|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VII дел
28.2.2015 20:12:11   
Kassy
Helloo na site...
Minav vcera punkcija, malku bolki otposle no kratkotrajni- 20-30 min, izvadile 8 folikuli, od koi samo 6 bea zreli, a denes mi javija deka
samo 3 se oplodeni i ke cekam utre da mi javat, sto kako ke se odviva, za da odredat den za transferot, dali ponedelnik ili sreda.
Se nadevam deka ke uspeeme, ne imase mnogu vcera za punkcija, moze nekoja ke se pronajde vo ova sto go pisuvam,
kaj edna od niv izvadija nad 20 folikuli, od koi 16 spremni... oh.. mi kazuva taa radosna, mene mi se zbira topce vo dusa,
no ajde, so Gospod napred, dusava mi kazuva deka ke bide se ok....
Ve pozdravuvam site..






(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Вештачко оплодување VII дел
28.2.2015 20:33:48   
gina
Kassy user posted image super za tvoite embrioncinja sega uste da si gi zemes vo mese i da uzivas dve nedeli i da bide user posted image souser posted image user posted image user posted image Srekno

(Одговор на членот Kassy)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Вештачко оплодување VII дел
28.2.2015 21:00:48   
Hopeful RR
Kassy, супер е бројката, немој да се оптоваруваш со тоа и да се споредуваш со други случаи. Битен е квалитетот, не само квантитетот. Ајде шеткај денес - утре, па после ЕТ со јуначињата во меше на одмарање user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Вештачко оплодување VII дел
28.2.2015 21:04:41   
kapina
Jas imav 5 jk prviot pat ne se opteretuvaj okolu toa ne e bitno bitno e da ima

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Вештачко оплодување VII дел
1.3.2015 10:09:19   
LoveableMe RR
Kassy, супер бројче среќно,пиши кога пункцијаuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Вештачко оплодување VII дел
1.3.2015 12:13:20   
nadesh
Kassy super ajde sega srekno na transfer i za dve nedeliuser posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Вештачко оплодување VII дел
1.3.2015 16:12:37   
Kassy
Zdravo na site, eve me pak... denes mi javija deka utre vo 12.00 ke bide embriotransferot...user posted image
pisete mi ako ima nekoj, koj , kako pominal.. mi kazaa so polna besika...ke bide interesno...
VE POZDRAVUVAM SITE....I VI BLAGODARAM ZA PODDRSKATA...SO SREKA NEKA E KAJ SITE...

(Одговор на членот nadesh)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Вештачко оплодување VII дел
1.3.2015 17:30:22   
SOLE
Kassy epa so sreka utre na transver, ajde neka bide se vo red pa posle uzivancija vo krevet user posted image I za dve nedeli user posted image user posted image Pozdravce I ne se sekiraj nisto strasno user posted image

(Одговор на членот Kassy)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Вештачко оплодување VII дел
1.3.2015 18:02:57   
Kalisto

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kassy

Zdravo na site, eve me pak... denes mi javija deka utre vo 12.00 ke bide embriotransferot...user posted image
pisete mi ako ima nekoj, koj , kako pominal.. mi kazaa so polna besika...ke bide interesno...
VE POZDRAVUVAM SITE....I VI BLAGODARAM ZA PODDRSKATA...SO SREKA NEKA E KAJ SITE...



Kassy so srekja utre :) Mene inaku denes mi beshe trasferot, mi vratija 2 super embrionchinja :) Inaku jas uspiv 600ml technost 1,5 saat pred transferot i beshikata mi beshe epten polna. Doktorot beshe prezadovolen oti se ubavo se gledashe. Mozhesh da ispiesh i 400-500 ako ne mozhesh bash da izdrzhish :)

(Одговор на членот Kassy)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Вештачко оплодување VII дел
1.3.2015 18:28:59   
Pinky30

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kassy

Zdravo na site, eve me pak... denes mi javija deka utre vo 12.00 ke bide embriotransferot...user posted image
pisete mi ako ima nekoj, koj , kako pominal.. mi kazaa so polna besika...ke bide interesno...
VE POZDRAVUVAM SITE....I VI BLAGODARAM ZA PODDRSKATA...SO SREKA NEKA E KAJ SITE...



Jas ispiv 750ml toa e edno sise izotonik i edvaj izdrzuvav mozes pomalce da se napies 500 ml e dovolno...jas tesko drzam mokraca i edvaj go izdrzuvav transferot zaradi taa tecnost vo mene sto ja imav a inace ne e strasno nisto ni boli ni nisto...samo glavata gore i so dobra misla znaes deka si tamu za tvoe dobro i se ke pomine na dobro...ti ja posakuvam cela srekja ;-) i za dve nedeli da se raduvame tuka site zaedno

(Одговор на членот Kassy)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Вештачко оплодување VII дел
2.3.2015 10:42:40   
Kvisko
Со среќа на сите.

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Вештачко оплодување VII дел
2.3.2015 10:43:04   
LoveableMe RR
Kassy, Kalisto и сите во процедура, среќнооооооооооuser posted image user posted image

*******2014*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image



20.01 - Pinky30 - почеток со терапија (Глигор Тофовски, ГАК)
00.01- almushka - пoчетoк сo терaпијa (Петaнoвски, Ремедикa)
00.01 - Kassy - пoчетoк сo терaпијa (Димитрoв, Ремедикa)
03.02- Kalisto -пoчетoк сo терaпијa (Лазаревски, Систина)
08.02- virgo - пoчетoк сo терaпијa ( Хaџилегa, Ремедикa)
20.02 - jana81- пoчетoк сo терaпијa (Поповиќ, Систина)
22.02-vazna- пoчетoк сo терaпијa (Адaмoвскa, Систинa)
00.02-cika- пoчетoк сo терaпијa (Димитрoв, Ремедикa)
25.02- Kvisko- пoчетoк сo терaпијa (Димитрoв, Ремедикa)
00.03 - MademoiselleNina - ИВФ на природен циклус (Ивановски, Систина)


=========================
user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image

17.02 - Pinky 30 = пункција 20.02 = ЕТ
20.02- almushka = пункција 25.02 = ЕТ
26.02- Kalisto = пункција 01.03 = ЕТ
27.02- Kassy = пункција 02.03 = ЕТ
04.03- virgo = пункција 07.03 = ЕТ

=========================

06.03- Pinky30= ТЕСТ
09.02- almushka= ТЕСТ
15.03- Kalisto= ТЕСТ
16.03 - Kassy= ТЕСТ
21.02- virgo = ТЕСТ


2015 година

nadeshuser posted image mery user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 2.3.2015 22:22:34 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Вештачко оплодување VII дел
2.3.2015 14:39:57   
jana81
zenski za kjotek sum. Do sega ne mi se slucilo nesto da zaboravam vo vrska so terapijata, vcera zaboravov navreme da se bocnam suprefakt. Obicno se bockam okolu 3:15 a vcera se bocnav 15 do 6. Znaci 2ipol saati pokasno. oh lelee se nadevam ne e tolku strasno. Od enes sakam da prodolzam pak po staro da se bockam posle 3, ama neznam pa da ne treba kako vcera da prodolzam pokasno. Ne mi se vrti na doktorot sigurno ke me iskara ama toa e. Dali vi se slucilo da zaboravite da se bocnete na vreme i sto ke me sovetuvate dali moze da si prodolzam po staro da se bockam

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Вештачко оплодување VII дел
2.3.2015 19:04:29   
virgo
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Пресреќна сум!!!!
Во среда пункција и после како е пишано така и нека биде!!!!
Следуваат "интересни" денови

_____________________________

Разочарувањето е само трновит пат до успехот и среќата!!!
Верувај во себе ТИ СИ ЕДИНСТВЕНА!!!

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Вештачко оплодување VII дел
2.3.2015 22:23:08   
LoveableMe RR
Лелеее вирго, стаса до пукнција, ајде среќнооооооооооооооооооuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот virgo)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Вештачко оплодување VII дел
2.3.2015 22:52:32   
almushka
zdravo devojki denes mi e 6 den posle transferut super se custvuam imam bolki vo dolniot del na stomakot i na gradite no daj boze da se za dobro inace celo vreme sum legnata samo za wc ili nesto nekoj ta zemam za pijenje ic ne mrdam terapiata teci isto jadenje poeke ovosje i zelencuk riba pilesko i prirodni sokovi ako nekoja ima nesto da dodadi neka poveli ima sekakvi iskustva poz do site i so sreka ni e na site

(Одговор на членот Kassy)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Вештачко оплодување VII дел
3.3.2015 8:16:52   
Kassy
Najmili devojki zdravo na site, vcera imav uspesno in vitro, cuvtsvoto bese prekrasno, nemase bolka, kako sto mi pisavte site,
sega lezenje, odmaranje, toa mi e poteskiot del, no ke miruvam i ke se relaksiram kolku sto mozam.
Sega za sega se e vo red, osven nekoj sitni bolki vo desen jajnik, gradite od gelot crinon ke mi eksplodiraat hahahah....
Pozdrav do site i hrabro... neka ni e so sreka i so lesno...

(Одговор на членот almushka)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Вештачко оплодување VII дел
3.3.2015 9:41:42   
jana81
So srekja kassy sega odmaraj i gali meshe, pa da ne izraduvas so dve crtki. Jas denes ocekuvam da mi dojde i od cetvrtok pocnuvam so fostimon.

Zenski a zosto go davaat toj krinon gel. Kolku razbrav namesto utrogestan se dava ili plus utrogestan se stava. Jas dosega tri ivf imam praveno ne sum stavala takov gel.

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 3.3.2015 10:20:28 >

(Одговор на членот Kassy)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Вештачко оплодување VII дел
3.3.2015 10:33:25   
Hopeful RR
Девојки, со среќа на сите! user posted image

Кринон гел е прогестерон, и се дава или тој, или Утрогестан. Делува како поддршка при евентуална имплантација и е замена за природниот прогестерон кој кај природни бремености се лачи сам по забременувањето.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Вештачко оплодување VII дел
3.3.2015 10:44:29   
LoveableMe RR
Almushka, ти и Пинки уште малце па тест, ајде да ве ставам на списокот кај надеш и мериuser posted image . Во однос на совети, имаме ТЕМА за тоа, можеш да прочиташ многу информации во однс на исхрана,

Јана, прогестеронска терапија се дава за поддршка при вакви забременуавња, или даваат утрогестан или кринон, но не заедно, или едниот или другиот. Кринон сметаат дека е попрактично зошто е еднаш дневно, а утрогестан повеќе пати на ден. Имаме тема за ТОА, можеш да прочиташ искуства на рингерајките и со едната и со другата поддршка.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Вештачко оплодување VII дел
4.3.2015 10:56:35   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: virgo

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Пресреќна сум!!!!
Во среда пункција и после како е пишано така и нека биде!!!!
Следуваат "интересни" денови


Пиши ни како помина денес? Навиваме за што повеќе фоликулчињаuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот virgo)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Вештачко оплодување VII дел
4.3.2015 12:29:35   
Kvisko
Вирго стискам палци за убави јајце клетки.

Јас да се пријавам дека денес ми е прв ден од циклус. Треба да се јавам во Ремедика да ми кажат што понатаму.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Вештачко оплодување VII дел
4.3.2015 13:50:38   
kate..
bev na pregled ama kaj hadzi lega i mi ostavi podobar vpecatok od petanovski mi rece matka i jajnk e vred i taka

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Вештачко оплодување VII дел
4.3.2015 14:03:24   
LoveableMe RR
Kvisko, среќно па чекаме да ни пишеш каква терапија ќе примаш. Како си досега со супрефактот, како се чувствуваш?

Кате.., супер што си задоволна, дали ти кажа нешто за неуспехот за ИВФ, дали ти препорача нешто за во иднина?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Вештачко оплодување VII дел
4.3.2015 15:05:09   
kate..
da deka embrionite ne bile dobri trebalo blastocisti da bidat nisto ne mi preporaca rece posle 6 meseci da se videme

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?