|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 11:53:16   
Sneska25
ovde mozes da procitas poveke za fizioloska zoltica http://www.ringeraja.mk/forum/m_12285/printable.htm

(Одговор на членот Sneska25)
Непосредна врска до пораките: 2351
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 12:11:38   
vezilka RR
Ех, жолтица, нашата болна тема. Нека не се секира другарка ти ние бевме жолти три месеци. Секое дете различно ја поминува. До три месеци е нормално. Само треба повеќе да цица и што е можно повеќе на дневна светлина. Еве ја темата за жолтица.

(Одговор на членот Sneska25)
Непосредна врска до пораките: 2352
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 13:06:50   
Calypso
Samo da ve pozdravam i da vi posakam ubav den. Ne mozam tolku cesto da se uklucuvam, ama ve citam, i ke pisuvam koga mozam... imame problemi so strujata, sega i so internet, aman vekje... ne za drugo, i detevo nauci sto e struja, pa sekoe utro koga ke se razbudi so prsteto pokazuva na sijalicata i vika "ai"user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2353
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 13:16:47   
mamicka77
ajde i od mene  dobar den  kikicka so sreka na polaganje pa sto pobrgu da si gi zavrsis site ispiti sto ti se nie uste edna nok pominavme nep[respiena do 3h  eve sega ja izbanajv i zaspa sabajle malku na vozduh cist izlegovme da ne fati sonce se vo kola kade treba da odeme  se izmori raduvajki se na maceto i sega spie

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 2354
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 13:19:06   
Ikana
Dobro utro i od mene...Si ja simnav knigata the wonder weeks za skokovi vo razvojot na bebeto i sega so toa si se zanimavamuser posted image

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 2355
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 13:30:42   
Beatris
Хелоу и од мене! Икана каде ја најде таа книга? Плс пиши ми линк во пп да се позанимавам и јас user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2356
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 13:40:31   
Bogdancanka
добар ден девојки како сте денес?јас видов прекрасно време и почнав да ги средувам плакарите,таман се разработив дојде девер ми на кафе и сега кој да стане,изгледа работата ќе ја одложам за покасно а може и за утреuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2357
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 13:47:33   
Maca25
читам викендов и до 20 степени ќе сме имале а?!? ајдеее иде лето user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2358
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 13:48:39   
Felly RR
Jас само што се вратив од работа, малце да одморам дури да си дојдат сите други.Дома сите сме испонастинати, прво ја фати свеки - па Матеа, па еве денес и мене. Синусите ужасно ме болат.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2359
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 13:49:48   
Bogdancanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

читам викендов и до 20 степени ќе сме имале а?!? ајдеее иде лето user posted image


леле убавини,ајде сакам летоооооо


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2360
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 13:51:54   
Maca25
кој зне што ќе се деси. за денес читав - се најавуваше снег, па од снегот ни трага ни глас. битно мене ме фрка глава, еве сега и трето кафе ќе пијам.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2361
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 14:13:26   
Pepelaska *
И јас трето кафе ќе пијам, ова не е нормално од -20 на 16 ама тоа е , метеопати сме си изгледа. Кај нас е топло и убаво ама не се излегува на улица од вода и растопен снег, мене ме фаќа дури некоја депресија од седење дома сама

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2362
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 14:24:31   
vezilka RR
Епа мислам и да не си метеопат ваква температурна разлика во рок од неколку ена ќе е утепа user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2363
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 14:33:51   
Џесика
И мене ме кине главата, ама не ќе да е од метеопатија сигурно user posted image , ми треба една работичка да се осетам ко жив чоек...user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2364
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 15:44:27   
AneLav RR
Леле луѓе и јас сум ко заспана цело време. Ништо не мои се работи откако се вратив во Струга. Само се туркам нешто да правам, а ми се спие ми се плаче. Дали ми е од бременоста, дали ми е од времево Бог знае. Поздрав до сите.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2365
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 18:15:54   
SkCura77
Мене ме фрка гла`а од свеки, ама ај да не скокам од тема на тема user posted image
Муабетот ми беше дека со дохранава на user posted image малку лутам и се губам, важно да не е гладен и да не се гади, нали...
А времево плаче за шетање, ама ај, ќе се стрпам уште малку.
Кој пие попладневно доцно кафе, повелете user posted image user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 2366
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 22:03:12   
Ikana
Ja simnav kako aplikacija na iphone od App store, 1 dolar bese. Mnogu e interesna! Se si ima zosto, kako, nacin kako da mu pomognete na bebeto da go nadmine teskiot period koj prethodi na skokot vo razvoj...lepota! M placese i kenkase nokeska i si vidov vo kalendarot i znam deka e razdrazliva poradi toa sto sledi skok! Se prosvetlivme hahahahuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Хелоу и од мене! Икана каде ја најде таа книга? Плс пиши ми линк во пп да се позанимавам и јас user posted image


(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2367
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 22:32:11   
Viktori
Јас сум на февруарски распуст од работа!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2368
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 22:38:15   
Beatris
E mnogu ubavo! Sega ligi da ni tecat. Fala fala user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2369
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 8:48:57   
Luci
Добро утро, јас изгледа сама ќе пијам кафе сабајлево, а? Ај некој да ми прави друштво user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2370
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 8:54:52   
Mihaela 2010
Dobro utro Luci,eve jas ke ti pravam drustvo,stotuku si napraviv kafe,i cekam da mi zapocne denov so rabota,se nadevam nema da ima mnogu..vcera me pobudalea strankive,sum zaspala u 10 koma,vo 5.30 oci 5 banki mi bea,bitno se naspav..

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2371
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 9:00:34   
Luci
Блазе тебе бар си се наспала, а јас ем во 21.30 легнав ем во 06.30 кога станав си викам пред да го видам саатот сигурно е 01.30-02.00 има време уште до 06.30user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2372
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 9:04:26   
vezilka RR
Добро утро девојки! Наздравје кафето. Еве и јас лека полека сеспремам за работа, денес богами ќе ми биде турбо. Така ми е кога оставам се за последен момент. Јас не знам што ми е последниов месец некако ич немам инспирација за работа, се тики нешто ескивирам и после се во последен момент user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2373
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 9:07:46   
Tanjat7880
Kafe i za mene devojcinja treba,dobro vi utro i imajte ubav denuser posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2374
   RE: Што ни беше муабетот?
23.2.2012 9:10:13   
arh_diz
Kaj nas denes e maski praznik slicno kako 8 -mi Mart


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 2375
Страница:   <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?