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
10.5.2012 15:15:31   
Calypso
Strelec8, пасошот важи пет години од 4 годишна возраст, па се до 27 години. Така барем пишува на страната на МВРuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
10.5.2012 15:15:53   
miana
za dete pod 4 godini go izdavaat na dve godini,za posle 4 godini go izdavaat na po pet godini a posle 28 godini go izdavaat na 10 godini.

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
11.5.2012 10:20:31   
vanessa30
Da voopsto nema guzva, i nie se javivme na 7 maj ni zakazaa za 9ti slikanje. I bevme vecerta vo 19 i go slikavmeuser posted image a toj raspolozen sto da vi kazam eden osmeh im podari i mnogu ubava slika ni izleze. Za 10 dena ke bide gotov za da go podigneme.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
14.5.2012 22:24:18   
miana
Mamicki ,ja vidovte li denesnata naslovna strana na vesnikot VEST??? Ako ne ste ja videle,vednas klikajte i gledajte...500 evra kazna za nevesti so novo prezime i star pasos...



постот е уреден. Линкови не се дозволени

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 15.5.2012 8:42:15 >

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
14.5.2012 23:02:15   
Ikana
Видов Мианке и знаев претходно....си закажав за пасош и сега само си чекам колку ќе ми опнат казна.... Тоа ти е тоа. user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
14.5.2012 23:53:48   
tedicka
za kolku vreme se resavaat toa kaznite za koristenje na star pasos? imam uplateno za odmor od 10-ti juni ama ne sum vo sk do 27-mi maj, pa me interesira dali za 2 nedeli ako zakazam ke bide pasosot...user posted image kolku i da treba da se plati user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
15.5.2012 10:48:16   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

Денес се јавив на истиот телефонски број како за пасоши и лични карти и ми закажаа за 23 јули затоа со време направете го и тоа.Треба уплатница мислам од 280 денари и таксени марки од 60 ден. и картонче од 100 денари за казнени поени ако направиш за да ти ги пишат и барање .


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Е стварно нема смисла више ова со документиве user posted image Леле знаете дека јас во моментов немам ниту еден документ исправен..лична карта со старото презиме, извод немам, пасош истечен, возачка со старото презиме...а се ми е закажано за после 100 месеци user posted image user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: Annabel

Дали и за воачките има некој рок до кога треба да се сменат?



ИЗВОРНА ПОРАКА: baby mama

И јас се јавив пред некој ден и ми закажаа на 14.07.2010г

А денес се јавив за пасош за Јана им закажаа во Јуни 2011




ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Дали некој знае до кога е рокот за возачкиве и како иде закажувањето, во пристојно време или по милијарда години?



ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Брзо закажуваат, не се чека многу, е сеа ако ти е изводливо однапред да си ги земеш формуларите и уплатница, да си имаш уплатено однапред и на готовс да си одиш спремна ќе завршиш за 10 минути работа... и да, две слики ти требаат, башка што таму ќе те сликаат user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Епа не било баш толку брзо, сега се јавив и ми закажаа за 29 мај. Потребно е да имаш 2 барања, улатници, 2 слики во боја, и копии од лична карта, старата возачка и доказ за крвна група. Наедно ти го даваат и картонот за казнени поени.



ИЗВОРНА ПОРАКА: luci


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Епа не било баш толку брзо, сега се јавив и ми закажаа за 29 мај. Потребно е да имаш 2 барања, улатници, 2 слики во боја, и копии од лична карта, старата возачка и доказ за крвна група. Наедно ти го даваат и картонот за казнени поени.

Кога ќе ја подигнеш новата лична карта тогаш и ти го даваат новото картонче за казнени поени, затоа и бараат кога поднесуваш да носиш + 2 фотографии. Кога јас поднесував ми го земаа старото картонче а кога ја подигнував личната карта тогаш задолжително се остава старата во спортивно нема да ти ја издадат на шалтер новата л.



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот tedicka)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
15.5.2012 11:59:22   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: tedicka

za kolku vreme se resavaat toa kaznite za koristenje na star pasos? imam uplateno za odmor od 10-ti juni ama ne sum vo sk do 27-mi maj, pa me interesira dali za 2 nedeli ako zakazam ke bide pasosot...user posted image kolku i da treba da se plati user posted image

Ако вадиш пасош под итна постапка ќе ти биде готов за ден-два
Јас инаку поднесов за пасош во четвртокот, ме сликнаа, не ме пратија горе на 9-ти нити па до сега ми се јавиле да одам таму или во Лисиче. Ваљда ќе пројдам без казна, ама па дур не го земам ништо не ми е сигурноuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот tedicka)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
15.5.2012 12:47:08   
tedicka
A kolku vreme odkako smeni prezime ima projdeno i dali imas iskacano nadvor od drzavava? Jas l.k smeniv odma ama eve edna godina pasosot mi stoi a i 4 pati setav. Koj znae kako ke pominam zakazav za petok za slikanjeuser posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci


ИЗВОРНА ПОРАКА: tedicka

za kolku vreme se resavaat toa kaznite za koristenje na star pasos? imam uplateno za odmor od 10-ti juni ama ne sum vo sk do 27-mi maj, pa me interesira dali za 2 nedeli ako zakazam ke bide pasosot...user posted image kolku i da treba da se plati user posted image

Ако вадиш пасош под итна постапка ќе ти биде готов за ден-два
Јас инаку поднесов за пасош во четвртокот, ме сликнаа, не ме пратија горе на 9-ти нити па до сега ми се јавиле да одам таму или во Лисиче. Ваљда ќе пројдам без казна, ама па дур не го земам ништо не ми е сигурноuser posted image


(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
15.5.2012 14:12:08   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: tedicka

A kolku vreme odkako smeni prezime ima projdeno i dali imas iskacano nadvor od drzavava? Jas l.k smeniv odma ama eve edna godina pasosot mi stoi a i 4 pati setav. Koj znae kako ke pominam zakazav za petok za slikanjeuser posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci


ИЗВОРНА ПОРАКА: tedicka

za kolku vreme se resavaat toa kaznite za koristenje na star pasos? imam uplateno za odmor od 10-ti juni ama ne sum vo sk do 27-mi maj, pa me interesira dali za 2 nedeli ako zakazam ke bide pasosot...user posted image kolku i da treba da se plati user posted image

Ако вадиш пасош под итна постапка ќе ти биде готов за ден-два
Јас инаку поднесов за пасош во четвртокот, ме сликнаа, не ме пратија горе на 9-ти нити па до сега ми се јавиле да одам таму или во Лисиче. Ваљда ќе пројдам без казна, ама па дур не го земам ништо не ми е сигурноuser posted image



Поминаа поточно 19 месеци откако го сменив презимето а имав инаку само еден излез една недела по свадбата

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот tedicka)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
15.5.2012 15:52:17   
tedicka
Epa Luci pisi so bidnalo i so sreka :)

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci


ИЗВОРНА ПОРАКА: tedicka

A kolku vreme odkako smeni prezime ima projdeno i dali imas iskacano nadvor od drzavava? Jas l.k smeniv odma ama eve edna godina pasosot mi stoi a i 4 pati setav. Koj znae kako ke pominam zakazav za petok za slikanjeuser posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci


ИЗВОРНА ПОРАКА: tedicka

za kolku vreme se resavaat toa kaznite za koristenje na star pasos? imam uplateno za odmor od 10-ti juni ama ne sum vo sk do 27-mi maj, pa me interesira dali za 2 nedeli ako zakazam ke bide pasosot...user posted image kolku i da treba da se plati user posted image

Ако вадиш пасош под итна постапка ќе ти биде готов за ден-два
Јас инаку поднесов за пасош во четвртокот, ме сликнаа, не ме пратија горе на 9-ти нити па до сега ми се јавиле да одам таму или во Лисиче. Ваљда ќе пројдам без казна, ама па дур не го земам ништо не ми е сигурноuser posted image



Поминаа поточно 19 месеци откако го сменив презимето а имав инаку само еден излез една недела по свадбата


(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
15.5.2012 16:16:50   
Ljubovce
Zeniii abe seriozni ste za ova kaznuvanjeto?otidovme od raka jas nisto nemam smeneto,a ova e predupreduvanje ili stapuva odma?a celo vreme mislam da zakazam i eve uste aber nemam :(

(Одговор на членот tedicka)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
15.5.2012 16:32:37   
kikicka
Љубовче мислам дека не е предупредување,убаво си пишува во законот дека ново презиме и промена на адреса треба да се сменат мислам дека во рок од 3месеци.Есега незнам како што е,амаод оваа година изгледа озбилни се,пошто јас минатата година 10месеци поминаа па сменив се,без казна поминав.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
15.5.2012 16:33:33   
Beatris
Јас вчера си платив како попче. Нема предупредување ова се спроведува од 1ви јануар. Јас имав еден излез само, повеќе од 1 година несменето презиме и платив 50 евра зашто ги изнасмеав тие у комисијата што ме седнаа како КРИМИНАЛЕЦ, инаку незнам колку требаше да биде...

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
15.5.2012 16:34:15   
Beatris
Во рок од 30 ДЕНА, не месеци!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?