|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  88 89 [90] 91 92   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР тераса
23.6.2012 9:06:30   
maki1
Ikana ,posle 3 nedeli ,mozam da zamislam kakov zemjotres ke ima utre na prva bracna nokuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2226
   RE: РР тераса
23.6.2012 9:24:43   
Ikana
user posted image user posted image user posted image
Кој ќе чека до утре Маки.....3 недели богами и мене не ми се верува....само нека ми стигне па се друго послеuser posted image

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 2227
   RE: РР тераса
23.6.2012 12:17:49   
rina13
eve me I mene na terasa,ke si zemam od kafeto I jas barem virtuelno, so moevo dete vistinsko kafe ke se napijam izgleda za edno 5 6 godini,masina e se da fati se da skrsi se samopovreduva nemam ni dusa ni zivci vekje.ikanke ubavo da si pominete da se izurkate.
Denes posle dolg prestj kaj moite sme doma pa dur detevo spie jas se brcnav vo bazen se zapekov malce na sonce I sega cekam da stane I da se frlime vo akcija do vecer duri ne papsam, ahhh kolku e hiperaktivnauser posted image user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2228
   RE: РР тераса
23.6.2012 12:51:17   
Maca25
Икана, 3 недели не си го видела!?!? Аааа бурно ќе биде вечер. user posted image user posted image user posted image

Јас по дома, топло ми е, не ми се искача никаде, само со сладолед и со кока кола се ладам, ќе се направам осеќам ко гоолема топка. Стомак ме боли, кичма ме боли!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 2229
   RE: РР тераса
23.6.2012 13:15:13   
Ikana
Три недели Мацо, гревови сумuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2230
   RE: РР тераса
23.6.2012 14:07:17   
Pepelaska *
Што прајте бе женски арни сте, Икана убаво да си поминете утре, сигурна сум дека двете ќе сте најубави.
Јас се ладам со една торта од памет измислена вчера ја правев освежува малку, user posted image и ладно нескафе.Сега заспа Мартин па малку раат на Рингераја, денес ни нему не му готвам жешко е , ќе јаде што ќе најдеме сите user posted image .
Ние полека се спремаме конеееечно за селење, историско стана веќе. Сега само тоа ми се врти низ глава што и како да си наместам и слично, одвај чекам , иако ќе сме малку далекууу за шетање ама барем самички.
Терасава сме ја испишале, предлог за нова теме РР базенuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2231
   RE: РР тераса
23.6.2012 14:48:51   
Џесика
Ете ме и мене од работа се вратив, леле надвор е Сахара, среќа со кола бев, бргу стигнав дома, ама кога отворив прозори да дувне ветре... шо ќе дувне, ко фен да дува... аууу страшно грозно... да беше посвежо како ќе ја скубнев да шетам, ама не се излегува, ај клајте троа мраз да замезиме user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2232
   RE: РР тераса
23.6.2012 14:55:21   
Pepelaska *
user posted image

Еве Џесика повели , туку нели идеш навака да правиме една дружба во природа user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2233
   RE: РР тераса
23.6.2012 15:01:39   
Џесика
ооо како би дошла таму во планината да се освежам, ама нити одмор ми следува од работа, а и секоја сабота ќе биде работна цело лето, така да мрдање нема од скопјево летово, освен нешто ни спомнаа 20ти август ќе бил неработен, ама не знам шо празник е, па ќе се споело недела со понеделник

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2234
   RE: РР тераса
23.6.2012 15:15:39   
Pepelaska *
Мислам дека Бајрам е тогаш, ај ќе дојдете некоја недела,
туку ај женски гласајте тука, бев на 5 место сега сум пошла на 12 , да се кренам малку
КЛИК
ама кликнете дозволи на апликацијата

Фалааааа

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2235
   RE: РР тераса
23.6.2012 15:17:24   
Annet
еј каде сте бре,ништо не сватив од муебетот пред неколку поста ама ај за арно нека е......
жени имам за частење и тоа дебело,ама на ова сликомат не ми се ставаат слики,нешто еррор дава,нема везе.
значи вака,КУПИВМЕ СТАААНННННННuser posted image user posted image user posted image user posted image
жал ми е што неможам слика да ставам ама морам да се пофаламuser posted image user posted image user posted image многу сме среќни сета среќа со вас ја споделувамuser posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2236
   RE: РР тераса
23.6.2012 15:27:50   
Martins mom
OOoo честито стан, само убави моменти во него!!!
Леле од 16 часот сум на работа, ама некако ич не ми се одиuser posted image Башка како сум нервозна од синоќа, уште се тресамuser posted image Па добро бе луѓе, дали познавате на овој свет баба и дедо што воопшто не сакаат да го чуваат внучето ни на саат време и во 2 и пол години што никогаш не го извадиле да го прошетаат. Ете јас тие монструми ги имам домаuser posted image И плаќам на бабарогава 5000 месечно да ми го чува по 7 саати дур сум на работа и ме чекаат на кривина да си дојдам и дирекно примопредаја, ни секунда повише. Размислував и прекувремено да платам, да можам некогаш да излезам, ама нејќеuser posted image
Ај вие мамички што немате баби за чување, како се справувате со желбата да излезете некогаш со сопругот сами...што советувате? Ваљда не сум многу себична што сакам еднаш во 5 месеци да излезам навечер?!user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 2237
   RE: РР тераса
23.6.2012 15:32:30   
Maca25
Честито Анет!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 2238
   RE: РР тераса
23.6.2012 15:36:43   
kikicka
Ај нека се угоде станот нов Анет. Ние се справуваме со Температура и такаа,незнам што да кажам,некако периодов ми е турбо !!!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2239
   RE: РР тераса
23.6.2012 15:49:08   
Annet
fala na site da vi se vrati ;-)))))))))))))))))))))

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2240
   RE: РР тераса
23.6.2012 16:01:22   
Ikana
Браво Аннет, најубави денови да си имате во новиот стан!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 2241
   RE: РР тераса
23.6.2012 16:05:32   
Pepelaska *
Честитки, Анет создравје да си седите и убави мигови да имате,
Мартинс мам, сигурно имаш некоја другарка, пријателка , братучетка на мт , или сестра му која Мартин ја обожава ,па да ги оставиш едно 2 3 саата да се позабавуваат за да излезеш раат со мт.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2242
   RE: РР тераса
23.6.2012 17:53:15   
kikicka
Иканкее убаво да си поминете утрее,па ке чекаме слики.


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2243
   RE: РР тераса
23.6.2012 18:25:56   
ananikol

Annet,so sreka da si ziveete vo noviot stan

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2244
   RE: РР тераса
23.6.2012 18:36:16   
Ikana
Fala Kikicke, eve sega treba da sleta mazle, uuufffff pod stres suuuum!!!

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Иканкее убаво да си поминете утрее,па ке чекаме слики.



(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2245
   RE: РР тераса
23.6.2012 18:38:59   
Viktori
Икана ма, наредниот викенд доаѓаме на блага ракија. user posted image + цд да гледаме.
Убаво да си поминете и уживај за своја душа!

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2246
   RE: РР тераса
23.6.2012 19:39:22   
Annet
Ikanceeeee najubavi najsrekni da steeeeee;-)))))))))) kikickeee ajde pobrzo da ozdravete vie;-))

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2247
   RE: РР тераса
23.6.2012 19:44:12   
Goddess*

ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom RR

OOoo честито стан, само убави моменти во него!!!
Леле од 16 часот сум на работа, ама некако ич не ми се одиuser posted image Башка како сум нервозна од синоќа, уште се тресамuser posted image Па добро бе луѓе, дали познавате на овој свет баба и дедо што воопшто не сакаат да го чуваат внучето ни на саат време и во 2 и пол години што никогаш не го извадиле да го прошетаат. Ете јас тие монструми ги имам домаuser posted image И плаќам на бабарогава 5000 месечно да ми го чува по 7 саати дур сум на работа и ме чекаат на кривина да си дојдам и дирекно примопредаја, ни секунда повише. Размислував и прекувремено да платам, да можам некогаш да излезам, ама нејќеuser posted image
Ај вие мамички што немате баби за чување, како се справувате со желбата да излезете некогаш со сопругот сами...што советувате? Ваљда не сум многу себична што сакам еднаш во 5 месеци да излезам навечер?!user posted image


jas da sum na tvoe mesto, zena ke si plakam za cuvanje na deteto,a ne vaka so nervozi..ni sekunda nema da se mislam..pa posle ke ima vreme kolku i dusa saka..ama za bezpariuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2248
   RE: РР тераса
23.6.2012 19:45:40   
temjana
Ајајајјајаааај карамба жени што се случувало овде? Ќе ве оставам пола ден и пуздер се правитеuser posted image Ајде на кој му е жешко или базенот да го фаќа или нека си купи клима, делење памет на жешково фалаuser posted image
Иканке мила нека се угоде, ви посакувам да го имате најубавиот ден и вечно заљубени да си бидетеuser posted image user posted image user posted image
Анет станот со дечиња да си го пуните и само убави моменти во него да иматеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 2249
   RE: РР тераса
23.6.2012 21:14:41   
ananikol

ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana RR

Ајајајјајаааај карамба жени што се случувало овде?


Site postovi stojat,mozis da procitas i ke vidis deka ne bilo nisto strasno...edna rr-ka imase miskomunikacija user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 2250
Страница:   <<   < Претходна страница  88 89 [90] 91 92   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  88 89 [90] 91 92   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?