|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 12:44:10   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Цуцкиии јас сум во Хр конечнооо и да дојдам при себе мм тон прашина ми оставил па ќе се вратам во дневнава а и општо на рр user posted image


ако тон прашина ќе ја нема за 1 ден ама свеки ќе ја нама на подолго user posted image  
поз до тебе и Л

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 12:56:27   
kikicka
ААА да малку пауза од сите user posted image е сега неможам да се пожалам сеа од неа ...добро има киксови ама се научив не си ставам на душа дури и кулирам а она се нервира ама и мине брзо,и кажав јас дека не планирам една иста прича 100 пати она сакаше пак ама ја сецнав на време боље така него пак јас црна овца user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Цуцкиии јас сум во Хр конечнооо и да дојдам при себе мм тон прашина ми оставил па ќе се вратам во дневнава а и општо на рр user posted image


ако тон прашина ќе ја нема за 1 ден ама свеки ќе ја нама на подолго user posted image  
поз до тебе и Л



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 13:10:28   
Annet
kikickeeeeeeee aaa subavinki ke si terassss, ajdee baknei od nas najgolemi. zenski mn e ubava sobava epten
i mojava dnevna e neraskrenata se e naopaku ama vazno nas ni e ubavko;-))) se gleda miki maus na veliko,ja i mm si pieme kafica si uzivame,trosedov pusten se legacime .. imajte si site ubav den

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 13:15:28   
kikicka
Што е тоа фризер а??? Јас ко бандини сум у косата ,пуштив долги коси ветер да ги носи user posted image Ретко одам на фризер т.е за средување знам и сама фриз да си направам ама за шишање нотттттт...Масажаа аа незнам деф што е ,е сеа депилација знам тоа не го заборавам.

Леле грб ме боле се ме боле до сега чистев одкако сме стигнати чекам мм доместос да донесе бактерии да уништам овде user posted image Л. нанка ама носко тече и кашла ама добра е у главном дајте некој лек природен за кашлицата , ме сокапа во авионот рикаше на слетување не и ставив чепче за лошење при патување.т.е повракање оти прима цафалексин и издржав некако.Јас перкам Бекс па кој е за нека повели!
user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Blaze si vi kako ste uigrani so obvrski, ja edvaj izbegav minatiot vikend do frizer da se shisham posle godina denauser posted image Depilacija i masaza, zdravje za 3 ili 4 meseci hahahahah!

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Жени ај и од мене едно кафенце, да частам, си купив ваучер од Колектива за миење, фенирање и 5 електро стимулации за 225 денари. Белив ит ор нот user posted image user posted image user posted image  На здравје!

[img]user posted image [/img]


user posted image user posted image user posted image bravo...ja pa pred nekoj den od grouper kupiv tandem masaza (za 2)za 500 od saaaaaaat vreme pf...top i toa u salon vo koj vekje idam..ubaini




_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 13:15:51   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Добро утро жени како сте? Арни сите? user posted image Имајте убав и пријатен ден..

komsike, do sabota popladne sum kaj moite, ve cekam so nikola na kafe koga sakate.


Аааа кај мама, супер. Ајде ќе се слушнеме и ќе ви дојдеме обавезно. user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 13:18:51   
AneLav RR
Блазеси ви што си се легачите двајцата. Мене отако ми порасна мешево не не собира двајцата на тросед, а понатака па четворица сигурно нема да не собира. Поздрав и уживкајте си!

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 13:38:44   
Pepelaska *
Уф ама ни е убаво тука во дневнава собичка, јас ноќеска ептен чудни сонови сонував. Планиравме да шетаме ама ветар растура па сега нанкаме, арх диз не се нервирај се ќе се среди

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 13:44:08   
mamicka77
aaaaaaaaaaaaa nie otkako se rodi M aprv pat site trojca na petosed da legneme bese vcera otkako rucavme M nesto kenkase aj da ja uspijam ne saka legnam ja vristi se dere i mi pukna filmot ja ostaviv namm pusti toj petosed i ja stavi do nego legnaa dvajcata i igrajki si zaspaa pa jas gi izmiv sadovite i jas do niv vednas se stutkav i sme zaspale site trojca i kolku ke spie M dva celi saata nikogas denje ne e spiela tolku mnogu retko vo 10dena 1 ke se sluci sakala dusickata do tato i mama da nana ama nema sansa mu kazav na mm ne sakam sekoe sabajle da stanuvam ukocena da ne smeam da se zavrtam da ne ja ubijam si ima krevetce i ke si spie vo nego sakala nejkela insistirase toj sinoke da si ja stavime do nas ama nema sansa

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 13:59:01   
Teonicka
ZDRAVO ZENSKI DA VI SE PRIDRUZAM VO MUABETOT.. MENE NIKAKO DA MI SE TRGNE MRZAVA OD MENE...VCERA ZEMAV DA CISTAM I TAMAN SE FATIV ZA KRPA NI SNEMA STRUJA KAKO NARACANA DA PRODOLZAM SO LEGACENJETOuser posted image user posted image ....AMA SEGA EVE VEKE POLA SAT SI VIKAM AJDE AJDE STANUVAJ FATISE ZA RABOTA...user posted image user posted image AJ DA SE NAPIJAM EDNO KAFENCE SO VAS I SE FAKAM ZA RABOTA

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 14:03:57   
Ikana
So lesno miana i rasturi gi tamuuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

zdravo devojki.....Ama imence ste i dale na temava,arno mi tekna da ja otvoram.... Jas sum dobra i imam treba za saat vreme poagam na ispit pa posakajte mi sreka user posted image ke mi treba :)


(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 14:14:41   
Ikana
Lele zeni mene mi pukna filmot. Neli mi baraa licna karta za paricen nadomestok od opshtinata...i neli ja zemav, i odi mm tamu denes da im ja odnese, ovie mu viaat aaa ne moze! Zasto? Mene ne mi bilo smeneto prezimeto, i oni ne davale na licnost pari tuku na semejstvo. I mi se javuva mm mi go kazuva ova, i mene mi pukna film, fakjanje na tel taa sto e odgovorna. I vikam dobro kako ne vi e sram vakvi gluposti da pravite. Kaj mi gi primivte dokumentite bez licna karta, tuku so pasosh, otposle vi tekna aaaa pu pu ne vazi, sega i za prezimeto me zezate. Pa dobro vikam cel zivot ziveam u Karposh, i sega ziveam, i ona mi vika pa maz vi e od stranstvo, i ja vikam ma sto ima veze ja cel zivot ziveam tuka pa i sega vo brak koga sum. I bashka vi donesov vencanica, ama ne moralo da e smeneto vo licna karta.....
I mi vika lele gospogjo zal mi e.....Zal ti e?!?! Ne vikam mene mi e zal sto ziveam tuka so lugje ko tebe! I i spushtiv. Za 3500 den vakvi nervozi?!?! Ne fala...Da si ja stavite u g.. paricnata pomos hohshtapleri niedni!
I taka, fino lepo si ja oterav i preku glaa mi e vise, i ako sakate osudete me, ama ne se zdravi i nekoj kje im go lupne u faca nekoj den toa, ko jas denes!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 14:22:08   
vezilka RR
Уф, какви глупости, па јас земав пари од општината со старата лична карта на која презимето ми беше различно..

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 14:30:19   
Ikana
Vezilka, zasto znam deka ne treba toa go napraviv, inaku ko popce kje si otidev, ko sto otidov za licnata karta da si ja zemam. Ovie se nenormalni. Ako nisto drugo im narediv i majki i shajki, i da vi kazam pravo si ja olesniv dushata i za struja i za sve, i ako me fatija budalite kje i otidev tamu i mamata! Pa za 3500 den vaka ni na karate ne mozam da se izduvam! user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 14:38:28   
vezilka RR
Ма убаво си направила. Да ти кажам право и мене некогаш ми доаѓа да повежбам карате на некого user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 14:48:14   
dostickage
Da vi kazam pravo denes sum si pikirala edni cizmi i mi gi trgnaa na strana.
Kafeni,kozni ,italijanski , ostanati edno brojce za 1600 denari.TOPuser posted image
I plus na rati bez kamata i plus mama me casti  mh mh mh mh
Znaci kolku sakam vakvi zdelki user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 14:59:17   
minerva
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Lele zeni mene mi pukna filmot. Neli mi baraa licna karta za paricen nadomestok od opshtinata...i neli ja zemav, i odi mm tamu denes da im ja odnese, ovie mu viaat aaa ne moze! Zasto? Mene ne mi bilo smeneto prezimeto, i oni ne davale na licnost pari tuku na semejstvo. I mi se javuva mm mi go kazuva ova, i mene mi pukna film, fakjanje na tel taa sto e odgovorna. I vikam dobro kako ne vi e sram vakvi gluposti da pravite. Kaj mi gi primivte dokumentite bez licna karta, tuku so pasosh, otposle vi tekna aaaa pu pu ne vazi, sega i za prezimeto me zezate. Pa dobro vikam cel zivot ziveam u Karposh, i sega ziveam, i ona mi vika pa maz vi e od stranstvo, i ja vikam ma sto ima veze ja cel zivot ziveam tuka pa i sega vo brak koga sum. I bashka vi donesov vencanica, ama ne moralo da e smeneto vo licna karta.....
I mi vika lele gospogjo zal mi e.....Zal ti e?!?! Ne vikam mene mi e zal sto ziveam tuka so lugje ko tebe! I i spushtiv. Za 3500 den vakvi nervozi?!?! Ne fala...Da si ja stavite u g.. paricnata pomos hohshtapleri niedni!
I taka, fino lepo si ja oterav i preku glaa mi e vise, i ako sakate osudete me, ama ne se zdravi i nekoj kje im go lupne u faca nekoj den toa, ko jas denes!



Ikana, јас да сум на твое место ќе ги барам парите, тебе ти следуваат и нема основ да те одбијат. Ти кажувам од причина бидејќи ние со стопанот не сме регистрирани и нас ни доделија помош. Не ми ни побараа извод од венчани. Единствен услов што ми го кажаа е двајцата родители да живеат во Карпош минимум една година. Ниту брак, ниту презимиња и слични други бирократски глупости не се причина да те одбијат. Биди упорна.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 15:05:46   
AnnaMolly RR
Женски, како сте? Јас го успав Филип и се нацртав пред копјутер. Кај моите сум деновиве на гости, а дома мониторот ме зеза нешто, се вклучува кога ќе му текне и сам си се гаси кога ќе му текне.
Многу ни е убава дневнава соба, одма со муабети се наполни.
Кој има тука да части ручек? Јас само чекам да бидат готови полнетите пиперки и да му ја седнам user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот minerva)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 15:18:25   
Ikana
E pa mm ne zivee vo Karposh 1 godina, i ne ziveel voosto vo MK, pa zatoa me zaebavaat vaka. I se javiv na taa i i rekov deka kje se zalam, majka jana neka e, ama tie pari mi sleduvaat i kje gi dobijam. I i rekov deka utre pak kje odi mm tamu, posto znam deka sum vo pravo, i zatoa ne se otkazuvam. A maz mi srce, mi vika od strana, nemoj pushti gi , cigani za 6o evra li so niv kje se raspravash, me smiruva, dushiche. Ama ja ko sho me dal Gospod Shkorpija nenormalna, mamata be, ne moze, kje se zalam, dosta mi e vise, kjutni butni, cepidlaki niedni, na site im vrshat rabota, mene me najdoa nevrabotena da me zaebavaat. I iljadnici drugi nevraboteni isto. Pa koj gi e*e, ne kjutam vishe!

(Одговор на членот minerva)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 15:25:16   
Maca25
И да не им ќутиш Икана!!! user posted image user posted image user posted image Отерај таму све неписмено!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 15:25:49   
AneLav RR
Ај јас частам пилешко со ориз и супа. Кој сака нека трга у Струга.user posted image




_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 15:27:53   
Maca25
Јас тргам Ане! И така немам ручек за денес user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 15:30:04   
Calypso
Imas i od mene poddrska Ikana... sekako deka tie pari ti sleduvaat, ako ne im se davaat neka kazat otvoreno, a ne da te maftaat!
Inaku, nie so maliov sme dvajcata pred kompjuter, ve druzime, nema drug nacin denes da go nateram da jade osven so pesnicki od You Tube, i vakov e momentalno user posted image - pa jadenjeto zavrsuva sekade, samo ne vo ustauser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 15:30:23   
Ikana
user posted image user posted image user posted image
E pa bas zatoa Maco nema da prekjutam! Moze sum nebitna, nevrabotena i nemokjna, ama ima ko mene iljadnici sto ako se soberat se i te kako mokjni!!!!
UAAAAAAAA birokratija!!!! user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

И да не им ќутиш Икана!!! user posted image user posted image user posted image Отерај таму све неписмено!!


(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 15:32:56   
AneLav RR
Само повели, те чекам.


_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 15:37:56   
Ikana
Kako Struga nema druga! Ahhh edvaj cekam da si ja vidam Struga! Fala Anelav za pokanata, jas vednas bi poshlauser posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?