|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
21.1.2013 9:19:07   
Ikana
user posted image

Вака нешто Везилке? Тој е фазонот!user posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
21.1.2013 9:20:32   
miana
I kaj mene e vaka user posted image
Dobro utro i od mene na site

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
21.1.2013 10:34:29   
Bilence2
E jas ke si pouzivam uste malku na porodilno. Ne da vi pravam ligi, tuku vezilka spomna izvestai pa se raduvam sto uste malku ke si se guskame so bebco po cel den:)
Vi posakuvam ubav raboten den.

< Поракaта ја уредил Bilence2 -- 21.1.2013 10:35:31 >


_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
22.1.2013 10:39:36   
zzaa
dobro utro zenicki, kako ste mi denes?eve kafence od mene.vi posakuvam ubav den.
user posted image

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
22.1.2013 10:44:11   
Ikana
ООО Фала ЗЗаа, на здравје кафенцево убаво!
Ние дечки сме хаос, М стана уште од 5, не знам што и бидна, јас си продолжив до 8, и еве ја госпожа сега спие, и гарант ќе се успие до ручек....хаос! user posted image

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
22.1.2013 11:06:39   
Melanija RR
Добар ден и од мене user posted image zzaa кафенцево ти е дадено од срце user posted image
Таман ќе ми легне после симиткава која станав да ја купам пред 10 за да не снема до 11 саат како што си знаатuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
22.1.2013 15:11:20   
Mihaela 2010
zenski umrev denes od rabota daj stavajte nesto osvezitelno,mi padna imunitetiotuser posted image

leleee celo skopje kaj mene dojde,eve javno vi kazuvam Koj ne prijavil za danok na imot neka ne doaga i ne e rokot do 31.1 moze i posle toauser posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
22.1.2013 15:16:38   
dostickage
Bujrum Mihaelce eden Cosmopolitan, ne deka e za imunitet ama za osvezuvanje i keif sigurno :-)


user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
22.1.2013 15:24:35   
Mihaela 2010
oooo ti blagodaram mnogu...epten ke mi prijauser posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.1.2013 10:19:21   
Ikana
Oооо цурки слабо нешто денес баратате по темиве...
Ние денес се вративме во нормала со спиењево, а вчера цел ден го преспавмеuser posted image Одморив и јас малку.user posted image
Денес убав денот, како ќе го искористите?

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.1.2013 10:31:39   
miana
Еве,на работа ( така ке го користиме user posted image )
Да и се јавам на свеки да ја извади керками малце на сонце - да ја потсетам user posted image
Вечер сме на роденден и така

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.1.2013 13:38:42   
miana
Кај сте бе жени??Денес некако ве нема..Изгледа сите шетате на сонцево надвор а ??
Ајде ставајте по некое кафе и дај кажете има ли нешто ново?
Иканче,ти правеше ли постапалки за малата твоја?
Мојава секој ден се повеке и повеке се пушта и оди и многу е срекна кога ке стигне до целта user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.1.2013 13:45:45   
kikicka
Добар ден женички. Јас денес сум миела тераса мислиш утре Пролет е и одма цревото и метлата ги фативuser posted image Не за дрго барем ако заврне снег, на чисто да паѓаuser posted image
Многу убаво времето туууу мерак ама што има вируси па никаде не ми се шета детето.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.1.2013 13:50:55   
Ikana
Не сум направила постапалки Мианке, ќе си нарачамuser posted image
И мојава почна да се пушта сама, три чекори и оп на газе ќе падне. Уште ми бара раче, или барем да осети дека за јака ја држам, ама ќе биде, ќе се усоврши.
Времево е ненормално! Прееска излеговме јас се препотивuser posted image
Кика од утре викаат дожд ќе има, а и воздухов е многу загаден, па таман да се прочисти малкуuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.1.2013 13:53:16   
miana
аааа Кика ја изгланцала терасата..Мојана дома ке прооди user posted image
Кај мене таа работа е на мм ,јас не се замарам..
АМа многу ми е мака што сум на работа а времево е супер..Од утре пак ке се затварате по дома - дожд и снег викаат ке имаuser posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.1.2013 13:59:46   
kikicka
user posted image user posted image Ааааа како не ќе го чекам јас он мене тераса да ми исчисти, Мианке кај нас во куќа јас сум мажотuser posted image он е за пофини работиuser posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.1.2013 14:06:15   
Mihaela 2010
Aiii vo sabota sneg....parkov mi e do gz a jas nemozam da porsetamuser posted image user posted image
Si mislev za vikendov ama jok,ke zaladuva...sigurno ke zaakame pak po ovie molovive aman vise se u zatvoren prostor

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.1.2013 14:20:12   
Ikana
Генерално ваква топла зима не е убаво да има, што поладно толку подобро, сега излези надвор, се враќаш дома и треска те тресе, а вируси и бактерии колку сакашuser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.1.2013 14:24:51   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Aiii vo sabota sneg....parkov mi e do gz a jas nemozam da porsetamuser posted image user posted image
Si mislev za vikendov ama jok,ke zaladuva...sigurno ke zaakame pak po ovie molovive aman vise se u zatvoren prostor


Како ма паркот ти е до гз??? епа у скала да пиевме кафе сутра а? и то на сонце ко денес ...ако не послужи утре пак user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
24.1.2013 11:34:02   
sandriana RR
Како сте девојчиња? Летаргија,а? user posted image
Е времево убија, значи. Ми се увртела пита со вишни у глава, ја компензирам со кифла со џемuser posted image
Еве,бар вака нека ја има, повелеле
user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
24.1.2013 12:49:39   
miana
Uh vremevo me ubi,a gledam i vas ve ubilo user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
24.1.2013 14:38:59   
Mihaela 2010
Zenski ajde malku oladete...site u drndrnranicava povelete da se osvezite malku.....ajde malku po pozitivna energija

user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
24.1.2013 14:42:19   
miana
Може.може..Коктелче ама на мене може и едно за лепо понашање,такозвано - диаземап user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
24.1.2013 14:43:40   
Mihaela 2010
Miance aj ti zemisi od martinivo,a za diazepamce vecer so mazle....utre da bides osvezena i vedra...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
24.1.2013 14:47:48   
miana
Хахах е сега ме насмеа..ММ диазепам user posted image
Дизапам знаеш кој ми е ? Моите две лепотици,едвај чекам да ги видам ..Се ке заборавам кога ке ги видам..Од помислата ми се скроти срцево user posted image
Керками секое утро ме прашува - мамо,денес петок е ? Утре не сум во градинка ? user posted image И многу ми е смешна..Во понеделникот ми вика - мамо утре сабота е ? А кога ке биде сабота? Душички мои..А башка денес и носам еден купи играцчки дома и можам да замислам каква ке биде реакцијата ( колку ке ми се израдуваат ) Ај некое кафе частете или јас да частам а ? Од кога не сум частела

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?