|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 9:18:44   
vezilka RR
Хе,хе епа ајде честит празник на руските мажи user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2376
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 9:43:21   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

E mnogu ubavo! Sega ligi da ni tecat. Fala fala user posted image user posted image


ајде вади боловање!! Ми се јаде сладолед!! user posted image
Ако не саботно може да се зашетаме.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2377
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 9:44:14   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Добро утро, јас изгледа сама ќе пијам кафе сабајлево, а? Ај некој да ми прави друштво user posted image


Луци јас земам кафето. Малку ладничко е ама нема врска! Кофеин си е кофеин user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2378
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 9:46:30   
taisa
dobro utro i od mene i na zdravje kafence malku kasnam morav da pojaduvam ne mozam kafe na gladnouser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2379
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 10:01:14   
Maca25
Добро утро и од мене! Некако ладно утрово!
Еве ние на работа муабетиме за проектова на валдата Купи куќа, купи стан...некако нема заинтересираност од луѓето за кредити...не знам некој да каже дека аплицирал за стан..

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот taisa)
Непосредна врска до пораките: 2380
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 10:07:09   
Ikana
Helouuuu i od mene!! Maco sto da ima koga vekje se izbrani tie sto ke dobijat duri i bez aplikacija hhahahauser posted image Ubav proekt, kako i da e!
Nie denes sme na kontrola kaj dr. Sofijanov! Da vidime sto sme napravile i do kaj sme, malce strav mi e, ama mora pozitivno! Ve gushkam site!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2381
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 10:13:14   
Beatris
user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

E mnogu ubavo! Sega ligi da ni tecat. Fala fala user posted image  


ајде вади боловање!! Ми се јаде сладолед!! user posted image
Ако не саботно може да се зашетаме.




Ехх море јас и две би извадила и вечно би си седела на боловање user posted image  Ама не даваат бе маuser posted image та нивна user posted image  Најпаметно саботно, уште топло да се погоди со сонце кај ќе ни е крајот user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2382
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 10:37:12   
blue_blue
Колку мразам кога ќе се разбудам со главоболка.....Абе како некој да ме треснал со тава по глава и цела глава ми е тапан! Страшно....него дали знае некој да ми објасни како оди постапка за добивање на штаки - патерици или како више се викаат....Ми требаат за утре - сестра ми е во болница, си ја скрши ногата па ја оперираа и утре ќе ја пуштат дома, па ми требаат штаки за да може да станува од кревет...дај пишете која е постапката за нивно добивање

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2383
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 10:47:51   
Luci
Леле блу блу јас поима немам. Таму во болница да се распрашате најубаво, може и од таму даваатuser posted image Мм кога се искрши целиот(падна од мотор)земавме од дедото на кумот па после му ги вративме

< Поракaта ја уредил luci -- 23.2.2012 10:48:12 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 2384
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 10:54:32   
Tanjat7880
ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Колку мразам кога ќе се разбудам со главоболка.....Абе како некој да ме треснал со тава по глава и цела глава ми е тапан! Страшно....него дали знае некој да ми објасни како оди постапка за добивање на штаки - патерици или како више се викаат....Ми требаат за утре - сестра ми е во болница, си ја скрши ногата па ја оперираа и утре ќе ја пуштат дома, па ми требаат штаки за да може да станува од кревет...дај пишете која е постапката за нивно добивање

Specijalistot vo izveshtajot pishuva za potrebata za konkretnoto pomagalo,toj izvestaj se nosi vo fondot za zdravstvo na zaverka i od tamu vo Slavej za podiganje na pomagaloto,taa beshe procedurata pred dve godini koga rabotev vo taa bransha..se nadevam bev jasna i malku pomognav..pozdrav

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 2385
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 11:18:20   
Annet
Dobro utro na site imajte si ubav den,mene ne mi pocna ubavo,se nekoj maler me tera denes,skraja da e od vas.....

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 2386
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 11:33:57   
blue_blue
TanjaT7880, И јас така мислев, само не ми беше јасно дали треба од специјалистот тоа што ќе ти го даде да го носиш на матична па матичната да ти даде некоја си таму потврда која треба да ја носиш во фонд за здравство да ти ја заверат...Мислам дека за свекор ми кога земавме кеси едни зошто му е извадено дебелото црево матичната ни даваше потврди од кога и се однесе тоа од специјалистот што го оперираше....ај ќе прашам денес во болница

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 2387
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 11:34:12   
Luci
Женски во недела на Прочка ми е роденден, па со мм сакаме да излеземе во сабота негде, во некое убаво ресторанче на вечера. Дајте идеја некоја, да си закажам со време

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 2388
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 11:48:23   
AneLav RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Женски во недела на Прочка ми е роденден, па со мм сакаме да излеземе во сабота негде, во некое убаво ресторанче на вечера. Дајте идеја некоја, да си закажам со време

Одете во Папу интересно и опуштено местенце така малку во етно стил. Има интима.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2389
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 11:58:38   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Женски во недела на Прочка ми е роденден, па со мм сакаме да излеземе во сабота негде, во некое убаво ресторанче на вечера. Дајте идеја некоја, да си закажам со време

Балила!!! user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2390
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 12:01:58   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Maco sto da ima koga vekje se izbrani tie sto ke dobijat duri i bez aplikacija hhahahauser posted image Ubav proekt, kako i da e!



Nie so mm bevme zaletani za ovoj proekt...ama koga napavivme matematika...lugje ama ic ne se isplati...i celiot proekt go rpodolzoja samo zatoa shto nema zainteresirani, uslovite ne se bas naj naj...eden kup, ustvari celo brdo dokumenti pa rokovi pa ogranicuvanja...mf..ne fala

ja malku nenaspana, vcera zagalvime na rodenden a A nesto ne spiese kako treba pa i ja so nego...kje zemam nekoe od kafinjata da se opraam ihihihih

< Поракaта ја уредил Andriance -- 23.2.2012 12:03:21 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2391
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 12:14:37   
AneLav RR
Иначе да ви кажам проектот треба да се вика „продај куќа, купи стан“ Па колку зафрканции има катастрофи. Воопшто не се исплатува, поарно е човек да си земе стамбен кредит од банката, барем фиксна камата ќе имаш, вака може и тоа што ќе го отплатиш да ти го земат. ёод кај да знаеш, што ќе се промени по пет години.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 2392
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 14:20:51   
Ikana
Eve nie se vrativme od kontrola, fala bogu dobri sme.
Si bevme vo promedika, super bese, bez stresovi, cisto, nema guzvi, milina!!!
Za proektov bas zatoa i ne apliciravme, ne da ne se isplati nego ne znam. Fakticki jas i mal kredit da zemam za dogradba na kukja treba posle so dupla kamata da go isplatam, ili kje mi se fati dupla rata....ic ne e ko sto vikaat za 20 godini 50 000 evra nema nisto da bidat. Jas sega 1000 evra ne mozam da vidam na edno mesto, a ne pa 50. Mislam mizi asan da ti baam!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 2393
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 14:33:56   
AneLav RR
Со бебушот одите на контроли така? Јас почнав и за тоа да размислувам на кој педијатар ќе ги носам овде во Струга кога ќе се родат. Некако овде ништо не ми е за верба, затоа и бременоста ја водам во Скопје. Ама ќе морам да си најдам некој од овде што да правам не ќе се шетам секој месец со бебињата. А и мене моите ме земаат и враќаат секој месец да не се возам по автобуси, знам дека ги малтретирам ама они викаат дека ништо не им е тешко само да е во ред се. Поздрав!

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2394
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 14:47:43   
Ikana
Anelav, nie si ja prijavivme vo Bukuresht bolnicata kaj maticen pedijatar, za da bide se uredno iskontrolirano. Inaku si ja nosime kaj Dr. Sofijanov, zasto e dolgi godini kolega na majka mi i vo nego najmnogu doverba imame. Negovata kjerka, Dr. Culi, mi go spasi bebenceto, znaes pravevme muabet. Ima ordinacija vo Promedika, toa e karsi ramstor, kaj Oriflame sto bese i Trgotekstil....ke dojde karshi novata NLB tutunska banka. Mnogu sum zadovolna denes od pregledot. Temelno i smireno, se ubavo ke te rasprasa i ke ti objasni, bukvalno 2 saati bevme so nego. I za dzabe pari iskreno!
A inaku ubavo pravat tvoite, ne se zafrkavaj po avtobusi sega...Uzivkaj si vo drugo stanjeuser posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 2395
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 14:53:11   
AneLav RR
Значи овде, нема многу избор на доктори. Тие што се останати и тие се. Најмногу ќе ми недостасува Скопје за таквите работи. Ама секогаш ќе ми бидат таму моите ако не дај Боже имаме потреба, што да правам.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2396
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 15:05:18   
rina13
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Maco sto da ima koga vekje se izbrani tie sto ke dobijat duri i bez aplikacija hhahahauser posted image Ubav proekt, kako i da e!



Nie so mm bevme zaletani za ovoj proekt...ama koga napavivme matematika...lugje ama ic ne se isplati...i celiot proekt go rpodolzoja samo zatoa shto nema zainteresirani, uslovite ne se bas naj naj...eden kup, ustvari celo brdo dokumenti pa rokovi pa ogranicuvanja...mf..ne fala

ja malku nenaspana, vcera zagalvime na rodenden a A nesto ne spiese kako treba pa i ja so nego...kje zemam nekoe od kafinjata da se opraam ihihihih

abe proektov e mizi asim da ti bajam 20g plakjas  a posle i subvenciite gi vrakjas na opredeleni rati mislam 3 ne me fakjajte za zbor,a ako sakas predvremeno da go isplatis kreditot subvenciite u kes da gi isplatis...a  toa posle 3 odnosno 5 god kamatnata stapka e promenliva...Toa e ko da si stavis raka u ogan koj znae sto se ke bide za 20 godini so nasevo malo trosno zemjice

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 2397
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 15:21:37   
Maca25
Икана а кај кој доктор во Букурешт? Јас таму ја носам Нина, кај Лазеска. А во Промедика работат со плави картони или се е приватно?
Како поминавте? Колку напреднала бебушка?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 2398
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 17:09:18   
Ikana
Isto Maca kaj Lazeska ja prijaviv, super e doktorkata user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2399
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 18:15:23   
kikicka
мене веќе ми е преку глава се аман веќе како се разболе Л никако да помине.Т нема,осипот го нема,крастата уште малку проливот он пред некња престана и вчера не се искака,денес од сабајле нормална столица после ужина ете ти пролив бел user posted image и спањаќот што го јадеше од вчера,тргнав за Ск нели да полагам таа повратила 2 пати на свеки ,не го сакала моето да го јади свеки и дала компир и к.млеко после саат повратила ,незнам после тоа и дала 3лажички банана јас таман стигнав поврати пак дали е прејадена дали и е нешто незнааааааамммммм и одмаја избањав и консултација со лекарот емесан К дадов и ја успав сега спие и ке и дадам млеко п ке видам што ке правам имам уште еден испит во вторник и доста е веќе сакам да си одам се ми се собра неможам ред да фатам ни на себе ни на user posted image ОФфффффффф морав да се искажам простете ми ама знаете како е пред да се истурам на некој да си се олеснам овде user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2400
Страница:   <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?