|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VII дел
6.3.2015 12:47:15   
SOLE
Of Pinky user posted image mnogu mi e zal, golema e bolkava no nema otkazuvanje borbata za bebence prodolzuva, so jaka volja i verba mora da bide user posted image

(Одговор на членот mery)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Вештачко оплодување VII дел
6.3.2015 13:32:21   
virgo
Иииии конечниот резултат
4 јк од вчера + 1 јк (повампирено хехеххе) од денес= 5 100% оплодени јк.
Ембрио трансфер = 09.03. понеделник

_____________________________

Разочарувањето е само трновит пат до успехот и среќата!!!
Верувај во себе ТИ СИ ЕДИНСТВЕНА!!!

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Вештачко оплодување VII дел
6.3.2015 13:35:44   
LoveableMe RR
Pinki30, многу ми е жал душо, но мораш да смениш доктор, а во меѓувреме пробајте природно, стимулациите сеуште работат во твојот организам и може да се случи чудо во наредниве 1-2 месеци user posted image user posted image .

Вирго јееее, 5-дневен трансфер, супер среќноuser posted image

*******2014*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image

00.01- almushka - пoчетoк сo терaпијa (Петaнoвски, Ремедикa)
00.01 - Kassy - пoчетoк сo терaпијa (Димитрoв, Ремедикa)
03.02- Kalisto -пoчетoк сo терaпијa (Лазаревски, Систина)
08.02- virgo - пoчетoк сo терaпијa ( Хaџилегa, Ремедикa)
20.02 - jana81- пoчетoк сo терaпијa (Поповиќ, Систина)
22.02-vazna- пoчетoк сo терaпијa (Адaмoвскa, Систинa)
00.02-cika- пoчетoк сo терaпијa (Димитрoв, Ремедикa)
25.02- Kvisko- пoчетoк сo терaпијa (Димитрoв, Ремедикa)
00.03 - MademoiselleNina - ИВФ на природен циклус (Ивановски, Систина)

=========================
user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image

20.02- almushka = пункција 25.02 = ЕТ
26.02- Kalisto = пункција 01.03 = ЕТ
27.02- Kassy = пункција 02.03 = ЕТ
04.03- virgo = пункција 09.03 = ЕТ

=========================

09.03- almushka= ТЕСТ
15.03- Kalisto= ТЕСТ
16.03 - Kassy= ТЕСТ
21.03- virgo = ТЕСТ


2015 година

nadeshuser posted image mery user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 8.3.2015 18:44:00 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Вештачко оплодување VII дел
6.3.2015 14:58:59   
almushka
pinky mnogu mnogu mi e zal site go znaeme toa custvo koga e za prv pat no sto e pisano to a nema drugo a mene mi ostanuva uste malku da cekam ti nemase li krvarenje. nisto sto e ova cudo bre ovo godina bas ne trgna dobro user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Вештачко оплодување VII дел
6.3.2015 15:18:41   
gina
pinky duso mnogu mi e zaluser posted image takov e ovaj pat sega odmori malku pa so novi sili ce prodolzis e imas nasata podrskauser posted image

(Одговор на членот almushka)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Вештачко оплодување VII дел
6.3.2015 15:19:06   
Pinky30
Ajde almushke ti izraduvaj ne stiskam palcinjauser posted image jas skrsena sum...da vie site mozete mnooogu dobro da me svatite...nemav krvarenje gradite ke mi puknat simptomi za ciklus imav 7-8den do vcera i pak nisto...kazete mi denes ja prekinav terapijata kolku vreme treba da pomine da dobijam ciklus?

Fala vi devojki najmnogu na poddrskata znam deka sekoj nas neuspeh ne pogoduva no ova e iskuseni koe treba da go izdrzime i da dojde denot na site nas da ni se ispolni zelbata najgolema...ve gushkam siteeee i vi posakuvam uspeh od se srce

(Одговор на членот almushka)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Вештачко оплодување VII дел
6.3.2015 15:25:32   
Kvisko
Јас само да пријавам дека од денес почнувам со пурегони. Четири одеднаш сега за сега. Во Среда контрола. Денес не прашав ни каков е резултатот ни ништо. Не се сомневав дека ќе биде низок естрадиолот мене секако знае да ми биде низок. Сега стискајте палци убаво да расте и да си имам убави јајце клетки.

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Вештачко оплодување VII дел
6.3.2015 16:14:39   
LoveableMe RR
Pinky30, ќе добиеш за 2-3 дена по прекин на терапијата.

Квиско среќноuser posted image , ама внимателно со пурегоните, ти имаш полицистични јајници, а докторот е лаком за што повеќе јајце клетки и пази да не извади премногу, јас со по 3 пурегони имав еден куп, а не ти со полицистични јајници, па уште и по четири дневноuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Вештачко оплодување VII дел
6.3.2015 17:18:49   
nadesh
Pinky mnogu mu e zal ama moras so novi sili da prodolzis ponatamu,odmorise ,isplacise i prodolzi mora da bide. Na site koi se vo procedura od srce vi posakuvam uspeh i sto poveke da se napolni spisokot user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Вештачко оплодување VII дел
6.3.2015 17:22:29   
kate..
pinku zal mi e mila no borbata prodolzuva mora da imame nades deka eden den ke uspeeme gospod e golem ke ne daruva i nas so bebcinja. vigro so sreka v ponedelnik na transfer .


_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Вештачко оплодување VII дел
6.3.2015 18:33:48   
vazna
Pinki bas mi e zal no moras da soberes sila da prodolzis ponatamu

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Вештачко оплодување VII дел
6.3.2015 22:52:21   
jana81
Pinky potpolno te razbiram kako ti e, razocarana si, luta, no bidi silna. Jas sekogas posle inseminacija ili ivf si velev mozebi ja izgubiv i ovaa bitka ama ne i vojnata. Znaev deka ke dojde denot koga ke ja dobijam vojnata, bese samo prasanje na vreme i trpenie, ete taka od inat.user posted image . Ke vidis za kratko vreme ke pocnes da mislis za sledniot pat, so zelba i nadez za uspesno ivf, toa ke te vodi napred. Te guskam silnoo

(Одговор на членот vazna)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Вештачко оплодување VII дел
6.3.2015 22:54:33   
jana81
Virgo ajde so srekja na transfer, ti posakuvam dve crtki, i da povleces noga pocesto ovde da citame ubavi vesti:))

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Вештачко оплодување VII дел
7.3.2015 13:06:04   
Anna78
Девојки, знаете ли некој што имал успешно ивф со замрзнати ембриони ? Loveableme памтиш ли некој на форумов со таков успех? Знам дека ти не успеа, еве и јас исто правев пред недели ама ништо, па незнам дали воопшто следното ивф да го правам со замрзнати или да си почекам до следното преку фондот? user posted image

_____________________________

обиди = 5 год., 4 IUI = /, терапија еутирокс, 2 IVF = /, 3 FET = /

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Вештачко оплодување VII дел
7.3.2015 17:21:25   
bubla
Ana, bas edna strana nanazad mery pisala deka imala uspeh :)

(Одговор на членот Anna78)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Вештачко оплодување VII дел
7.3.2015 17:32:04   
kapina
Ima uspesnost i so zamrznati embrioni bube 10 uspea so zamrznati embrioni da ostane bremena

(Одговор на членот bubla)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Вештачко оплодување VII дел
7.3.2015 19:34:25   
kate..

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Ima uspesnost i so zamrznati embrioni bube 10 uspea so zamrznati embrioni da ostane bremena

da kapina bube 10 bese so zamrznati embrioni i uspeaa daj boze veke site da se raduvame na pozitivnost a ne na neuspeh,seuste ne mozam da se oporavam od negativniot test no mora da prodolzime a zgora na toa pocnavme i so mm da se raspravame pocna da pie a toa ne e dobro za slednoto ivf.mu se soni nekoja crkva i na son zena mu rekla da odime vo crkvata ama koga lisjata pagaat a toa e naesen a ivf sledno treba da go pravime avgust e sega se mislime da otideme na crkvata pa potoa da pravime ivf moze ima nekoe bozjo cudo.

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Вештачко оплодување VII дел
7.3.2015 22:44:57   
LoveableMe RR
Ана78, лелее баш ми е жал, јас мислев допрва ќе правиш ФЕТ, а ти викаш неуспешно било? Бубе10 и мери досега пишле на форумот за ФЕТ, други не знам, а викаат дека има успех, не знам и јас што да мислам.....

кате.., сонот претсткажува нешто, одете обавезно на местотоuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Вештачко оплодување VII дел
7.3.2015 23:15:20   
kapina
Ina mene mi se javuva zena vo crno oblecena kako bogorodica no vo crno nekolku pati na son mi vika koga ke me vides uste malku cela ke ostanes bremena mm mi vika oti toa e sveta petka jas si nosam krstce sto mi go dade edna bratucetka sto nemase deca 7 god i so ivf ostana bremena kaj dr popovic go pravese invitroto i rodi masko na 38 god i edno kolance nosam okolu stomakot od sveti kozma i damjan na taa crkva koga bev zenata sto mi go dade kolanceto rece koncite se mrsat ke ima deca i majka mi sekogas mi vika stom na crkvata ti kazaa oti ke imas ke imas deca toa mi dava mnogu nadez

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Вештачко оплодување VII дел
8.3.2015 0:14:19   
scared RR
леле жени ве читам сега, јас па пред некоја вечер го сонував докторов мој како предава во школо а јас сум ученичка и после до него една женска особа како монахиња седи цела во црно и таа се доближи до мене и ме слушаше како читам од книга. Не знам што значи user posted image Порано постев за петоците а сега престанав може треба да си продолжам. Оф топик сум знам ама морав да си кажам user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Вештачко оплодување VII дел
8.3.2015 10:52:27   
Hopeful RR
Девојки, мислам дека сите сонови ви се убави и значат дека нешто убаво ќе се случи. Најбитно е да се има верба, и тоа и во себе, и во партнерот, и во каква било божја инстанца - индивидуално за секој од нас, но не губете надеж и радувајте се на секој ваков знак.

Анна78, многу ми е жал... user posted image не знам што да кажам, стварно не е фер...

kate.., во темата Психолошки фактор во моментов баш имаме активна дискусија за односот со сопрузите при ивф, така што читни и ќе видиш дека тоа е фаза низ која сите поминуваат. Пиењето секако не е ок ако стане хронично, но сигурна сум дека е краток период во кој му треба на човекот да се олабави, така што остави го. За следното ивф и квалитетот на неговата сперма битни се претходните три месеци, колку што знам толку трае сперматогенеза, но ете, мм престана скроз со алкохол само две недели пред ивф-то па пак имаше ок резултат, најмногу затоа што пиеше Сексовит. Само оптимистично user posted image



_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Вештачко оплодување VII дел
8.3.2015 23:32:10   
jana81
Zenski najverojatno ke treba da dokupuvam od fostimonot, moze li da mi kazete kade mozam da gi najdam i po koja cena. Ne sum od skopje pa da ne akam bezveze.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Вештачко оплодување VII дел
8.3.2015 23:44:30   
kapina
Gi imase znam vo aptekata vo sistina koga jas pravev ivf znam no od togas pominaa 3,4 meseci taka da najdobro e da si prasas tamu dali gi ima

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Вештачко оплодување VII дел
9.3.2015 9:21:07   
Anna78
Ви благодарам девојки на одговорите user posted image
Инаку, што се однесува до соновите, можеби нешто предскажуваат а, можеби и тоа е нашата потсвест, бидејќи психички сме оптеретени доста, незнам, само знам дека пред секое неуспешно ивф јас сонувам дека паѓам и после не ми се ни оди за резултати, тоа е, дали е дел од психата (од мозокот), или некој одозгора ни претскажува нешто незнам.

Јана, имаш фостимони во аптеката на систина.

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 9.3.2015 10:47:32 >


_____________________________

обиди = 5 год., 4 IUI = /, терапија еутирокс, 2 IVF = /, 3 FET = /

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Вештачко оплодување VII дел
9.3.2015 10:48:19   
LoveableMe RR
Паѓање е неуспех, можеби има врска дефинитивно, ајде наредно да биде.

Ја чекаме алмушка денес со новостиuser posted image .

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Anna78)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?