|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VII дел
9.3.2015 10:52:52   
almushka
loveable ne mi e deneska testot na 11 mi e zosto transferot mi bese 5 den na 26 februari uste malku treba da cekam mene ne mi se cekat no ke cekam uste dva dena pa ke vi pisam

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Вештачко оплодување VII дел
9.3.2015 10:54:35   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: almushka

loveable ne mi e deneska testot na 11 mi e zosto transferot mi bese 5 den na 26 februari uste malku treba da cekam mene ne mi se cekat no ke cekam uste dva dena pa ke vi pisam


Бидејќи ти е на петти ден трансфер, можеш утре да направиш тест, не мора да чекаш повеќе деновиuser posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот almushka)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Вештачко оплодување VII дел
9.3.2015 17:38:17   
almushka
loveable jas denes napraviv domasen test mi izleze pozitiven no bas ne im se veruva na ovie testovi pa zadutre ke napram preku krv no treba nadvor od gradot da odam tuka ne pravat no se dogovoriv so edna poznata od ohrid pa tuka ke zemam krv a maz mi ke go odnese ohrid za analizi pa ke vi pisam togas

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Вештачко оплодување VII дел
9.3.2015 17:56:56   
chery33
user posted image ]almuska bas si ladnokrva pa sto da ne mu veruvas heheheuser posted image user posted image dve crtki se znae ,,,sigurno e za cestitki kaj tebeuser posted image ajde pocni da se raduvas :)i da slavis

(Одговор на членот almushka)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Вештачко оплодување VII дел
9.3.2015 18:35:21   
gina
almushka user posted image pozitiven test e pozitiven user posted image ajde cestitki

(Одговор на членот chery33)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Вештачко оплодување VII дел
9.3.2015 19:03:06   
LoveableMe RR
алмушка, позитивен ден денес пред датум на тестот сигурно е позитивен, така што ти посакувамuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Вештачко оплодување VII дел
9.3.2015 20:06:46   
kate..
ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful RR

Девојки, мислам дека сите сонови ви се убави и значат дека нешто убаво ќе се случи. Најбитно е да се има верба, и тоа и во себе, и во партнерот, и во каква било божја инстанца - индивидуално за секој од нас, но не губете надеж и радувајте се на секој ваков знак.

Анна78, многу ми е жал... user posted image не знам што да кажам, стварно не е фер...

kate.., во темата Психолошки фактор во моментов баш имаме активна дискусија за односот со сопрузите при ивф, така што читни и ќе видиш дека тоа е фаза низ која сите поминуваат. Пиењето секако не е ок ако стане хронично, но сигурна сум дека е краток период во кој му треба на човекот да се олабави, така што остави го. За следното ивф и квалитетот на неговата сперма битни се претходните три месеци, колку што знам толку трае сперматогенеза, но ете, мм престана скроз со алкохол само две недели пред ивф-то па пак имаше ок резултат, најмногу затоа што пиеше Сексовит. Само оптимистично user posted image


seksovit sto e toa i za sto sluzi inaku nemozam da ja najdam temata psiholoski faktor

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 10.3.2015 10:44:59 >


_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Вештачко оплодување VII дел
9.3.2015 23:07:31   
jana81
Zenski heeelp. Denes mi e sedmi den, od cetvrtokot primam fostimon, sega pred malku prokrvarev, onaka svetla krv. Stvarno neznam od sto moze da bide. Cetvrto invitro mi e do sega vakvo nesto ne mi se slucilo. Dali na nekoja od vas i se ima vaka sluceno? utre sekako ke mu se javam na dr., ama sega se iznervirav epten, zosto vaka da se sluci.

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Вештачко оплодување VII дел
9.3.2015 23:08:46   
jana81
Almushka tebe ti posakuvam lesna bremenost, cim ima dve crtki nema greska:))

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Вештачко оплодување VII дел
9.3.2015 23:16:01   
Melanija RR
kate.. темата е КЛИК ТУКА

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Вештачко оплодување VII дел
9.3.2015 23:27:11   
vazna
Almuska so sreka bremenosta user posted image user posted image mislam deka lazno pozitiven test nemoze da bide, ima lazno negativen taka da uzivkaj si user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Вештачко оплодување VII дел
10.3.2015 10:40:46   
Hopeful RR
Almushka, две црти се две црти, нема што user posted image user posted image user posted image Ајде нека се потврди со висока бета и да се радуваме уште повеќе!!!

kate.., Сексовит ги има по аптеките и се онаков мултивитамин за подобрување на квалитетот на спермата. Нас ни ги препорача докторот пред ивф-то, мм ги пиеше еден месец и имаше подобрување.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот vazna)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Вештачко оплодување VII дел
10.3.2015 12:05:05   
Kvisko
Almuska честитки и од мене. Ајде сега влечи за нос за и ние во постапка да си дочекаме две цртиuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Вештачко оплодување VII дел
10.3.2015 13:07:26   
Pinky30
Almuskaaaaa cestitkiiii so lesno neka mi ti e da si imas ubava lesna bremenostuser posted image bas mi e milooo i posakuvam da imame se vakvi ubavi vesti i novi bremeni RR-ki

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Вештачко оплодување VII дел
10.3.2015 20:29:24   
kate..
melanija blagodaram za linkot almuska so sreka i lesno bremenosta hopeful a samo eden mesec se pie seksavit ili poveke dali moze poveke vreme na primer 3 4 meseci pred ivf

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Вештачко оплодување VII дел
11.3.2015 14:22:57   
SOLE
Almuska cestitki za bremenosta user posted image da imas najlesna I najubava user posted image

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Вештачко оплодување VII дел
11.3.2015 14:29:20   
jana81
Jas denes bev na kontrola i nekako slabo folikuli, na leviot jajnik 6 a na desniot samo 2. Da ne zvucam mnogu negativno, ama ovoj pat ne mi trgna bas najdobro. Prvo mikroginonot namesto 21 den mi ja prodolzija na 28 dena. po 4 fostimoni promam na den a slabo folikuli, dva dena imam slaaabo krvarenje, sto vo prethodnite 3 ivf ne mi se slucilo, e endometriumot mi e 7.5 i mislam deka ne e loso.Sepak se nadevam na kraj se da ispadne dobro pa ke vidime. Vo petok pak na kontrola. Tuku almushka ni ja nema da se javi so oficijalen rezultat, almushke javi se te cekameeeuser posted image

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Вештачко оплодување VII дел
11.3.2015 15:03:04   
almushka
zdravo devojki eve jas da se pofalam so visoka bhcg 789.7 zborev so doktorot posle 2 nedeli kontrola do togas miruvanje poveke terapiata tece isto estrofem, tifol. aspirin klexan. i crinone gel pa aj sega da se nadevame deka brojot na trudnickite ke stane se pogolem i na site sto se vo postapka da gledat user posted image user posted image

(Одговор на членот almushka)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Вештачко оплодување VII дел
11.3.2015 15:05:21   
Kvisko
Јас само да се пријавам дека завршив со контрола. Не прашац ништо ни за големина ни за број на фоликули ни за ендометирум. Доктророт само ми рече дека е ОК состојбата и да подразмислиме за смрзнување на ембриони ако ни останат вишок. Естрадиолот на листата видов дека е 597. Толку знам. Решив сега да не се замарам со детаљи и да си оставам на докторот да му ја мисли.
Ми продолжи по 4 пурегона до Понеделник и во Понеделник контрола па тогаш ќе се знае кога точно пункција.

jana81 можеби баш овојпат ќе биде баш затоа што до сега не оди онака као што си замислуваш. Пријатни изненадувања секогаш се случуваат.

Almuska бас супер вест. Ајде сите од тука на листа да го следиме твојот пример.

< Поракaта ја уредил Kvisko -- 11.3.2015 15:08:39 >

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Вештачко оплодување VII дел
11.3.2015 16:02:30   
LoveableMe RR
Almushkaaaa, мик мириса на двеuser posted image user posted image , среќноо, те чекаме од контрола на ехо за две недели. Квиско, супер добра реакција, јана81 нема правило ич не ми ја мисли за фоликулите, позз. Цика, каде си, до каде стигна?

*******2014*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image

00.01 - Kassy - пoчетoк сo терaпијa (Димитрoв, Ремедикa)
03.02- Kalisto -пoчетoк сo терaпијa (Лазаревски, Систина)
08.02- virgo - пoчетoк сo терaпијa ( Хaџилегa, Ремедикa)
20.02 - jana81- пoчетoк сo терaпијa (Поповиќ, Систина)
22.02- vazna- пoчетoк сo терaпијa (Адaмoвскa, Систинa)
00.02- cika- пoчетoк сo терaпијa (Димитрoв, Ремедикa)
25.02- Kvisko- пoчетoк сo терaпијa (Димитрoв, Ремедикa)
00.03 -MademoiselleNina - ИВФ на природен циклус (Ивановски, Систина)

=========================
user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image

26.02- Kalisto = пункција 01.03 = ЕТ
27.02- Kassy = пункција 02.03 = ЕТ
04.03- virgo = пункција 09.03 = ЕТ

=========================

15.03- Kalisto= ТЕСТ
16.03 - Kassy= ТЕСТ
21.03- virgo = ТЕСТ


2015 година

nadeshuser posted image mery user posted image almushka user posted image



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Вештачко оплодување VII дел
11.3.2015 16:46:00   
nadez vera ljubov
almushka cestitki za visokata beta sega uzivaj i odmaraj.neka se polni spisokot so bremenki

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Вештачко оплодување VII дел
11.3.2015 17:39:06   
cika
almushka cestito uzivaj vo bremenosta,jas primam puregoni po 4 utre sum pak na kontrola mislam za brzo punkcija,samo me koci nesto vo meguvreme mi se pojavi mal polip na matka pa neznam kako ke odluci doktoro za transver dali ke ima ili ke mrznime za potamu pozz do site i daj boze povekeuser posted image

(Одговор на членот nadez vera ljubov)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Вештачко оплодување VII дел
11.3.2015 17:46:38   
simpaticna
Almushka da imas lesna i ubava bremenost bas mi e milo i na site vi posakuvam sto pobrgu da si gi viditeuser posted image user posted image so sreka na site izvinete sto slabo pisuvam mojata princeza ne me ostava heheuser posted image user posted image

(Одговор на членот cika)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Вештачко оплодување VII дел
11.3.2015 18:14:26   
Kalisto
Almushka chestito! I mene mi mirisa na dveuser posted image user posted image So srekja da e i ubava i lesna bremenost da imash!

(Одговор на членот simpaticna)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Вештачко оплодување VII дел
11.3.2015 18:19:01   
gina
Almushka user posted image user posted image cestito uste ednas za visokata beta imaj lesna i ubava bremenost so bliznacinjauser posted image user posted image

(Одговор на членот Kalisto)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?