|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 23:04:00   
Џесика
Никаде без мене, јас сум главниот невработен тука user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 23:04:25   
nadica
ааааааааааа ако е за работа и јас сум тука со цело работно време

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 23:10:28   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

На шала на смеа ама сериозна сумuser posted image  Да смислиме нешто, еден бизнис план и да тргнеме во акција user posted image  Почетни средства ќе склопам од негде

Планирајте ме и мене, неможам повеќе со платава што ја земам едвај 3 дена издржуваме под услов да не платиме сметкиuser posted image


АЈДЕ! Ете, готово е. Три вработени веќе имаме. user posted image Сериозно, ако се спрема нешто јас сум за. user posted image



Ја ме и мене. Можам редар да бидам во фирма user posted image user posted image user posted image
Ќе банирам на врата инспекции user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 23:23:29   
Тања РР
Не ме заборавајте и мене.user posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 23:58:52   
Teonicka
user posted image izgleda ima mnogu nevraboteni kako mene user posted image user posted image I MENE SAKAM DA ME VKLUCITE......

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 0:28:58   
Viktori
Мене утре ми е последен ден од одморот, па извинете вака ама морам да си легнам порано.
Не сакам пола ден утре да ми помине во спиење, а другата половина во кукање дека поаѓам на работа.
Ќе се потрудам максимално да го искористам во кукање. user posted image

Беатрис, ајт побрзо да праиме бизнис план инаку вака не бива веќе, ебаго user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Teonicka)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 7:34:57   
Felly RR
Добро утро жени, до кај сте со бизнис планов? Јас еве да ја стфтосам новава тема, па честам и кафе. Повелете!
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 7:48:08   
Viktori
Добро утро и од мене!
Си земам едно кафенце од Фели. Бизнисот не знам до кај е, ама ко што сме пошле ќе не биде во скоро време. user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 7:51:25   
arh_diz
Doro utro
Felly super kafe si napraila
Biznisot napred odi kako sto sme trgnale brzo ke stigneme do 100 stranauser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 7:54:34   
Viktori
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Бизнис не се праи у дневна соба. Наредната Канцеларија - ќе се вика. Е тогаш сериозни бизнис муабети ќе правиме. user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 8:36:37   
Tanjat7880
user posted image
E taka,a za biznisot ne pomisluvajte da go rabotite bez mene,dovolno doma dremev,dovolno CVja prativ i dovolno stresovi doziveav!Aj pozdrav,nadvor vee sneg so sonceuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 8:44:56   
Tanjat7880
user posted image
Dorucek devojki?!!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 9:08:01   
Pepelaska *
Леле Тања ама си се потрудила , еве јас од се ќе земам , ма ми е гајле и мрсно и кока кола како сум денес од сабајле преку глава ми е се.Мартин плаче ама баш цела ноќ ( незнам што му беше) само се врти иде се пикува во мене и пишти како исплашен. Сега спие помирни некако. Јас од сабајле ќе се жалам ама не можам веќе немам каде да се олеснам, дома сме сами со свекор ми по цел ден (мм иде дома во 18 и си легнува) свекрва ми и таа е прекувремено, цела куќа е на мене. Свекор ми не мрда од дома ( ми треба приватност и мир).Син ми игра со него и оди го бара за да беснее, кога сме во кујна нема шанси да го наранам, ако нема никој ќе јаде и ако влезе готово прости се со јадењњето.Влечкам тањири и сл во соба. Кога играат со Мартин играат да, ама после тоа детето мие уплашено ( тој не слуша и вика многу гласно) детево се плаши во сон , многу му зборува се му повторува по 10 пати, почна сега и в сон да блада.Ноќеска се изнервирав и му реков на мм плаче од шо е изморен( бладаше возот,коите, што зборувале со дедо му) и тој одма се налути вика ој со кај мајка ти нека одмори таму седи 3 дена,Значи разбирање никакво ако му речам оди речи им нешто да не прават така се лути , јас само се нервирам преку глава ми е од се ама баш од се а најмногу од мм кој нема никакво оразбирање за мене. Дали некогаш ќе даде Господ да се преселам од овде? Мир, тишиина и мирно дете.Доста ми е од не му се аде ова не му давај она зошто вака зошто така.Ексик веќе,Извинете авака ама пукнав

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 9:08:58   
kikicka
user posted image user posted image ејј добар доручек .добро утро и од мене,и јас се вклучувам во вашата фирма на невработени user posted image мислам дека таман ке не има како за почеток за отварање на самата фирма. Јас уште чекам одговор дали ќеработам нешто ,ми понудија ама ништо не е сигурно уште им се реализира така да само на чекање сум ставена user posted image ако не за друго барем ме имаат на ум. Абе види време ненормално бреееееее ,станувам сабајле кревам ролетни и онака само збунета си викам абе снегов не се стопил тука толку време поминаuser posted image ,оно да ти било нов снег ама не е ништо тоа што заврнало ке се стопи брзо.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 9:18:38   
kikicka
ЕЕ пепелашкаа срце оно незнам нели можеш со свекорти некако од околу да разговараш даму кажеш и со него да средите некако. Така Л беше кога си дојдовме овде абе нон стоп нешто во сон квичеше наеднаш народ и дојде и секој ден имавме гости тогаш а таа сиротане е навикната

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 9:30:45   
Luci
Добро утро и од мене. Јас ќе ги испијам сите кафиња што сте ги ставиле зашто сум кома, жива не наспана. М. ноќеска пак качи температура и плачеше, аман више, не ми се раатиса детево бе луѓе. Кога бевме на дежурен ни рекоа над 38 т да му давам сируп, под 38 т никако. Ноќеска имаше 38,5 и му дадов ибопруфен и дури после 1 саат му се спушти на 38 , више ни сируп не му делува од што е претруено со лекарстваuser posted image Денес имаме закажано на хомеопат и се надевам ќе видам аир од таму зашто од Зинати, вентолини, сумамеди , амоксилкави, цефаклори, алицефи, нелорен инекции ми е преку user posted image Башка терапијата што му ја препиша матичната во понеделникот Зинат и Вентолин нема никакво подобрување, напротив состојбата му се влошува полека-полекаuser posted image user posted image user posted image Аххх ќе пукнаммммм

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 9:31:53   
Tanjat7880
Offf Pepelashka,najteshkoto kaj tebe e shto sedish doma i imash vreme da posvetish na seto toa koe ne e vo red no veruvaj mi POMINUV.Moeto dete na takov ist nacin go gledashe mojot tatko no jas ednostavno nemav vreme(togash rabotev)da go gledam i analiziram takvoto odnesuvanje koe veruvaj e so pominliv karakter a sleduvaat se ponovi i poteshki gluposti.Kaj tebe e problemot shto ti nemozesh da kritikuvash ko jas shto mozev,kaj tebe e svekor kaj mene beshe tatko,no i kako tatko voopshto ne me slushashe i si prodolzuvashe po svoe.Od cetvrtata godina na G.jas ostanav bez rabota i jas se grizev za nego,i veruvaj,mnogupati sum se nashla vo situacija da si priznaam sama na sebe deka on(i pokraj se)podobro se grizeshe za deteto nego nekogash jas.Malku poraboti na sebe i svoeto nezadovolstvo i pushti go deteto,ke porasne,ne go obvinuvaj mazot ednostavno prifati go deka e takov kakov shto e i ti morash da naucish srekno da ziveesh pokraj nego..i se ke bide vo red,samo pusto rabota da si nadesh,toa e lekot

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 9:41:47   
JovanaJ
Dobro Utro i od mene. Jas ke pocnam so zelen caj koj e za neka poveli (slika nemozam da stavam za zal). Utrinskoto kafe go ispiv uste sabajle doma..
Luci, bas mi e zal za tebe i maloto. Se nadevam deka homeopatot ke vi pomogne.
I sin mi ima T od vcera i taka cela vecer ne sum naspana. Kasla mnogu, nemirno spie...haos. Denes ke go nosime na lekar da go slusne da ne ima nesto poseriozno.
Po vecrasniot naporen raboten den, denes sum ko sasardisana cela...se nadevam deka nema da ima denes problemi nikakvi...user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 10:07:30   
arh_diz
Pepelaska moze mu e od zabite sto place vo son ili moze go boli uvo
M isto place vo son i zboruva i toa zboruva sto mu se slucuva denta.Pedijatarot go vide i rece deka 3-4 zaba mu izleguvaat naednas i uvoto mu go vide.Mu staviv homeopatski cepcinja i se smiri

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 10:31:14   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

Мене утре ми е последен ден од одморот, па извинете вака ама морам да си легнам порано.
Не сакам пола ден утре да ми помине во спиење, а другата половина во кукање дека поаѓам на работа.
Ќе се потрудам максимално да го искористам во кукање. user posted image

Беатрис, ајт побрзо да праиме бизнис план инаку вака не бива веќе, ебаго user posted image user posted image user posted image user posted image


Добро утро на сите! Ја денес мало боље user posted image  

Него виктори не сум била во могучност вчера вечер да видам што све сте муабетеле затоа што кога снема струја МИ ЦРКНАЛ РУТЕРОТ!!!!  Ма user posted image  на сите во ЕВН, ќе им однесам сега фактура за новиот дебили глупи.

А дека не бива не бива, со све ебаааго user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 12:00:09   
Andriance
FelyRR zemam od kafesitoto ne sum piela denes...ova vremevo budaletinko..mislam deka se kje odnese ova veterov a ja i mm taman se spremimvme da ideme da uplatime za u Greece user posted image
ajde luge da praime nekoja druzba vremevo i strujava site ne ubi

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 12:08:00   
AneLav RR
Ај и јас да се напијам едно кафенце, да земам душа. Како сум се расчистила од сабајле, се ме нервира. Да не ви треба некоја генералка за дневнава соба дур сум расположенаuser posted image Поздрав до сите.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 12:20:33   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR



Добро утро на сите! Ја денес мало боље user posted image  

Него виктори не сум била во могучност вчера вечер да видам што све сте муабетеле затоа што кога снема струја МИ ЦРКНАЛ РУТЕРОТ!!!!  Ма user posted image  на сите во ЕВН, ќе им однесам сега фактура за новиот дебили глупи.

А дека не бива не бива, со све ебаааго user posted image user posted image user posted image

Леле Беатрис, тебе нешто ѕвездите не ти се наклонети user posted image него што е ова со струјава, ја појма неам дека гасат уште, нели заврши рестрикција? кај нас у Сарај немало такво нешто и среќа, чунки на струја се грејме, ќе испомрзниме

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 12:23:22   
Viktori
Не завршила изгледа. Вчера јас бев по цигари и се движев кон една светла точка пошо отприлика таму има продавничка user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 12:25:37   
Beatris
Ептен не се. Кој сака нека пие кафе, јас удирам на жестоко, ако има некој за, изволте user posted image user posted image user posted image

[img]user posted image [/img]

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?