|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Како гасите жед на овие горештини?
16.6.2010 13:54:11   
niki
Кај мене во станот е 32 степени во моментот, би сакала од кожа да си излезам од што ми е топло. Пиев кафенце од сабајле, топло, сега почнав од фрижидер водата да ја таманам, иакао до вчера пиев од онаа на собна температура.
Како вие гасите жед? Приврзаници сте на она дека на топло во организмот се внесува топло, па пијуцкате чајчиња, кафенциња, или ладите се што пиете во фижидер?
Мм водата во замрзнувач ја заледува и ја пие додека се топи, јас толку ладно неможам. Но, што год да пијам жедна сум...


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
16.6.2010 13:57:23   
Палешка РР
Ники ...и кај нас во станот е иста песна, можеби не е толку жешко, но сепак. Почнаа да фрчат сладоледи, мразеви, ладна вода и знам дека кај и да е Марио ќе се пожали од грлото...претерува!
Јас си купувам (мм ми купува) кило ипол лимонада и со нивна помош ја пијам..таа најубаво ме разладува и освежува.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
16.6.2010 13:58:55   
penelopa
Темава како порачанаuser posted image
Мометално со чај од брусница, го варам, ладам и после му додавам коцки лед па испаѓа леден чајuser posted image + и ладна вода доаѓа во предвид и се разбира сладоледuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
16.6.2010 14:01:33   
niki
Ако изедам сладолед уште пожедна ќе бидам. Сладолед само после 12 навечер јадам.

< Поракaта ја уредил niki -- 16.6.2010 14:02:30 >


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
16.6.2010 14:05:04   
elle
и ние го наполнивме фрижидерот со ладен чај и вода, цедевита од лимон ме освежува


_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
16.6.2010 14:06:49   
Тања РР
Јас моментално се ладам со јогурт. Нема подобро освежување од ладен јогурт или евентуално леден чај од лимон.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
16.6.2010 14:19:09   
big_mama817
претежно со вода но во саботата бевме на Водно и адали од шо испив многу ладна вода чувствувам како ме боли грлото а на син ми му давам сокови леден чај и вода на собна температура

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
16.6.2010 14:21:11   
Maca25
Јас се разладувам со многу многу вода ``Ладна``. Можеби пијам по 3 литри вода дневно.


< Поракaта ја уредил Maca25 -- 16.6.2010 14:27:52 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
16.6.2010 14:22:33   
Viktori
ледена вода, леден чај (ретко) и овошен сладолед. + најважното го заборавив- ледено нес кафе user posted image
За ручек строго ладна салата. И тоа user posted image



< Поракaта ја уредил виктори -- 16.6.2010 14:23:36 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
16.6.2010 14:49:41   
Bitolcanka
Вода од фрижидер, чај (не ладен, но остинат - никогаш не сум го пиела жежок), поретко сладолед. Кафето и на највисоките температури го пијам топло user posted image Ладни сокови...

А како го ладите своето тело? user posted image Јас ако немам некоја итна обврска преку денот(во најжешките часови) гледам да не излегувам надвор, дома се ладам цело време со вода во купатилото, седам во соба со спуштени ролетни и пак ми е user posted image

< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 16.6.2010 14:57:12 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
16.6.2010 14:50:43   
Bogdancanka
хехехехехе изгледа јас сум единствена што не се налива многу со сокови,ладни води,чаевиuser posted image user posted image user posted image немам гајле само нека има вода да се туширам друго немора,ставам вода во фрижидер само заради мм,јас си пијам од чешма 

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
16.6.2010 14:54:33   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka



А како го ладите своето тело? user posted image



Денес конкретно чекам да ослаби сонцето малку па да се бучнам у море, дома немам вода и до утре ќе ја немам ни раце да измијам, а не да се ладамuser posted image user posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
16.6.2010 14:59:42   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Денес конкретно чекам да ослаби сонцето малку па да се бучнам у море, дома немам вода и до утре ќе ја немам ни раце да измијам, а не да се ладамuser posted image user posted image



И ние пред некој ден немавме вода - пукнала некоја цевка (не е првпат во лето тоа) - одвај издржав додека дојде ... Во лето без вода - како риба на суво ...

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
16.6.2010 15:00:14   
arh_diz
Jas tuka nemam potreba od razladuvanje i denes e okolu 14-15 stepeni uste ni maica za nadvor ne sum obleklauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
16.6.2010 15:04:47   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki


Денес конкретно чекам да ослаби сонцето малку па да се бучнам у море
Уф niki..блазе си ти..Што би дала сега да се бувнам у море..Јас јадам овошје и пијам вода, ама не толку многу..Ништо не ми сака душава..

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
16.6.2010 15:56:24   
nadica
пијам мн вода вода и само вода и тоа не мн ладна ама не и топла како моuser posted image ка понекогаш сладолед и кафе ама со млеко од фрижидер а телпто со шлапкање во када user posted image

инаку и јас би сакала да се брцнам во море ама немаuser posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
16.6.2010 16:00:46   
Sandric
Samo voda i tus tri pati dnevno

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
16.6.2010 16:24:33   
STRUMFETA
Bogdancanke,pa da gi pokanime site na jugot , tuka,pa da vidime kako ke se razladat i ke ja izgasat zetta na ovie temperaturi +40.

Inaku dobro e.Blaze  mu na onij sto go izmislil klima uredotuser posted image user posted image

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
16.6.2010 16:28:17   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: STRUMFETA

Bogdancanke,pa da gi pokanime site na jugot , tuka,pa da vidime kako ke se razladat i ke ja izgasat zetta na ovie temperaturi +40.

Inaku dobro e.Blaze  mu na onij sto go izmislil klima uredotuser posted image user posted image



da da dobra ideja Strumfetauser posted image user posted image user posted image da vidat kako e tuka na jugotuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
16.6.2010 16:39:42   
Snowhite RR
Вода со мраз, а кафе пијам топло, демек на топло, топло се пие, ама џабе пак е пекол и не можам да јадам ништо, кај сум ослабена последниов месец премногу, сега ќе се „доисушам“user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
16.6.2010 18:25:13   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka


ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Денес конкретно чекам да ослаби сонцето малку па да се бучнам у море, дома немам вода и до утре ќе ја немам ни раце да измијам, а не да се ладамuser posted image user posted image



И ние пред некој ден немавме вода - пукнала некоја цевка (не е првпат во лето тоа) - одвај издржав додека дојде ... Во лето без вода - како риба на суво ...


еее знам кога снема во петокот вода, таму во брусничка имаше пукнато цевка...лелееее катастрофа...
а инаку на денот на мојата свадба (во најголемите жештини на 25 јули) исто така немаше вода...ауффф, лудило, еден куп луѓе, а ти немаш вода за во wcuser posted image user posted image ...невестата беше капена со вода од на комшијата базенотuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
16.6.2010 18:29:07   
Saturn
Вода и ладен јогурт

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
17.6.2010 9:37:35   
tereza
Ладен чај(овошен претежно),вода од фрижидер,кафе-2 дневно оти главата ме фаќа од жешкото,овошје и зелена салата најмногу што можам јадам(за ништо друго немам апетит на жештинивеuser posted image )

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
17.6.2010 9:47:33   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka


ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Денес конкретно чекам да ослаби сонцето малку па да се бучнам у море, дома немам вода и до утре ќе ја немам ни раце да измијам, а не да се ладамuser posted image user posted image



И ние пред некој ден немавме вода - пукнала некоја цевка (не е првпат во лето тоа) - одвај издржав додека дојде ... Во лето без вода - како риба на суво ...


еее знам кога снема во петокот вода, таму во брусничка имаше пукнато цевка...лелееее катастрофа...
а инаку на денот на мојата свадба (во најголемите жештини на 25 јули) исто така немаше вода...ауффф, лудило, еден куп луѓе, а ти немаш вода за во wcuser posted image user posted image ...невестата беше капена со вода од на комшијата базенотuser posted image user posted image user posted image



Леле Мартинс мом, трагедија. Јас баш ко риба на суво се чувствувам и толку валкано да би си ја одрала кожата, а дома сум никаде нема да одам, тек на свадбата сопствена ухuser posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: tereza
(за ништо друго немам апетит на жештиниве )


исто, ништо не ми се јаде



_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Како гасите жед на овие горештини?
17.6.2010 18:39:23   
Maca25
Денес бев во ЕВН во трговски да си платам струја. Редица до Стопанска Банка. На тоа жешко уште во ред да стоиш, да пукнеш. Испив цело шише вода дур чекав. Чекав 45 минути надвор и уште 20 внатре. Ииии се изненадив кога влегов внатре, за секого имаше по едно шишенце флаширана вода. Убаво што им текнало да ги освежат луѓето на оваа горештина. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?