|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.1.2013 13:07:48   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

го испија миана!!!

еве ново

user posted image

Auu Maco,sto se izvicnicive?? Da ne si luta nesto???

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.1.2013 13:08:37   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

А Беатрис дај ми го упаљачот или по име? Или па така се викаш???
А како тоа се пуши таму?



Не се викам Беатрис Мианке, Тања се викам user posted image  И по име ме викаат. А тоа за пушењето е посебна приказна, се пуши внатре, како и зашто не знам

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.1.2013 13:15:59   
Ikana

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Da i po moznost da ne e o raboten den user posted image
Ej ne kazavte kogo ogovaravte najmnogu user posted image

Miana да не ти беа црвени ушите и да не икаше па сега чекаш потврдаuser posted image user posted image user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Kakva banda eeeej,ili ne kakov klan eeeeej user posted image Lele,lele sto ste ubaiii..A da pisevte koja ste koja??? Jas ne ve znam site..Beatris po sliki,Anna Molly,i Andrijance..Drugive ni gi prepoznavam... Jas ne ikav ,ne mi bea crveni usite ama so ogled na toa deka jas bev vcera vo centarot - mislam dela dosta ste me ogovarale...tuuuu mozam da si zamislam user posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Јас веќе пукнав user posted image Беатриче шо сте убави брееее пу пу. нареден пат обавезно и јас!Леле мајко Џеси не ја познав брееее лепота се пролепшала! user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Koja od vas e taa vo tirkiznoto dzemperce vo celo?
Poznata mi e mnogu..



ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

top ste..ajde bar pisete koja koja e..i jas osven beatris i anna molly od sliki drugive ne ve znam



ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Соло, после работа, раат невиден, само така успеваме да се изнамуабетиме, со деците тешко user posted image  Ајде ве чекаме на наредна дружба сите user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Воала! Нека пукнат душманите! user posted image

user posted image

Икано мори шо си убаааааа..леле сите сте убаво а Џесика ја знам од некаде 100% ама незнам од каде user posted image
И Андријанче ја знам од слики и сите сте убаи ама Икана убаво и пријатно ме изненади- не те замислував вака user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Женски пишав која е која погоре. Чит, чит!



ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Соло, после работа, раат невиден, само така успеваме да се изнамуабетиме, со деците тешко user posted image  Ајде ве чекаме на наредна дружба сите user posted image

Како Барби си ма девојко user posted image user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

А кој ве сликаше? И да ве прашам вака на средбиве по име си се кажувате или по никовите од рр? На пример ти Беатрис како се викаш? Тебе те викаат по име или Беатрис?




ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Кој Барби Мианке? user posted image user posted image user posted image  Ахаха на глас се изнасмев, фала на комплиментот за кого и да е наменет, најблиску до Барби ни е само Темјана, останатите идеме у некоја +сајз Барби ако има воопшто таква user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: mama toci

Super ste devojki,vo prva prilika uletuvam i jasuser posted image .Site ve znam od sliki na f.b.,prekrasni ste,Ikana mnogu me iznenadi,moram da priznaam ne ja zamisluvav vaka



ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Кој Барби Мианке? user posted image user posted image user posted image  Ахаха на глас се изнасмев, фала на комплиментот за кого и да е наменет, најблиску до Барби ни е само Темјана, останатите идеме у некоја +сајз Барби ако има воопшто таква user posted image

Ти ма си ко барби
Каква е барби? Со долга плава коса ...Втора лево ти си нели?
Прва десно е Икана нели?
Епе ти си ко барби да ми извинис..Барби има долга,плава коса.



ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Тој е редоследот, у право си user posted image  Море да не пукнеш ќе мењам ник у Барби хахаха



ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

А кој ве сликаше?ВИ фали некоја на сликава или не?




ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana RR

Шцц Барби многу ни беше згодница вчера во деловното комплетчеuser posted image И ајде после ваков комплимент оди скрати коса или смеј пожали сеuser posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Не бе комплет сме, келнерката не сликаше! Фалат само тие што не дојдоа user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

келнерката не сликаше!
мора бар еднаш у месец вака да се собираме, без деца нормално!



ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana RR

Шцц Барби многу ни беше згодница вчера во деловното комплетчеuser posted image И ајде после ваков комплимент оди скрати коса или смеј пожали сеuser posted image


Ај ребри ребри user posted image  Мианке шала на страна, Барби, не - Барби ќе се шишам user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Па што не се сликавте застанати да го видиме комплетчето а и сајзот user posted image ..Туу баш ми е мака,ама тоа ти е тоа.
И не ми кажавте дали си ги користите никовите на средбите или по имиња се кажувате?



(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.1.2013 13:40:03   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

го испија миана!!!

еве ново

user posted image

Auu Maco,sto se izvicnicive?? Da ne si luta nesto???



не бе мианке, каква лута, малце нервозна што ми го снема претходното преубаво кафе user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.1.2013 15:12:30   
Cipi Ripi
Ее значи многу сте убави сите. Криво ми е стварно што не додјов...ама си се тешам со тоа дека имам нова фризура user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
18.1.2013 9:09:57   
Mihaela 2010
Dobro utro zenski...kako ste..ajde petok denes pa vikend dozdliv...
Koj ke stava kafe...ajde mi se pie ama imam rabota nemam vreme da stavamuser posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
18.1.2013 9:12:27   
zzaa
user posted image
Dobro utro,eve od mene kafence da go ispieme zaedno pa ke odam da ja zemam Eva od gradinka imajte ubav den ve user posted image user posted image user posted image site

< Поракaта ја уредил zzaa -- 18.1.2013 9:13:24 >


_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
18.1.2013 9:21:26   
miana
Hellooo i od mene
Denes petak dan za metak user posted image
Denes bilo strog post pa ke se obidam da postam user posted image za mene :)
Za kafe i jas nemam vreme da stavam,a za da pijam imam user posted image
Denes se nacudiv da vi kazam [ravo
kaj kerkami vo gradinka spremaat priredba ( verojatno balerini ke bidat )
Rekoa da im kupime beli baletanki,helani,i bluza..Arno ama mi davaat vcera spisok- helanki ,bluza i termo corapi beli..
Jas si kupiv baletanki naravno i denes ja prasuvam ucitelkava - corapi ili baletanki? Vikam jas najdov vo Tiara beli ..Taa mi vika - skapo im bilo na roditelive ( 200 den) pa zatoa direktorkata rece da im receme termo corapi..Jas vikam - skapo 200 den? Vika- epa sto da im paravm..Ke treba decata da im igraat vo ladna sala po corapi ... ct ct ct ...Za 200 denari da mi se razboli deteto? Neeee..Nemozam uste da se nacudam

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
18.1.2013 9:44:18   
Pepelaska *
Абе Мианке за некого тие 200 денари значат леб. А вака ке купат балетанки кои после може децата нема да ги носат.
Денес се пости без масло, ако можеш.

Инаку како сте?
Јас секое сабајле се лажам со сонцево и додека стане детево заврнува снегггuser posted image

< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 18.1.2013 9:45:29 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
18.1.2013 9:56:53   
arh_diz
Kaj nas samo sto prestana snegot se spremame so sin mi da prosetame malku nadvor

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
18.1.2013 10:24:26   
Ikana
Добро утро женски, Ззаа благодариме за кафето многу убаво! user posted image

Ние денес ко за чудо спиевме 10 саати. Ова е прв пат откога е родена М толку да ме остави да спијам без прекин, и сега ме боли главата од спиењеuser posted image

Имајте убав ден сите!!!user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
18.1.2013 13:00:22   
miana
Bravo za Marina..Taka da si nana sekoj den,srce malo user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
18.1.2013 16:34:45   
Ikana
Чул те Господ Мианке, да ми се одмори душава малку!

Инаку јас си најдов многу добра музика денес, цел ден си слушам, си кулираме со бебка, дури и ја успав со музичевоuser posted image . Ме потсетува на долги топли денови, и на празни улициuser posted image ...Милинаuser posted image

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 18.1.2013 16:35:02 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
18.1.2013 20:38:38   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Икано мори шо си убаааааа..леле сите сте убаво а Џесика ја знам од некаде 100% ама незнам од каде user posted image
И Андријанче ја знам од слики и сите сте убаи ама Икана убаво и пријатно ме изненади- не те замислував вака user posted image

Брееее и слика сте стаиле, и сте ме изоговарале... Миана, позната сум ти викаш, а? Па како да не бидам позната, после толку работни места, сад ме видиш, сад ме не видиш, дур ме познаеш од едно место, јас веќе сум на друго user posted image user posted image user posted image инаку дај сега ајде и твоја слика, да видам од каде се знаеме, па ќе се изнајдеме user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
19.1.2013 22:05:04   
Fiao
Ајде јас тука да ве почастам, ние денес свечено проодевме! user posted image
user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
19.1.2013 22:27:26   
@Mila@
Toa deka povtorno go vide drugari D posle 13 meseci :-) bravos za A

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
20.1.2013 0:14:21   
Fiao
Daaaa lele bas se izraduvav, bre kolku e mal svetot! :)
Sledniot vikend ideme pak user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: @Mila@

Toa deka povtorno go vide drugari D posle 13 meseci :-) bravos za A


(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
20.1.2013 9:53:18   
Felly RR
Кој е за кафе?
user posted image
Имајте убав неделен ден!user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
20.1.2013 10:35:54   
kikicka
Дпбро утро, Добар ден рингерајки.
Фели фала на кафенцето од мерак . Инаку нека му е вечно името на тие што слават, ние денес ќе истераме едно , пак јадењеuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
20.1.2013 21:56:21   
Jane Do
Даuser posted image ве почестам со торта за именденот на ќерка ми user posted image
user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
20.1.2013 22:05:41   
zzaa
fala za tortata,neka i e vecno imeto na karka tiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Jane Do)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
20.1.2013 22:56:34   
Jane Do

ИЗВОРНА ПОРАКА: zzaa

fala za tortata,neka i e vecno imeto na karka tiuser posted image user posted image user posted image

Fala ti, ajde povelete vo zivo dodeka ima od tortata user posted image

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
21.1.2013 8:44:36   
Ikana
user posted image

Женички, чук, чук, има ли некој? Како сте ми денес? Ајде по едно кафенце за да се стоплиме и освестиме, имајте убав работен ден!!! user posted image

(Одговор на членот Jane Do)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
21.1.2013 8:51:09   
zzaa
dobro utro zenicki i od mene,Ikana RR fala za kafenceto,imajte ubav den ve user posted image user posted image user posted image site.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
21.1.2013 9:05:18   
vezilka RR
Е ајде добро утро..живи здрави, цела недела е пред нас..а богами една пеколна пред мене, их, мразам да пишувам извештаи, а сега ќе треба да наклепам два, и тоа сама оти колешката ми ојде на породилно. Деновиве ја чекаме да се породи..али тоа малото го фатило инат, не искача, ете денес 10 дена надмина термин.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?