|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  90 91 92 [93] 94   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР тераса
25.6.2012 14:50:53   
Beatris
Браво бе Нато! user posted image user posted image user posted image А како па си ја исекла, алал да ти е!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 2301
   RE: РР тераса
25.6.2012 14:59:41   
Andriance
Мф мф мф лубенкава Натушке...
штета неможам да м''цнам од кардиолошкава user posted image
не го луѓе...абе што е ова со температуриве на децава....на А од вчера навака неможам да му ја симнам под 37.2..на двапати дури вчера и 39,2 па сирот сум го туширала у ниедно време..денес на лекар од 3 деца сите со исти симптом, а од утре на посао башка user posted image
еве сега мерев пак 38..аман веќе..

ајде ја ќе земам кафенце некое без шеќер

< Поракaта ја уредил Andriance -- 25.6.2012 15:00:22 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 2302
   RE: РР тераса
25.6.2012 15:00:50   
Ikana
Така е Беатрис, ајде сите на кулирање, барем јас знам дека ќе кулирам, сопругот ми е тука уште два дена и потоа се враќа на работа во странство и почнува одново мојата голгота! Поздрав женски!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2303
   RE: РР тераса
25.6.2012 15:02:36   
vezilka RR
И ние бевме такви, еден ден со Т, и после ко ништо да не било..матичниов ни кажа некое вирусче било. ТАка го поминавме без лекови..

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 2304
   RE: РР тераса
25.6.2012 15:07:04   
Beatris
Исто и нашиов педијатар ми кажа дека многу деца имало само со Т а без други симптоми. Ние поминавме само со парацетамол на 6 саата, и тоа 4 дена, ми кажа да и давам и да има и да нема зошто е ептен жешко, директ качуваше над 38 со 5 и ми кажа да не ја оставам да качува туку на 6 саата да и давам. После 4 дена ни температура ни бутур, како ништо да не било...

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2305
   RE: РР тераса
25.6.2012 15:14:28   
Ikana
Беатрис, од топлово е да знаеш, не се нормални температуриве.....битно е што поминало и што нема друго ништо....ние исто сме малце топли ама од забите, сега ги вади долните единици, и се збрлавуваме по домаuser posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2306
   RE: РР тераса
25.6.2012 15:16:25   
Dimana
Zdravo RR se obiduvam da se vklopam vo muabetive no tesko mi odi a i se plasam nekako da se otvoram citajki sto e ova so prepukuvanjava uste malku se blizi 100 strana od RR terasa mene mi e taka zesto i mi treba osvezuvanje i relaks muabeti pa se nadevam ke pocne nova etapa na razgovori so poveke pozitivna misla,podrska i pocituvanje .

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2307
   RE: РР тераса
25.6.2012 15:16:59   
maki1
Хелоооу и од мене. РР ми има помогнато да се снајдам во мајчинството и благодарение на нејзе запознав прекрасни личносто со кои и приватно си разменуваме искуства.И ајде да ја оладиме дискусијава частам за сите по еден коктел за добро расположение.Повелете и сите Ве сакам.
user posted image

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 26.6.2012 9:24:12 >


_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2308
   RE: РР тераса
25.6.2012 15:19:45   
Viktori
Ikanaaa da casti!!! user posted image Tuka podobro, ne u zivo. user posted image
Ovde poveke izbor imame. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 2309
   RE: РР тераса
25.6.2012 15:32:15   
Calypso

читам, имате проблеми со Т, ние со проливче имавме проблем вчера, и сега газето го лечиме од црвенилото кое сепак се направи и покрај тоа што вчера не го малтретирав малиот со пелени.

Икана, welcome to the club...и мм заминува, во петок... па овие три месеци жешко ќе биде... никогаш не сум го чекала септември толку многу како годинава... тогаш и ние би требало да одиме... а дотогаш... уффф...
туку, ај да не досадувам со моите жалопојки... have a nice day!!!

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 26.6.2012 9:22:54 >


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 2310
   RE: РР тераса
25.6.2012 15:32:41   
Ikana
Ама частев во кафе барот Викторииииии оди таму имам еден коктел специјален најспецијален...бомбааааа user posted image user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

Ikanaaa da casti!!! user posted image Tuka podobro, ne u zivo. user posted image
Ovde poveke izbor imame. user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2311
   RE: РР тераса
25.6.2012 15:34:13   
temjana
Икана ќе части во двор кај неа. Јас се канам одамна да и одам а од тазе невеста и крштевка нема подобар поводuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2312
   RE: РР тераса
25.6.2012 15:41:24   
Ikana
Сите да ми дојдете и на торта луѓе, многу сакам да ве видам, и Мими исто, нема да заспие сега!!!

За Калипсо...... Тешко нас срцка, ама тоа е за живот ќе трпиш....Те гушкам!!!

< Поракaта ја уредил Ikana -- 25.6.2012 15:42:44 >

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 2313
   RE: РР тераса
25.6.2012 15:47:20   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana RR

Икана ќе части во двор кај неа. Јас се канам одамна да и одам а од тазе невеста и крштевка нема подобар поводuser posted image


ako ima crevo za prskanje i jessica ke ja vikneme. Cunki ona po crevata e. Sigurno prskala zavcera pa vcera se isturi. user posted image

Ti Ikano ne ne kani mnogu. Teski sme na doagjanje ama koga ke sedneme, nema stanuvanje. user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 25.6.2012 15:48:30 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 2314
   RE: РР тераса
25.6.2012 15:50:52   
Beatris
Ауу ако има црево А прва е. Нека прскаат со тетка и Џесика мајка и на раат муабет да напраи user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2315
   RE: РР тераса
25.6.2012 15:54:31   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR


ako ima crevo za prskanje i jessica ke ja vikneme. Cunki ona po crevata e. Sigurno prskala zavcera pa vcera se isturi. user posted image



Гласам за ново црево за Џесика!!!!!! Нека прска таа почесто деновиве оти зовревме на жежов user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2316
   RE: РР тераса
25.6.2012 15:56:15   
Viktori
More sea ako e na rabota, so usite zar od zborenje za nea, koa ke vikne po nas so crevoto, ke bideme ko cunami da ne fatilo. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2317
   RE: РР тераса
25.6.2012 16:01:44   
Luci
Јас ја сакам Рингераја од се срце, се будам и заспивам со неаuser posted image Мм дури се чуди вика ама бе што правиш со тел.во рака(пошто од мобилен се уклучувам пред легнување и сабајле кога станувам)user posted image Не ми го расипувајте форумот да не ве испотепам сите, зш јас ако почнам да тепаммммм тешко на сите ќе биде
Рингераја ми помогна во бременоста, ми помогна во растењето на М. и понатаму ќе ми помага за се и сешто буквално
Не можам да си го замислам денот без Рингераја
Благодарение на РР стекнав многу нови ФБ пријателства а само Андранче и Икана имав можност и во живо да ги запознаам...и верувајте пресреѓна сум поради тоа. Уште посреќна ќе бидам кога ќе ги запознаам и сите останати бидејќи за мене РР зрачи со позитивна енергија и се надевам така и ќе остане во иднина
РР-ки ве сакам

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2318
   RE: РР тераса
25.6.2012 16:15:25   
ivoni4ka
ajde i edna radosna vest da spodelam so vas dragi moi rr pred 15 min prvpat cuv od moeto najmilo angelce MAM user posted image

_____________________________



(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 2319
   RE: РР тераса
25.6.2012 16:17:22   
Beatris
Ајде честито! Сега ќе ти купиме Памперс user posted image user posted image user posted image user posted image Знам по мене user posted image , се подмоuser posted image в од радост user posted image

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 25.6.2012 16:19:09 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 2320
   RE: РР тераса
25.6.2012 16:21:37   
Ikana
Честито прво зборче Ивоничка, ко од воденица да и течат зборовите!!! user posted image

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 2321
   RE: РР тераса
25.6.2012 16:31:59   
ivoni4ka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Честито прво зборче Ивоничка, ко од воденица да и течат зборовите!!! user posted image

fala srcko moja i ti sto poskoro da cues kaj tvojata princeza da vides kolku e ubavo custvoto koga cues MAM od svoeto dusice poz i guskiiiiiiiiiiiii

_____________________________



(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2322
   RE: РР тераса
25.6.2012 16:38:20   
libra.n
Lele luge, ovaa mojava edno vreme zakazuva nesto kaako baba, tata, i sega nisto ne zboruva 11 meseci ima, si brci po cel den ama nikako mama da kaze user posted image . A stvarno mislam deka ke se pouser posted image ocam od radost koga ke kaze....user posted image Tuku drugo da ve prasam : vidov nekoj oglas za Avicena baraat operatori na priemen pult ( ako imate vezi falete me tamu)user posted image ... se salam... jas pak baram rabotauser posted image

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 2323
   RE: РР тераса
25.6.2012 16:40:33   
Beatris

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Честито прво зборче Ивоничка, ко од воденица да и течат зборовите!!! user posted image

fala srcko moja i ti sto poskoro da cues kaj tvojata princeza da vides kolku e ubavo custvoto koga cues MAM od svoeto dusice poz i guskiiiiiiiiiiiii


Охооо дрдорката на Икана ја подмочка уште поодамна user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 2324
   RE: РР тераса
25.6.2012 16:42:54   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: libra.n

Lele luge, ovaa mojava edno vreme zakazuva nesto kaako baba, tata, i sega nisto ne zboruva 11 meseci ima, si brci po cel den ama nikako mama da kaze user posted image . A stvarno mislam deka ke se pouser posted image ocam od radost koga ke kaze....user posted image Tuku drugo da ve prasam : vidov nekoj oglas za Avicena baraat operatori na priemen pult ( ako imate vezi falete me tamu)user posted image ... se salam... jas pak baram rabotauser posted image

Prati CV, ne propustaj oglasi, ne znaes kaj ke izleze. Na 1000 000 oglasi, eden mora da fati piuser posted image mu mater. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 2325
Страница:   <<   < Претходна страница  90 91 92 [93] 94   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  90 91 92 [93] 94   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?