|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 12:31:26   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

Не завршила изгледа. Вчера јас бев по цигари и се движев кон една светла точка пошо отприлика таму има продавничка user posted image user posted image user posted image


Абе гледаш ли каков проблем се цигариШчана!!!! Се утепуваш по темници за да купиш цигарчиња, место да си уживаш у мирот и тишината дома (или играш жмурки со мм) user posted image user posted image user posted image  Ем мрзнеш надвор на -100 кога имаше снегови, или као мене у болја варијанта дремеш на прозор у канцеларија а надвор дува фучи се внатре се враќа, и кога ќе затвориш одприлика изгледаш лева половина од тело нормална, десна укочена user posted image , а унутра смрди корне user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 29.2.2012 12:33:54 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 14:46:34   
Maca25
Море дајте ми од тоа жестокото да се напијам..кај мене на работа сите болни, киваат, кашлаат, да убијам тоа бацилите user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 14:50:50   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Добро утро и од мене. Јас ќе ги испијам сите кафиња што сте ги ставиле зашто сум кома, жива не наспана. М. ноќеска пак качи температура и плачеше, аман више, не ми се раатиса детево бе луѓе. Кога бевме на дежурен ни рекоа над 38 т да му давам сируп, под 38 т никако. Ноќеска имаше 38,5 и му дадов ибопруфен и дури после 1 саат му се спушти на 38 , више ни сируп не му делува од што е претруено со лекарстваuser posted image Денес имаме закажано на хомеопат и се надевам ќе видам аир од таму зашто од Зинати, вентолини, сумамеди , амоксилкави, цефаклори, алицефи, нелорен инекции ми е преку user posted image Башка терапијата што му ја препиша матичната во понеделникот Зинат и Вентолин нема никакво подобрување, напротив состојбата му се влошува полека-полекаuser posted image user posted image user posted image Аххх ќе пукнаммммм

luci abre kakov sirup akkvi cepcinja jas i staviv senf na stapalata celoto i go namackav i i oblekov corapcinja i za 15min ja snema T veruvaj toa ke pomogne stavi i ke vides


(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 14:56:59   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Добро утро и од мене. Јас ќе ги испијам сите кафиња што сте ги ставиле зашто сум кома, жива не наспана. М. ноќеска пак качи температура и плачеше, аман више, не ми се раатиса детево бе луѓе. Кога бевме на дежурен ни рекоа над 38 т да му давам сируп, под 38 т никако. Ноќеска имаше 38,5 и му дадов ибопруфен и дури после 1 саат му се спушти на 38 , више ни сируп не му делува од што е претруено со лекарстваuser posted image Денес имаме закажано на хомеопат и се надевам ќе видам аир од таму зашто од Зинати, вентолини, сумамеди , амоксилкави, цефаклори, алицефи, нелорен инекции ми е преку user posted image Башка терапијата што му ја препиша матичната во понеделникот Зинат и Вентолин нема никакво подобрување, напротив состојбата му се влошува полека-полекаuser posted image user posted image user posted image Аххх ќе пукнаммммм

luci abre kakov sirup akkvi cepcinja jas i staviv senf na stapalata celoto i go namackav i i oblekov corapcinja i za 15min ja snema T veruvaj toa ke pomogne stavi i ke vides



Сенф??? Прв пат слушам, ама ќе ставам чим викаш дека делува за нареден пат

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 15:18:25   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci


ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Добро утро и од мене. Јас ќе ги испијам сите кафиња што сте ги ставиле зашто сум кома, жива не наспана. М. ноќеска пак качи температура и плачеше, аман више, не ми се раатиса детево бе луѓе. Кога бевме на дежурен ни рекоа над 38 т да му давам сируп, под 38 т никако. Ноќеска имаше 38,5 и му дадов ибопруфен и дури после 1 саат му се спушти на 38 , више ни сируп не му делува од што е претруено со лекарстваuser posted image Денес имаме закажано на хомеопат и се надевам ќе видам аир од таму зашто од Зинати, вентолини, сумамеди , амоксилкави, цефаклори, алицефи, нелорен инекции ми е преку user posted image Башка терапијата што му ја препиша матичната во понеделникот Зинат и Вентолин нема никакво подобрување, напротив состојбата му се влошува полека-полекаuser posted image user posted image user posted image Аххх ќе пукнаммммм

luci abre kakov sirup akkvi cepcinja jas i staviv senf na stapalata celoto i go namackav i i oblekov corapcinja i za 15min ja snema T veruvaj toa ke pomogne stavi i ke vides



Сенф??? Прв пат слушам, ама ќе ставам чим викаш дека делува за нареден пат

da luci mila vriese od T i staviv cepce nisto i staviv senf za 15 min bese kako nova ni T  od T  nemase stvarno pomaga i mm ne veruvase ej kako ne senf ke i stavas ama koga ja simna za 15min vika ej stvarno epa stvarno drug pat da ne se protivis i da se mesas vo zenski raboti

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 15:21:21   
Џесика
Како не ми текна на сестра ми да и кажев, внука ми изгоре од Т 40 4 дена, вирус било, ама може ќе и олеснеше...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 15:29:39   
JovanaJ
Senfot bas taka laden od frizider? user posted image
Moze smesno prasanje ama nozete mu se sekogas mnooogu ladni koga ima T, a i racete zatoa neznam kolku e ok da probam so senf...
Ili mozebi treba senfot malku da otstoi na sobna T?? user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 15:34:30   
Ikana
Beatris, nesto pozustro od ova, nekoj shpiritus!
I jas sum nevrabotena pa ako me primate, so zadovolstvo bi pridonela za nasata nova firma! user posted image
A sto pak nemase struja, a? Leleeeeee...nemam zborovi vise....nie samo sto kje staneme pd sabajle trci pali bojler da go izbanjame bebeto dodeka ima struja, i tek posle se olabavuvame. Ne mozam vise da se zamaram, strashno e ova. Namesto elektrana da otvorat i osposobat, oni triumfalna kapija otvaraat. E pa koga kje ni snema pak struja site u kaficot na triumfalnata!
Luci ima eden gaden virus so temperatura, ajde homeopatov neka pomogne da se raatisate! Gushki za tebe i M!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 15:56:47   
Calypso

ИЗВОРНА ПОРАКА: JovanaJ

Senfot bas taka laden od frizider? user posted image
Moze smesno prasanje ama nozete mu se sekogas mnooogu ladni koga ima T, a i racete zatoa neznam kolku e ok da probam so senf...
Ili mozebi treba senfot malku da otstoi na sobna T?? user posted image


Stapalata i dlankite se ladni dodeka se kacuva temperaturata. Koga ke stanat topli, znaci nema veke da kacuva... i po nekoja logika senfot bi trebalo da se stava na topli race i noze...

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 15:59:55   
Calypso

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Beatris, nesto pozustro od ova, nekoj shpiritus!
I jas sum nevrabotena pa ako me primate, so zadovolstvo bi pridonela za nasata nova firma! user posted image
A sto pak nemase struja, a? Leleeeeee...nemam zborovi vise....nie samo sto kje staneme pd sabajle trci pali bojler da go izbanjame bebeto dodeka ima struja, i tek posle se olabavuvame. Ne mozam vise da se zamaram, strashno e ova. Namesto elektrana da otvorat i osposobat, oni triumfalna kapija otvaraat. E pa koga kje ni snema pak struja site u kaficot na triumfalnata!
Luci ima eden gaden virus so temperatura, ajde homeopatov neka pomogne da se raatisate! Gushki za tebe i M!!!




Eeeee Ikana, dodeka nie se pritresuvame dali ke imame struja ili ne, mora spomenicite da svetat, cuvaj Boze da osamnat vo mrak. A nie sekoj den ke se molime da ne snema strujauser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 16:20:33   
arh_diz
I jas ke se napijam nesto zestoko , me viknaa od rabota utre nekoj sostanok bla bla a M nema koj da go cuva .Mislam i mislam nemozam nisto da smislam sto e najpametno da napravam, eh da bea babite tukauser posted image


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 16:26:24   
Andriance
Ohoooo kaj ste curki...eve ja za raspolozenje cas_tam koktelcinja ama ne bilo kakvi tuku koktelcinja na plaza....cas_tam zasto mm uplati za odmorcee hiihih

user posted image

< Поракaта ја уредил Andriance -- 29.2.2012 16:28:47 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 16:29:39   
Beatris
Ако нема секс он д бич ништо user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 16:39:58   
Mammi
Ајде добре ве најдов мамички, и срам да ви е со мамите со коктели вака, иштави ми разгорувате а вака тазе бремена не бифа...ај јас да ве почастам овошни коктели. Навали народе. И совети луѓе давајте оти ни коктели ни бакрачи не помагаат за во ВЦ да одам.
user posted image

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 29.2.2012 18:33:53 >

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 16:46:18   
Calypso
Leneno seme Mammi, ili kivi na gladno - garantirano ke odis vo wcuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 16:49:16   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Ако нема секс он д бич ништо user posted image user posted image user posted image


ova so jagotkata e mislam screaming orgasm...uste bolje varijanta user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 16:50:45   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Ако нема секс он д бич ништо user posted image user posted image user posted image


ova so jagotkata e mislam screaming orgasm...uste bolje varijanta user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Се прифаќа!!! Затнете уши - I'm SCREAMINNGGGG user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 16:57:25   
Ikana
Hahahah screaming ama bez orgazam user posted image user posted image
Andriance airlija odmorceto so lezet da si go isterate!!!
Nie zdravje samo kje praime varijanta vikendica, letnikovac....da upoznae bebe Makedonijava nasa mala.user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 16:59:04   
Mammi
Fala Calypso. I poleka Beatris me ogluve veke. Sega posle vristeckiot orgazam vakva ke si usrekenauser posted image huhu

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 17:00:57   
Natasa981
Andriace, kade ke odite vo Bansko ili Grcija ..?

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 17:10:01   
Ikana
A cekaj leten odmor ili zimski sega?!?!? Jas nisto ne skontav hahahuser posted image

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 17:18:11   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

Andriace, kade ke odite vo Bansko ili Grcija ..?


Uhuhuuu sabota ideme edna nedela za Bansko...a denes uplativme i za predsezona za Grcija za juni...happy sum user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 17:33:32   
Mammi
user posted image Ubavo da si pominete Andrijance i da si se iznauzivate i iznaguskate

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 19:11:51   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

Не завршила изгледа. Вчера јас бев по цигари и се движев кон една светла точка пошо отприлика таму има продавничка user posted image user posted image user posted image


Абе гледаш ли каков проблем се цигариШчана!!!! Се утепуваш по темници за да купиш цигарчиња, место да си уживаш у мирот и тишината дома (или играш жмурки со мм) user posted image user posted image user posted image  Ем мрзнеш надвор на -100 кога имаше снегови, или као мене у болја варијанта дремеш на прозор у канцеларија а надвор дува фучи се внатре се враќа, и кога ќе затвориш одприлика изгледаш лева половина од тело нормална, десна укочена user posted image , а унутра смрди корне user posted image user posted image user posted image


user posted image Не ни ја бива работата, затоа се одлучив за цигара на усб user posted image user posted image user posted image
Е сеа ако снема струја, ќе грицкам нокти, ама нема везе. user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 19:23:22   
Snowhite RR
Кај сте бе бичис, три дена ве отепав од барање низ цела куќа, тие в дневна се напикале
Е ај сега честете нешто по едно винце варено за новиов снег, да се стоплиме малкуцка

Инаку ние таман се решивме да почниме в градинка од 1ви, М почна да поткашлува по малку, така да ќе поседиме до понеделник здравје. Инаку сите ми велеа да го носам на доктор, а само од време на време поткашлува, Т нема, си јади нормално, пија течности, весел е и јас решив додека е така да не го носам, не знам дали грешам, не сакам после да ми велат „Ти реков“

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?