|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 13:24:57   
Hunny
Читам си се жалите па ај и јас да си се пожалам зошто ќе пукнам. На работа немам решение, работам на определено и сега треба да го потпишам новото решение. Денес ми кажаа дека една колешка со која патем супер стојам инсистирала да не ми се продолжи договорот бидејќи сумuser posted image . Демек и онака ќе примале замена за мене, па поарно да не ми го продолжеле договорот. Какви се луѓево без чувствоuser posted image Уште овие стресови ми требаа. За месец дена треба да одам на породилно и место да мислам на најубавото што ме очекува, сега треба да се тресам дали ќе останам без работаuser posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 13:26:31   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR
Јас коа ти викав со мене на одмор да одиш, ти - не, на работа user posted image

Туку, барај си бе работа друга. 8 000 не се малку. Не дека одма ќе најдеш, ама пушти абер дека бараш. Мене ми скратија 40 % плата, ама ми се скрати и работното време.
Ако не на шанк у БТ ќе идеме заедно. user posted image


user posted image user posted image user posted image  На цела мука ме изнасмеа. Нормално дека ќе барам, ама нема ништо сега за сега, тешко се даваат пари за плати, сите гледаат да скратат, а во поасалниве фирми тешко се влага, јас мислам дека нашава беше меѓу единствените кои не вработуваат со врски, ама ете па од друга страна сменија политика за трошоци, маме си еuser posted image  сите

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 28.2.2012 13:28:11 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 13:27:27   
arh_diz
Kikicka koga ke odis HR kupi cepcinja Viburkol tiie se super koga izleguvaat zabi .
I jas sum protiv sirup ili bilo sto ako deteto nema temepratura ,a na bocnatoto mesto nemam nikogas nisto stavano

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 13:41:35   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Добро утро женски, еве и јас со жалопојки од сабајле, вчера на работа ме 'израдуваа' дека ќе ми ја намалат платата за некои 8.000 ден и нешто, со изговор дека така решиле 'големците' од канцеларијата во Белград.

lele Beatris sega procitav...mnogu mi e zal. pa ne e malku 8000 den. user posted image


_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 13:49:21   
kikicka
Ке ги побарам,не дека сакам да ја клукам со лекарства чепови ставам кога има 38.2мах Т ,А за одма даванје сируп така ми кажаа кога ја вакцинирав да дадам и давав само еднаш после вакцина после немаше потреба,оваанеделами го испотруа детето со фенобербитон или ако и да беше дете скапа од тоа се отру . Боценце изгледа има фатено малата вирус носи ја на лекар додека е на време да прими терапија да бидете на раат барем. А тоа што викаш достикаџена волку информираност залекарста на млади родители Да се согласувам ама информираност на лекари стари што секој ден исто даваат на сите и дури ми се смеат во фаца ако прашам а зошто тој лек ,каква дијагноза ми викааат мајчее јас сум овде со толку деца ти ке ми кажуваш да не сум се правела сезнајка .еее се испокарав таму и испаднав јас негативка user posted image и ич не ме сакаа оти цело време прашував што ова што она.



ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Kikicka koga ke odis HR kupi cepcinja Viburkol tiie se super koga izleguvaat zabi .
I jas sum protiv sirup ili bilo sto ako deteto nema temepratura ,a na bocnatoto mesto nemam nikogas nisto stavano



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 13:51:05   
kikicka
Можете да замислете како би изгледала дневнава во живо со сите нас и децата плус а? Панаќур невиден,кафиња,јадења свашта user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 14:13:08   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Можете да замислете како би изгледала дневнава во живо со сите нас и децата плус а? Панаќур невиден,кафиња,јадења свашта user posted image


И барем петорица што зборат во ист глас, во неколку групи user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 14:36:21   
Maca25
Кикичка треба да дојдеш на некоја дружба!! тоа ти е дневнава соба собрана на 2 саати. Сите сме како ненамуабетени, уста не затвараме user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 14:36:36   
Ikana
Lele lugje se mrdnavme od vcera navaka! Prvo u niedno vreme ni snema struja PAK, pa trci kaj moite u centar, tamu pusalna teska, macorot kacen na luster a be haos! Se piknavme site trojca u edno sobce i kjuti traj samo za da doznaeme deka dosla struja posle 2 saati! I ajde umorni si vikame nema sansi sega pak da se pakuvame i nazad, pa si prespavme na moeto devojacko krevetce (dizajnirano od tatko mi, potesnicko namerno da nema mesto za dvajca)user posted image se skichmivme cela nokj, a bebeto u relaksator i na dve foteljiuser posted image
Krpen zivot rabotava, se budime sabajle, macorot u al se dzitka da se docepoa do siba, mu mirisa na mlekce, bebco saka da se gali, ja vari shishinja ko luda i si vikam maze pakuj se si ideme doma! Stigame doma ja ko so me dal Gospod frik fakjam da cistam, palam bojler go banjame bebeto, se banjam jas, se simnuvam dole i da si stavam casa voda, gleam nema voda! LUD J*BE ZBUNJENOG rabotava!
Nikad vaka ne bilo, ni so rabota, ni so nacin na zivot, jebote tri puti u den mi snemue struja, ova e nenormalno!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 14:50:31   
Beatris
E тоа со струјата беше стварно виц, цела вечер вчера романтики на свеќи user posted image user posted image user posted image   Среќа откако заспа user posted image  снема. Мм у ниедно време акаше да бара плинско да купи да не случајно нема до сабајле па за да имаме каде јадење за user posted image  да направиме. Среќа дојде за едно 2 саата! A кол центарот на ЕВН зафатен исто толку време, у позадина едно весело музиче абе просто ти иде да заиграш user posted image  А нас главата ни чури у темница, и тек па кога ќе ја чуеш тетката со милозвучен после 5 минути чекање дека сите оператори се зафатени, ти иде да им отидеш таму со бомба 

У контекст на ова копирам еден статус од фб user posted image user posted image user posted image
ИЗВИНЕТЕ ГОСПОДИНЕ, ПОРАДИ ПРЕОПТОВАРЕНОСТ НА ТРАФОСТАНИЦАТА А ПОРАДИ ЗАШТИТА НА ИСТАТА.....ЈА ИСКЛУЧИВМЕ!!! А ШО ДА ПРАИМЕ НИЕ БРЕ ГОВЕДА ЕДНИ ОД ЕВН??? ДА СПРЕМАМЕ РОБА СО СВЕЌИ И ДА СИ ХУКАМЕ ЗА ДА СЕ ГРЕЕМЕ..... СВАШТА У 21 ВЕК 

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 15:20:00   
Maca25
Абе Иканче ме изнасмеа!! Тоа ти е срцка - сиромаштија user posted image штеди едно па друго па трето и така до бескрај! Скопјево ни е ко хорор филм навечер, страв да ти е да излезеш од што е темно! и кај нас истото со струјата се дешаваше пред некое време, има па нема, се плашев дека се дома ќе ми рикне. И ние пакување правец и кај моите.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 15:20:38   
Ikana
Kameno doba be, i na kraj smetka koa kje mi stigne, mi ide stvarno da gi raznesam! Aj smetkite, ok , trosime kje platime, ama u niedno vreme ili po celi denovi da nema struja e necueno! Aj toa, a sega i vodovod da gi fatam!
Ne be ova ne e normalno vekje, ova partiive i politicarive i biznismenive ne oteraa site u nepovrat! Ne mi e jasno kako uste nikoj ne se pobunil?!?!? Tolku li sme ovci od narod be? PA vo Grcija zapalija sve, od protesti nie uste kjutime aloooooo do koga be lele kako ne padne nekoja kometa i sve da utepa toa dzganot!!!!! DO KOGA VAKA LUGJE?!?!?!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 15:40:00   
Pepelaska *
Икана за претседател , user posted image и мене ме изнасмеа ама дека си во право во право си.И кај нас по улица е жива темница а богами и низ цел град, а и дома исто ни снемуваше по некои 15 минути, јас незнам што се случува со струјава.

Инаку јас од сабајле се расчистив, перам се живо дури сега откако наместив завеси и сл видов колку било валкано а перев само пред еден месец , ама од овие пусти дрва веќе аман, ми се смачи и зима и се, само нека се затопли само ќе шетам со ништо нема да се замарам ама ич.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 15:45:23   
kikicka
ејј арно со одам од Мк user posted image ,со струјава во Нг нема проблеми се си свети преселете се во Нг башка мирно градче user posted image нема хаоси како ск секаде стигаш за 5минути user posted image . мацо па незнаеш колку сакам дружба со вас здравје некогаш може и ке успеам да дојдам.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Кикичка треба да дојдеш на некоја дружба!! тоа ти е дневнава соба собрана на 2 саати. Сите сме како ненамуабетени, уста не затвараме user posted image



< Поракaта ја уредил kikicka -- 28.2.2012 15:53:00 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 15:50:06   
Ikana
Leleee Pepelaska nemoj, strav mi e da gi stavam zavesite da se perat, kojznae koga kje se isperat bez niv kje ostanam, sto od struja sto od voda!!!
Hehehe a ja uste se furam da ne idam u MVR pasoshko demek narod mnogu ima kje se ispozarazam....a doma struja i voda nema, neam race kako da izmijam!!!!! Se cuvas se pazis i na kraj EVN i vodovod kje ti go spopikaat, ako ne ti go spopika nekoj drug prv.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 16:04:54   
Teonicka
Здраво женски на сите наздравје кафенцеuser posted image user posted image супер ни е дневнава соба. супер друштво си најдов...ве гушкам сите заедно со мојата ќеркичка

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 16:26:08   
Ikana
Eve vaka vo cest na zalenjevo denes sto go udriv, da se raspolozime ve nosam na plaza kaj sto nema ni EVN, ni vodovod, ni toplifikacija (ako se priblizat imam edna ajkula u voda za niv spremna), tuku ima samo edno najubavo NISHTO!
user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 28.2.2012 16:28:12 >

(Одговор на членот Teonicka)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 16:34:01   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Дај да си отовриме ние една нова фирма и да се фатиме за работа user posted image


Богами ова најдобро ќе биде. user posted image user posted image user posted image

Јас денес збеснав, Филип е многу немирен (а инаку си е супер, мирен е ) и ништо не ме остави да направам. Му правев јадење 1 час, на делови. После за нас пржев риба и варев компири. Чиниите не стигнав да ги измијам, ќе чекам мм да се врати од работа, па после. Јадев само кадаиф од сабајле user posted image
Собата ми е хаос, јас сум уште во пижами долу, а горе во тренерка. user posted image
Недомаќински расположена сум денес.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 16:45:57   
Beatris
На шала на смеа ама сериозна сумuser posted image  Да смислиме нешто, еден бизнис план и да тргнеме во акција user posted image  Почетни средства ќе склопам од негде

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 17:25:15   
arh_diz
Ja podrzuvam tvojata ideja Beatris


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 20:56:34   
TeacherMom
Дневнава соба е навистина пријатно место па решив малку поактивно да се вклучам. Се надевам дека примате гости user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 21:34:03   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

На шала на смеа ама сериозна сумuser posted image  Да смислиме нешто, еден бизнис план и да тргнеме во акција user posted image  Почетни средства ќе склопам од негде

Планирајте ме и мене, неможам повеќе со платава што ја земам едвај 3 дена издржуваме под услов да не платиме сметкиuser posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 22:09:09   
Olivia

ИЗВОРНА ПОРАКА: TeacherMom

Дневнава соба е навистина пријатно место па решив малку поактивно да се вклучам. Се надевам дека примате гости user posted image


Sekogas raspolozeni za druzba, poveli TeacherMom pridruzi ni se i "enjoy the ride" user posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 22:16:35   
Calypso
Eve me mene pak... preeska pisav i op... snema struja. Da, i kaj nas istiot problem kako i kaj poveketo, ama nas standardno tri nedeli nanazad sekoj vtornik vo isto vreme ni ja isklucuvaat strujata. Dzabe se javuvav vo call centarot da prasam, demek ne znaeja oti nemalo struja, a posle mi vika zgolemena e potrosuvackata, pa se riknala trafostanicata - izgleda mislat deka nie nafta pieme... bas se prasuvam kolkava ke ni bide fevruarskata smetka, oti januarskata bese rekord - ne prasuvajte kolkava bese, glava ke ve zaboli...
aj da ne vi tupam i jas... da ve pocestam nesto vaka vtornicki? A? user posted image ubavo odgovara so slikite na Ikana user posted image
user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 23:02:40   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

На шала на смеа ама сериозна сумuser posted image  Да смислиме нешто, еден бизнис план и да тргнеме во акција user posted image  Почетни средства ќе склопам од негде

Планирајте ме и мене, неможам повеќе со платава што ја земам едвај 3 дена издржуваме под услов да не платиме сметкиuser posted image


АЈДЕ! Ете, готово е. Три вработени веќе имаме. user posted image Сериозно, ако се спрема нешто јас сум за. user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?