|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.1.2013 9:14:58   
vezilka RR
Хе,хе Икана и јас исто. Ах, само кога ќе се сетам на оние времиња кога 8-9 саати спиење ми беа малку. Имам чувство како да беше тоа пртед сто години user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
14.1.2013 18:19:14   
Melanija RR
Јас требаше вчера да частам ама никогаш не е касно user posted image

Вчера беше именден на мојот ник Меланија user posted image да ми е вечен и уште многу години да опстои и постои на Рингераја

user posted image
user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
14.1.2013 18:35:12   
Felly RR
Хехехееее, ајде Меланија уште многу години да си го користиш овде на РР! Никогаш не е доцна за честење!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
14.1.2013 22:16:19   
Ikana
Здраво девојки!
Ние деновиве сме ко кучиња од ланец пуштени, дома не се прибравме....user posted image
Ајде за многу години нека ни е Василица!
Кај вас што има ново?
user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
16.1.2013 11:05:11   
miana
Zeni kaj ste be?
Dajte nekoe kafence da se opustime malce...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
16.1.2013 11:14:20   
Beatris
Како не ќе даваме кафе, нека ти даде Кикичка, Луци, Ципи Рипи, и онака само нив сакаш да ги упознаеш user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
16.1.2013 11:16:00   
miana
Ako pocnev da borjam kaj ke mi bese krajot- zatoa i soprev pisav site - ne se vregajte odma..I daj vecer ne ogovarajte mnogu..Nemojte mene da me ogovarate user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
16.1.2013 11:26:45   
Luci
Ме изнасмеавтеuser posted image Еве кафе од мене user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
16.1.2013 12:25:25   
miana
OOoo fala fala....

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
16.1.2013 12:40:47   
Beatris
Ако дојдеш ветувам дека ќе оговараме некој друг user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
16.1.2013 12:44:50   
miana
Ova druzbava vi e bez deca?
A jas sum na rabota do 16 i 30 a mm e denes bas vtora smena i kako sea ? Dodeka dojdam doma ke bide 17h i kako da dojdam ????

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
16.1.2013 12:53:58   
Beatris
Без деца, ние директ после работа ќе одиме, можеш да пројдеш на кратко па ќе си шибаш дома. Шта кажеш? user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
16.1.2013 13:02:36   
miana
sveki ke me pokube..Vcera naminav kaj babami da si ja vidam vnukami ( od Bosna e dojdena i denes si odi ) i koga dojdov doma navrata samo sto nemase revolver vo mene a zakasniv samo 30 min user posted image Pa mi vika - kaj se zabavi tolku ? A edna guzva sto me fati,ja zatvotija ulicata kaj vladata ( dazli zaradi pozarot - neznam ) i koga dojde mm mu vikam - kako mozese be da me preceka taka? Pa nemozam vnukami da si ja vidam,a deteto go gledam ednas u godinata . Pa ke puknev - e sega ti vidi..Navistina mi se doaga ama veruvajte mi deka nemozam..Isto kako zena koga imate plateno da vi cuva dete do 17h i brzate za da si odi zenata e taka jas brzam cel zivot za sveki da ne mi se naluti..Nea vo 17h i zavrsuva obvrskata a i do nekade ja razbiram..Dvete se nemirni pa sega kaj gi cuva 9 casa,edvaj ceka da se pojavam.Ajde nekoj vikend dogovorete ama so deca da nemu gi ostavam na mm user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
16.1.2013 13:04:22   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Без деца, ние директ после работа ќе одиме, можеш да пројдеш на кратко па ќе си шибаш дома. Шта кажеш? user posted image

A kaj vi e sredbava ????

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
16.1.2013 13:10:12   
Beatris
Еве види во ТЕМАТА. Ајде нека се полути свеки уште еднаш, ако имаш шанса тејк ит, иначе вака ќе се договараме уште 100 години и пак нема да се договориме за нареден пат

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
16.1.2013 13:48:57   
kikicka
Мианке не оди нема јас да присуствувамuser posted image нема да ви биде интересно без мене user posted image user posted image
Се шалам секако дека со толку многу жени ќе ви биде интересно а па и без деца, мераци.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
16.1.2013 15:01:37   
miana
Ej nekako denes se cuvstvuvam kako centar na RR user posted image
Ne sum fatila rabota - sramota user posted image
Lele kolku i se jade da znaete...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.1.2013 12:05:13   
Maca25
кој е за кафе?

user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.1.2013 12:05:41   
miana
Па што не се сликавте застанати да го видиме комплетчето а и сајзот user posted image ..Туу баш ми е мака,ама тоа ти е тоа.
И не ми кажавте дали си ги користите никовите на средбите или по имиња се кажувате?

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.1.2013 12:06:52   
miana
Јас,јас!!! user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.1.2013 12:07:55   
Beatris
Е сега став мирно, ти сакаш да видиш кој, како, зашто. Има да дојдеш на следна дружба а дотогаш само фацулиња ќе гледаш user posted image

Иначе по имиња си се обраќаме, или кратенки, мислам малку е незгодно да кажеш пример - Натушке85 РР ај те молам додај ми го упаљачот user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 17.1.2013 12:10:49 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.1.2013 12:16:39   
miana
А Беатрис дај ми го упаљачот или по име? Или па така се викаш???
А како тоа се пуши таму?

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.1.2013 12:19:41   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Е сега став мирно, ти сакаш да видиш кој, како, зашто. Има да дојдеш на следна дружба а дотогаш само фацулиња ќе гледаш user posted image

Иначе по имиња си се обраќаме, или кратенки, мислам малку е незгодно да кажеш пример - Натушке85 РР ај те молам додај ми го упаљачот user posted image user posted image user posted image

Абе јас сакам да се подготвам..наредната средба лесно да се уклопам..А кога оговаратевикате - оваа Миана па несакаше да дојде? user posted image Баш интересно ви е ..user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.1.2013 12:20:19   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

кој е за кафе?

user posted image

Мацо кај е кафето??/

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.1.2013 12:25:56   
Maca25
го испија миана!!!

еве ново

user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?