|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  86 87 [88] 89 90   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР тераса
21.6.2012 12:19:47   
Annet
ikance lele srcka najubavi ke bidete,ajde cestitki,da e so sreka se, se najubavko;-)))))

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Фала женски, обавезно паѓа частенка Темјанче!!! Натушке, да, свадбата во недела е сега, цуца е дотерана, јас исто....Се надевам дека нема да врне многу или долго, колку да освежи супер би било ама ако затера, тешко нас, мада има терасата тенда кај што ќе правиме и плус поголемиот дел од масите се под стреа....па здравје ако треба и на дожд ќе играме баш романтичноuser posted image


(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2176
   RE: РР тераса
21.6.2012 12:20:14   
Annet
aaa bravos natuskeeee ;-))))))))) mnjammmmmm

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Женички и јас да ве поздравам,не ми текнува мамичка77 како се викаше за да видам дали и мене ме избришала,ама тое најмалку битно нали тука сме за тие што сакаат да се дружатuser posted image user posted image user posted image . Да ве почастам сакам, вчера добив огрооомен бонус на работа за успешно завршен предмет,што досега немаше се случено во нашата канцеларија,ама ете user posted image user posted image user posted image .Така да повелете освежете се user posted image .Се мислам што да си се подновам,вака непредвидени пари кога ќе дојдат убаво е ептенuser posted image

user posted image




(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 2177
   RE: РР тераса
21.6.2012 12:22:13   
arh_diz
Cestitki za site user posted image
Mamicka77 znam deka pisa ke dogala Sk , i posle naednas ja snema .Na mene ne mi bese prijatelka na Fb

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 2178
   RE: РР тераса
21.6.2012 13:57:45   
AnnaMolly RR
Честитки за Икана и Натушка! Да си поминете најубаво на свет, па чекаме слики да видиме како сте се провеселиле!

И јас да се пофалам дека КОНЕЧНО по четири години пауза ќе одиме ова лето на одмор user posted image
Свеки се понуди да ни земе приколка во Градиште од работа и да ни ја плати, а ние само за трошок пари да си понесеме. И нормално, прифативме. Одиме од 30 јули до 8 август! Едвај чекам, како мало дете некое се радувам.

Слаби сме финансиски периодов, па мислев дека нема шанси да успееме да отидеме некаде да се одмориме, ама еве свеки не израдува user posted image



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2179
   RE: РР тераса
21.6.2012 14:12:44   
penelopa
Аууу Натушке блазе тебе- пуштај се во шопинг или чекај распродажби кај и да е ќе почнатuser posted image
Икана убава да си поминете во Недела па и да врне не е страшно.
АнаМоли user posted image ви посакувам убав одмор и Ф. да се изнавања во езеротоuser posted image .
Ние еве полека одбројуваме- Сабота е блиску - само да не чекаме на граница многу тоа најмногу ме плаши. Инаку кај нас е пекол -добро што утре малку ке попуштиа читав во СК температура од 39- вистина ли е? Луѓе како преживувате?


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2180
   RE: РР тераса
21.6.2012 14:32:26   
Annet
leleee subavkoo,blaze si vi i alal da i e na tvojata svekrva,bravo;-)))) da se izbanjate i za nas ;-)))
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Честитки за Икана и Натушка! Да си поминете најубаво на свет, па чекаме слики да видиме како сте се провеселиле!

И јас да се пофалам дека КОНЕЧНО по четири години пауза ќе одиме ова лето на одмор user posted image
Свеки се понуди да ни земе приколка во Градиште од работа и да ни ја плати, а ние само за трошок пари да си понесеме. И нормално, прифативме. Одиме од 30 јули до 8 август! Едвај чекам, како мало дете некое се радувам.

Слаби сме финансиски периодов, па мислев дека нема шанси да успееме да отидеме некаде да се одмориме, ама еве свеки не израдува user posted image




(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2181
   RE: РР тераса
21.6.2012 14:35:21   
Viktori
Izbrisav nekolku mislenja vo vrska so mamicka 77.
Nejzin profil na fb, nejzino pravo bre. user posted image
Nema potreba na 3 strani da ima komentari, ako nekoj saka da i postavi prasanje nekoe ili po privatna poraka ili poraka na fb.
Temite na RR ne se za ispravanje licni krivi drini user posted image

Mamicka 77, bezrazlika na kogo i kolku i da si luta, bezrazlika kogo i da si izbrisala od FB, toa si e tvoe pravo. RR e spremna na druzba so site sto sakaat da se druzat so nea.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 2182
   RE: РР тераса
21.6.2012 14:52:20   
blond
Добар ден жени мажени!
Јас и бебуш цел ден спиеме. Сабајле станавме во 12.30, кутриот пак заспа во 13.30 и уште спие. Навистина не знам што му е. И тоа сам заспива бев моја помош user posted image
Роденденот се ближи, јас мака немам. Едвај се договоривме со маже да идеме да направеме после покани.
Се извинувам кој се "лизна" на изјавата дека сме сестри со Калипсо user posted image .

Натушке, ајде со лесно да си ги трошиш парите, наскоро пак да добиеш неочекуван прилив user posted image , Икана чекаме после слики user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 2183
   RE: РР тераса
21.6.2012 14:58:22   
AnnaMolly RR
За Везилка:

Ако сте слободни со Никола ајде во дворче кај моите на кафе околу 19-19:30. Ќе бидам таму, па поминете да се видиме.

За останатите:

Кога КОНЕЧНО ќе се прави РР-кафе собиранка, бре, луѓе? Се оттуѓивме веќе user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 2184
   RE: РР тераса
21.6.2012 15:04:16   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

За Везилка:

Ако сте слободни со Никола ајде во дворче кај моите на кафе околу 19-19:30. Ќе бидам таму, па поминете да се видиме.





О.К. се гледаме, хи, хи Никола секој ден кога минуваме покрај вашите портиuser posted image вика а каде Иипче?

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2185
   RE: РР тераса
21.6.2012 15:05:20   
Viktori
Iipche be user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2186
   RE: РР тераса
21.6.2012 15:10:52   
Natuska85
Ај недела сакате????Јас до сабота примам инфузија и неможам нигде да мрднам,2 саати ми тече,оправена сум скроз само мора цела до крај да ја испримам.Ако сакате недела може од поручек кај 7 негде во парк да прошетаме,а?

Или без деца ако сакате може Клауз на сладолед???user posted image

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 21.6.2012 15:12:10 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2187
   RE: РР тераса
21.6.2012 15:12:13   
AnnaMolly RR
Ај, златен тој! Го барал Иипче! user posted image

А Филип него го вика „новиот Никола“. Новиот му значи „другиот“ оти двајца Николи има на улица user posted image
Ајде вечер ќе се дружат малку.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2188
   RE: РР тераса
21.6.2012 15:42:23   
temjana
Ајде недела може да се оди и да се лапне по некоја топка сладоледuser posted image Јас сум за другите изјаснувајте се па да падне договор ако не паuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2189
   RE: РР тераса
21.6.2012 18:13:38   
Viktori
На работа сум во недела јас. Туку темјана,а натака некаде саботно да јадеме сладолед? Како си во сабота со време?

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 2190
   RE: РР тераса
21.6.2012 18:28:03   
Andriance
Друшки мои кај сте?? Натушкее аууу ајде посвети се максимално за себе сега со бонусчето...
Икана чекаме слики оф корс...

јас кај мама, вечер ќе излеваме со мм, а сабота ќе му ја дувнеме за Солун...
за шетња и јас сум....таман слобдни денови од диета...иначе ептен сум задоволна како ми иде

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2191
   RE: РР тераса
21.6.2012 18:56:16   
Maca25
Браво бе Натке, со здравје да си ги трошиш парите!!!
Иканче, чекаме слики наредна недела од свадбата. Мора да се собереме на едно кафе пак.

Мене ми дадоа една недела одмор во јули, па се мислиме каде да одиме.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 2192
   RE: РР тераса
21.6.2012 18:58:14   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Друшки мои кај сте?? Натушкее аууу ајде посвети се максимално за себе сега со бонусчето...
Икана чекаме слики оф корс...

јас кај мама, вечер ќе излеваме со мм, а сабота ќе му ја дувнеме за Солун...
за шетња и јас сум....таман слобдни денови од диета...иначе ептен сум задоволна како ми иде


андријанче, накај икеја ќе се спикате?

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 2193
   RE: РР тераса
21.6.2012 19:10:09   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Друшки мои кај сте?? Натушкее аууу ајде посвети се максимално за себе сега со бонусчето...
Икана чекаме слики оф корс...

јас кај мама, вечер ќе излеваме со мм, а сабота ќе му ја дувнеме за Солун...
за шетња и јас сум....таман слобдни денови од диета...иначе ептен сум задоволна како ми иде


андријанче, накај икеја ќе се спикате?


јок....идеме со другарка и дечко и...он по работа па мм да му помогне ( поѓто се работи за кола) а јас и другарка ми кафенце на моренце хиихихи

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2194
   RE: РР тераса
21.6.2012 19:13:29   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Друшки мои кај сте?? Натушкее аууу ајде посвети се максимално за себе сега со бонусчето...
Икана чекаме слики оф корс...

јас кај мама, вечер ќе излеваме со мм, а сабота ќе му ја дувнеме за Солун...
за шетња и јас сум....таман слобдни денови од диета...иначе ептен сум задоволна како ми иде


андријанче, накај икеја ќе се спикате?



јок...ќе идеме со другарка и дечко и, оти имаа работа таму..( а мм да му помоне пошто се работи за кола носење) а ја и другарка ми кафенце на моренце

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2195
   RE: РР тераса
21.6.2012 20:17:53   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

На работа сум во недела јас. Туку темјана,а натака некаде саботно да јадеме сладолед? Како си во сабота со време?


Може и сабота з“ш да неможит, за сладолед и во 2 на полноќ идамuser posted image ајде лапачи кој е друг за дружба пријавување до утре зошто бројот е ограниченuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2196
   RE: РР тераса
21.6.2012 23:48:19   
kikicka
Да ве остават вас кај мене ????


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Друшки мои кај сте?? Натушкее аууу ајде посвети се максимално за себе сега со бонусчето...
Икана чекаме слики оф корс...

јас кај мама, вечер ќе излеваме со мм, а сабота ќе му ја дувнеме за Солун...
за шетња и јас сум....таман слобдни денови од диета...иначе ептен сум задоволна како ми иде


андријанче, накај икеја ќе се спикате?



јок...ќе идеме со другарка и дечко и, оти имаа работа таму..( а мм да му помоне пошто се работи за кола носење) а ја и другарка ми кафенце на моренце



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 2197
   RE: РР тераса
22.6.2012 9:48:44   
sandriana RR
user posted image
Decki, kakva kreativnost imaat lugjevo, a? user posted image Aj, birajte si po edno covece, za sabajlecko osvezuvanje...mhmhmhmhhhh

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 2198
   RE: РР тераса
22.6.2012 10:16:13   
Ikana
AAAA Сандриана, браво за сладоледов, уф лиги ми потекоа!!!
Здраво дечки, што има ново?
Ние еве по домче, се криеме од топлово, се мислев дали да чистам, ама пошто мм утре ќе си дојде дома, си викам може и до утре да почека работата, па да биде цакум пакум се.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 2199
   RE: РР тераса
22.6.2012 11:39:32   
maki1
Ete nie se pribravme,ama mi fali skopje mnogu.Ovde e pekol do sega bev so M na lulaski i posto vo Mk.,ja naucija da kasa,sega kasna edno dete ama krv mu pusti.Neznam kako upea ,sirota dadilka sto go cuvase dr.dete se ispanici,a mozam da zamislam i kako i e,to ke i kaze na majkata.I da vi kazam takam sum se usramila,ama sto i da kazam na mojava koga i onaka nisto ne razbira.kako za pocetok epten dobro trgna.Natuske,cestito bonus,mozam da zamislam koja motivacija za rabota si ja dobila,Ikana so sreka svadbata i vencavkata da si pominete ubavo.ZA site dr.user posted image user posted image user posted image ,i se gledame naskoro.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2200
Страница:   <<   < Претходна страница  86 87 [88] 89 90   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  86 87 [88] 89 90   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?