|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  30 31 [32] 33 34   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 11:28:45   
mama toci
Ve citam redovno,ama nemam vreme da skrtnam po nesto,a bas si rekov ovoj pat ke se podruzam i jas,ama vo 17.00??Of,jas od Tetovo vo 17.30 stigniuvam,a bas sakav da ve upoznaam,ma da Adrijance slucajno letovo si ja zapoznavuser posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 776
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 12:59:23   
Beatris
Ципи Рипи без деца после работа, мама тоци ако стигнеш во 17.30 ќе бидеме таму, пола саат не менува ништо

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 777
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 13:13:58   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Во 17.00ч во АМГ ќе има 'оговарачка' дружба, кој е за - го чекаме со задоволство user posted image  Сега за сега доаѓаат: Натушка, Маца, Џесика, Темјана, Андрианче, Фиао... Може и да заборавив некој, како и да е, ред е и некој што никогаш не бил на дружба да ни се придружи!

П.С. После нема да може да се откачи од дружбите user posted image  Своеволно нормално!
што е и каде е АМГ?

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 778
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 13:20:54   
Cipi Ripi
Девојки баш ми е криво, ако стигнам ќе дојдам. Јас денес закажав фризер после цели 6 месеци. Организиран ми е денов максимално за да го изведам фризеров, па уште кафе без дете...тешко. Ако нешто се смени, доаѓам. Поздрав до ситеuser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 779
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 13:22:17   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Во 17.00ч во АМГ ќе има 'оговарачка' дружба, кој е за - го чекаме со задоволство user posted image  Сега за сега доаѓаат: Натушка, Маца, Џесика, Темјана, Андрианче, Фиао... Може и да заборавив некој, како и да е, ред е и некој што никогаш не бил на дружба да ни се придружи!

П.С. После нема да може да се откачи од дружбите user posted image  Своеволно нормално!
што е и каде е АМГ?



АМГ е кафич до бивш Бенетон, карши студентскиот Кузман на Иво Лола Рибар во Центар. Или карши Два Златника

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 780
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 13:31:06   
miana
Auu pa na istata ulica rabotam jas user posted image
Samo tamu parking - luksuz

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 781
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 13:37:28   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Auu pa na istata ulica rabotam jas user posted image
Samo tamu parking - luksuz


mianke..povekjeto sme so koli...a i cesto sme bre tamu na kafe...kaj rabotis ti? ajde dojdi bar na kratko...kje bideme tamu od kaj 17h..

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 782
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 13:39:45   
miana
Dobro kaj se parkirate da ve prasam?

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 783
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 13:40:00   
ivoni4ka
sakam druzba na rinerajcinja i mamicki ringerajki ama vo Stip m se place veke sakam provod so vas bez nervoziuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 784
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 13:42:08   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Dobro kaj se parkirate da ve prasam?



Kje najdeme ajde mestence nekoe...eve tanja vika deka na taa ulica posle 17 se naogjalo mesto..kje se snajdeme aj ela da te upoznaeme i da dokazeme deka nemaaaaaaaa klanovi tuku samo druzbi najglasnii

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 785
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 13:45:38   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Dobro kaj se parkirate da ve prasam?



Kje najdeme ajde mestence nekoe...eve tanja vika deka na taa ulica posle 17 se naogjalo mesto..kje se snajdeme aj ela da te upoznaeme i da dokazeme deka nemaaaaaaaa klanovi tuku samo druzbi najglasnii

Lele i jas sakam ama neznam kako da go izvedam doma ova..Odma inspekcija user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 786
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 13:47:18   
ivemace

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Dobro kaj se parkirate da ve prasam?

i da dokazeme deka nemaaaaaaaa klanovi tuku samo druzbi najglasnii

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 787
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 14:10:28   
Melanija RR
Убаво да си поминете сите што ќе одите user posted image ,а кој несака несака џабе смеење
Кај мене стандард е нешто да искочиuser posted image



_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот ivemace)
Непосредна врска до пораките: 788
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 14:10:57   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Dobro kaj se parkirate da ve prasam?



Kje najdeme ajde mestence nekoe...eve tanja vika deka na taa ulica posle 17 se naogjalo mesto..kje se snajdeme aj ela da te upoznaeme i da dokazeme deka nemaaaaaaaa klanovi tuku samo druzbi najglasnii

Lele i jas sakam ama neznam kako da go izvedam doma ova..Odma inspekcija user posted image


Ај не туку се вади сега, на пола саат можеш да дојдеш, а и на гужва можеш да се извадиш. Има место пред деловната зграда кај што работам после 5 саат, така да немаш гајле. Ако нема ја ќе ти пуштам порака од мобилен за паркинг во следната уличка ич да не му ја мислиш. Итс нау ор неврррррррр user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 789
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 14:16:05   
miana
Lele vie ne me razbirate..Jas rabotam do 16 i 30h
Za polovina cas sum doma - znaci vo 17 h ( ziveam udzum neli )
A jas bi trebala da dojdam vo 17h tamu i vo kolku ke bidam doma?? Lele edvaj cekam da ve vidam i ubavo da vi gi objasnam rabotive ..Barem mm da bese doma user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 790
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 14:17:57   
Maca25
Колкав паркинг има кај мене пред зграда... се мислите уште кај ќе се паркирате. Ајде доаѓајте и не туку само се вадите.

А ова смајливе на ивемаце не знам што и значат....као - без текст сум?!?!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 791
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 14:27:09   
kikicka
Ивемаце ко по обичај ! Тоа и е провокатор после оф леле ме нападнавте!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 792
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 14:27:32   
Beatris
Ако некој нема што нормално да напише, не знам воопшто зошто улетува во конверзацијава.

Инаку Мианке, ок се што викаш, ама не можеш ли да кажеш ќе се задржам на работа малку ради ова и ова или нешто слично?

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 793
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 14:35:53   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Во 17.00ч во АМГ ќе има 'оговарачка' дружба, кој е за - го чекаме со задоволство user posted image  Сега за сега доаѓаат: Натушка, Маца, Џесика, Темјана, Андрианче, Фиао... Може и да заборавив некој, како и да е, ред е и некој што никогаш не бил на дружба да ни се придружи!

П.С. После нема да може да се откачи од дружбите user posted image  Своеволно нормално!

И јас договорив со мажето да го чува Филип, доаѓам!!!!!!!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 794
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 14:37:53   
mama toci
Devojki,ubavo da si pominete,bas mi e zal sto ne ve druzam,samo ednas na humanitarnata sredba bev(nedela bese).Iskreno,pravev kombinacii,ama ne uspeav da smenam marsuta,odime preku obikolnica,pa butel,avtokomanda i n.Lisice,dodeka dojdam....Ke cekam druga prilikauser posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 795
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 14:38:26   
AnnaMolly RR
Мианке, ајде ма дојди и тиииииииииии! Ајде и СИТЕ што сте слободни и расположени дојдете да се запознаеме и да направиме една дружба голема!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 796
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 14:41:32   
Gwendolin
user posted image Баш ми се идеше ама бебулево мое нема како ни на кого да го оставам user posted image . Ми е мака ама ај друг пат, убаво да си поминете и да се сликате!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 797
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 14:42:01   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Мианке, ајде ма дојди и тиииииииииии! Ајде и СИТЕ што сте слободни и расположени дојдете да се запознаеме и да направиме една дружба голема!

leleee vaka mi pravite da mi bide tesko user posted image
Mislite mene deka mi e lesno da mi go merat vremeto i vaka da nemozam ni na kafe da si pojdam sama??? user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 798
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 14:47:49   
Beatris
Мианке, постапката е следнава: Зимаш телефон, вртиш кај свеки, викаш јас ќе се задржам на работа, морам да останам итно е, пакуваш стварите и доаѓаш ваму. Пиеш кафе набрзински и шибаш. Пис оф кејк

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 799
   RE: Бран на Рингераја Дружење
16.1.2013 14:49:21   
AnnaMolly RR
Да, мианке. Шефов ненормален, сељак, сега во 5 до 12 ми вика дека морам да останам уште малку.
А ти трк со нас на кафе едно пола саат и бегаш домче.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 800
Страница:   <<   < Претходна страница  30 31 [32] 33 34   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  30 31 [32] 33 34   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?