|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  89 90 [91] 92 93   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР тераса
23.6.2012 21:19:05   
ananikol



i btw....zenata nikomu ne" solese pamet" tuku si go napisa svojot licen stav.A kolku sto znam-legalno e user posted image


(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 2251
   RE: РР тераса
23.6.2012 21:45:09   
Felly RR
Аннет, ајде со среќа да си седите во новиот стан, а Икана убаво да си поминете утре.
Јас сега ја легнав М, и ги гледам „домачиките“. Ајде малце да се освежиме.
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 2252
   RE: РР тераса
23.6.2012 23:06:10   
Beatris
Хелоу женски гледам жустро било тука, јас не знаев главата кај ми е деновиве, А качи темперетура од нигде никаде, 4 дена не и се симињаше, педијатарот рече дека не дава антибиотик да се бори детето, на 6 саата парацетамол и после 4 дена никому ништо, ко никад да немала. А гореше, за секунда креваше 39. А ни кашлање ни нос затнат, ни пролив ни повраќање user posted image Фала богу помина и ја да си дојдам на себе малку user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2253
   RE: РР тераса
23.6.2012 23:07:36   
Felly RR
Зар само јас сум тука... или не ви се бендиса сладоледот user posted image
Еве нешто друго user posted image Ама ова е последно од мене, одам да му спремам вечер на мм, сега се враќа од работа.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2254
   RE: РР тераса
24.6.2012 10:16:35   
Ikana
Дечки јас само да ве поздравам, почнавме да се спремаме, мм стигна добро, вчера имаше огнометuser posted image и гушки за сите!!!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2255
   RE: РР тераса
24.6.2012 10:36:31   
Maca25
Убаво да си поминете срцка!! Чекаме чатка во барот утре! И слики!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2256
   RE: РР тераса
24.6.2012 11:10:20   
arh_diz
Cestitki Annet za stanot
Ikana sestitki i za vas ubavo da si pominete


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2257
   RE: РР тераса
24.6.2012 11:17:12   
Yummy Mammy


ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom RR


Ај вие мамички што немате баби за чување, како се справувате со желбата да излезете некогаш со сопругот сами...што советувате? Ваљда не сум многу себична што сакам еднаш во 5 месеци да излезам навечер?!user posted image



Ne izleguvame so soprugot sami [sm=smiley19.gif.] Jas imam zena pon-pet, po 8 casa, se mislam da ja viknam da doaga sekoja vtora sabota po 4 casa, pa barem toa vreme da go pominam ili so soprugot, ili so drugarki, ili sama.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 2258
   RE: РР тераса
24.6.2012 12:19:57   
Martins mom

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

Мартинс мам, сигурно имаш некоја другарка, пријателка , братучетка на мт , или сестра му која Мартин ја обожава ,па да ги оставиш едно 2 3 саата да се позабавуваат за да излезеш раат со мт.


Ох, Пепелашке, мм нема роднини во Бт, имам другарки кои се нафаќаат да го чуваат, ама свеки вели дека не сака други жени да и се мотаат во НЕЈЗИНАТА куќа. Золва ми вешто го избегнува причувувањето на М, стално нешто е зафатена, а и фактот дека во 2 и пол години и таа го нема изнесено да го прошета кажува се...Тоа ти еuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2259
   RE: РР тераса
24.6.2012 13:18:19   
Andriance


еве ме мене...домче дремем,демек баба и дедо ќе го земеа денес А со мм малку да пи поуживаме..ама еве ја си чекам и си чекам да дојдат..детето дури и заспа чекајќи user posted image

ајде бе дајте некоја идеја кај да се иде на фино ручече и кафенце??

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 26.6.2012 1:31:21 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2260
   RE: РР тераса
24.6.2012 13:19:03   
Maca25
Дајте ваму по некое коктелче да се разладиме.
Ние по сабајле со сендвичи и топка во парк отидовме и тек сега се враќаме. Како сум ја изнатрчала Н., гаран ќе спие едно 2 саати попладнево.

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 26.6.2012 1:31:49 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2261
   RE: РР тераса
24.6.2012 15:08:09   
kikicka
Оти мор Андианче не застанавте во Нг на пауза??? Мислам когасевраќавте од Солунот ?? Инаку идеа за ручек,ке се квакнеш во кујна ,ке се засукаш и една царска манџа на мтuser posted image user posted image
Те зезам малку! Ниесме без Т,забите се,синока ја истрчав,се запоти,заспа и денес како нова е!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2262
   RE: РР тераса
24.6.2012 16:59:50   
Џесика
Ајде мислете наслов за другата тема, не обесујте да не зеам еден стап...user posted image Инаку жешково ме натера да мавнам пола тегла кисели краставички и да го испијам тоа киселиот сок, уф шубаво ми дојде, сега се мислам шо да биде главно јело, не готвам па мајка Јана нека е...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2263
   RE: РР тераса
24.6.2012 17:07:21   
Martins mom
Па не мора да готвиш, свеки ќе ти замеси битолски зелник со празuser posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2264
   RE: РР тераса
24.6.2012 17:16:05   
kikicka
ОООпаа ке врни сепак во Недела.Кај нас уште не врне али како грмиии уф уфф страв да те фати,барем ке олади малку.
Имее за новаа темаа незнам не ме бива за кумаuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2265
   RE: РР тераса
24.6.2012 17:57:15   
Felly RR
Добар ден од мене! Ние сега се вративме од кај мајка ми, М заспа, преморена, а времево се спрема за врнење. Инаку за нов наслов на темава - мислам како што тргнавме од дневна, па на тераса, мислам дека сега е баш време да одиме на РР плажа.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 2266
   RE: РР тераса
24.6.2012 18:09:24   
kikicka
Дааа РР плажааа

user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Добар ден од мене! Ние сега се вративме од кај мајка ми, М заспа, преморена, а времево се спрема за врнење. Инаку за нов наслов на темава - мислам како што тргнавме од дневна, па на тераса, мислам дека сега е баш време да одиме на РР плажа.



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2267
   RE: РР тераса
24.6.2012 18:25:25   
Maca25
Ајде без караници - за сите по едно коктелче да се разладите.

user posted image

И да се знаете дека овој форум и ова семејтво никогаш не може да стане тупаџиско и досадно. Лето е, жешко е, сите бегаат некаде на ладно, па затоа може во последно време не е многу многу раздвижено низ терасава. Сите ќе сакате после на РР плажа да дојдете user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2268
   RE: РР тераса
24.6.2012 18:32:56   
Gardenia
Женски како е? Икана честито крштевка и венчавка,Анет честито стан,само убави моменти во него да ви се случуваат
Уфф мене ова времето ме уби,цел ден се мачам со мигрена, се изнагласав во вецетоuser posted image Дај кажете некој лек ако има некоја искуство

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2269
   RE: РР тераса
24.6.2012 18:38:07   
Annet
fala ti Gardenia da ti se vrati sto ti treba;-)za migrena znam cokolado da se jade i potemni prostorii.
inaku moze novata tema da se vika RR plaza;-)))) ako nisto drugo bar ke si zamislime deka sme na plaza i deka se suncame....i deka ima zgodni mazi i zeni,zavisi na koj so mu treba...decata kako se bankaat ..lelee se izfilmaf hhehehehe nemli e ubavo RR Plaza ??

< Поракaта ја уредил Annet -- 24.6.2012 18:39:26 >

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 2270
   RE: РР тераса
24.6.2012 18:50:44   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia

Женски како е? Икана честито крштевка и венчавка,Анет честито стан,само убави моменти во него да ви се случуваат
Уфф мене ова времето ме уби,цел ден се мачам со мигрена, се изнагласав во вецетоuser posted image Дај кажете некој лек ако има некоја искуство

Лек за мигрена... пробај со биоенергија... и нека ти ги отворат чакрите, веднаш ќе ти олесни кога ќе почне да струи енергијата низ телото.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 2271
   RE: РР тераса
24.6.2012 19:59:02   
Gardenia
Џесика убаво што ме потсети познавам еден биоенергичар и одамна се мислам да го посетам,оти ова веќе почна често да ми се случува

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 2272
   RE: РР тераса
24.6.2012 22:39:37   
Maca25
ајде сите на тераса да се ладиме и уживаме на дождот. никогаш во животот повеќе не сум се радувала на дожд. се надевам дека вечерва ќе спиеме без клима.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2273
   RE: РР тераса
24.6.2012 23:15:19   
Admin
ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol


I da...bev prisutna isto kako i mnogu drugi RR-ki vo momentot na "nedorazbiranjeto".
I da,nema da odgovoram na vasite prasanja onaka kako sakate ami ovde JAVNO..,iako na site sum im izlegla vo presret i sum dala se od sebe za bilo kakva pomos-onie koi ja pobarale znaat.
RR mi e mnogu draga so nea sum skoro 3godini i mi e zal sto pocnuva da se menuva...i nekogas da lici na camce muabet.
Znaci, ne stanuva zbor ni "chapanje" ni za "kavgi","incidentot" se sluci koga Ikana burno izreagira na nekojsi post na Dolybell-Bebydoll(se izvinuvam ako pogresiv) no jas ne najdov deka Dolybell-Bebydoll odgovori pri toa Ikana pocna ironicno da ja ismejava za toa kako se pisuval nikot na Dolybell-Bebydoll na sto jas reagirav;
---Ne razbiram... i mojot nik se pisuva oddelno (pravilno) no jas go napisav zaedno zatoa sto taka sakav i nikoj do sega nema spomnato a se razbira ne bi ni trebalo---
a potoa i dodadov;
----Se razbira deka bese poentata i nikot na koj tolku slatko i se iznasmea deka spored tebe go napisala pogresno.Pa stvarno so koe pravo?Dokolku osuduva majki toa e nejzino mislenje....koga direktno ne te povikala zosto se javuvas kako praven zastapnik?
Imas ovde i razmisluvanja od tipot "poglupo nesto ne sum pocitala " pa nemalo vakvi prepukuvanja i ismejuvanja.
Nejzinata pamet e nejzinoto razmisluvanje koe sekako deka e slobodna da go izrazi.----

-------------------Toa e se narode...----------


Ananikol i Bebydoll e ist korisnik (najaven od ist kompjuter), ovoj tip na korisnik so 2 user-a e staven na razgleduvanje i mozno e skoro da zabranime 1 korisnik da korist 2 razlicni user-i.

< Поракaта ја уредил Admin -- 24.6.2012 23:18:21 >

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 2274
   RE: РР тераса
24.6.2012 23:45:01   
ananikol

Admin kako mozam da te kontaktiram???

< Поракaта ја уредил ananikol -- 24.6.2012 23:46:02 >

(Одговор на членот Admin)
Непосредна врска до пораките: 2275
Страница:   <<   < Претходна страница  89 90 [91] 92 93   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  89 90 [91] 92 93   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?