|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што ни беше муабетот?
20.2.2012 13:13:04   
AneLav RR
Дечки инаку да ви кажам конечно си дојдов во Струга. Маже беше пресреќен како што ме немаше видено три недели. И јас се фатив вцера по дома да чистам да перам и се преморив кичмава ме утепа од болење. ММ ќе ме убиеше ми викаше што се префорсируваш толку. А не можам да се одмарам премногу, кога имам обврски кога знам дека мене ме чекаат поарно ми е во еден ден да ги завршам и раат да сум после. Кај моите начисто се улежав не ме оставија ни една чаша да измијам, а да не зборувам за други работи. Важно конечно сум дома. Поздрав до сите.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 2326
   RE: Што ни беше муабетот?
20.2.2012 13:53:26   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

Ај добра вечер од мене.
Цел ден си го поминав со моите мажиња (user posted image и мм).

Од сабајле шетање низ парк, па потоа заглавивме 4 саати во игротека user posted image user posted image Убаво го искористив последниот ден од породилното. Сега пред да седнамна РР си се изнаплакав убаво бидејќи не ми се оди на работа. Не дека не ми се работи, не ми се остава Ј дома user posted image , да има како ќе си го земам со мене на работа.

Не сакам цел ден без него, неееее user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Утре претчувствувам цел ден ќе си user posted image

Ајт добра ноќ user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


blond ne se sekiraj duso sto se mora mora drug izlez nemas ednino da ja napustes rabotata ama pak budzet pomalku,ne mu se sekiraj na J ake si bide super uste poveke ke trca po tebe koga ke te vide znam deka ti e tesko ama sto se mora mora.
Jas zosto ne pojdev na rabota pred da ostanam bremena bidejki znaese sto me ceka sega pak imale i nov zakon ako koristis porodilno mo9ras na rabota da se vratis ako napustits treba da vrakas porodilno zatoa ke si posedam jas uste dve tri god doma najverovatno

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 2327
   RE: Што ни беше муабетот?
20.2.2012 15:11:22   
Pepelaska *
Кој е тој закон да враќаш породилно ???? И јас чув нешто за тоа, јас си заминав и сега треба да враќам пари??

Ах бре, а после трето дете , незнам што , а кој ќе ги гледа тие деца? Требаше само да го оставам до полноќ?

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 2328
   RE: Што ни беше муабетот?
20.2.2012 15:21:13   
Ikana
Dobarden i od mene! Nie denes konecno se rastrcavme po opstini, socijalno za paricen nadomestok....mnogu fini mi se vidoa, odma zavrsivme rabota, i sega mm otide da ja prijavi M na maticen pedijatar!
Imajte ubav den site!!! Blond vojnik li si?? Aman stavi slika me kopka mnogu!!! user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2329
   RE: Што ни беше муабетот?
21.2.2012 9:17:41   
Pepelaska *
Добро утро женски, јас од сабајле на благо , банана со чоколаден прелив и кафе ммм

user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2330
   RE: Што ни беше муабетот?
21.2.2012 9:22:09   
Mihaela 2010
Dobro utro i od mene..jas vekje 3 veceri ne spijam ubavo,a i M samo se vrtka se prevrtuva..izgleda kje da e od vremevo,a i vcera na rabota me iskina glava..si mislam da ne e polna mesecina..

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2331
   RE: Што ни беше муабетот?
21.2.2012 9:22:20   
Luci
Добро утро и од менеuser posted image Абе Севе ни се породила, еве јас частам мекици у нејзино име user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2332
   RE: Што ни беше муабетот?
21.2.2012 10:11:08   
Tanjat7880
user posted image
Ama sonce so zabi e vo Skopje,shkolskiot dvor beshe bash pod led,sekoe dete shto vleze padnauser posted image padna na ledot i moeto...vnimavajte devojki!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2333
   RE: Што ни беше муабетот?
21.2.2012 10:59:15   
AneLav RR
Не си само ти и на мене и мм ни беше така, нагло се затопли и главата не искина ко шашардисани бевме во неделата цел ден очите ќе ни испрснеа. Тоа е треба да се адаптираме. Кој е метеропат тоа му се случува. Сакам Сонце веќе!!user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2334
   RE: Што ни беше муабетот?
21.2.2012 11:15:06   
Ikana
Seve se porodiiii!!!! mnogu si ja sakam, lani na koncert super si pominavme!!!!!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 2335
   RE: Што ни беше муабетот?
21.2.2012 12:45:48   
mamicka77
kade ste zenicki ve nema  nesto slabo od sabajle MILA mi zaspa pa jas eve na pc da ve posetam,i kaj nas sonce ima od sabajle ja prosetav po dvor malku M i eve sega spie

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2336
   RE: Што ни беше муабетот?
21.2.2012 13:32:12   
kikicka
еве не и ние бевме на сонце јас решив од денес зелен чај да пијам ама......... една чаша испив и сега ме боле стомакот и ми се гади ,ке повратам

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 2337
   RE: Што ни беше муабетот?
21.2.2012 18:41:42   
SkCura77
Северина, нека ти е жив и здрав синот, голем нека расте!
Кикичка, зелениот чај е многу здрав, но и силен за почетници, јас би ти предложила да правиш послаби концентрати, разблажи го со малку повеќе вода на почеток, додека да ти се навикне организмот.
Викендов ептен бев наоштрена за шетање на сонцето, ама поради некои ~виши фактори~ одремавме дома.
Блонд плавушко, дај ма стави слика, малку да се потресеме, зашто на униформа и значка, сигурно има и пиштол во комплетот! user posted image Поздрав до сите!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2338
   RE: Што ни беше муабетот?
21.2.2012 22:46:13   
kikicka
жени има ли некој да ме просветли малку овие електролитите на хумана дали можат да се дадат на 2 пати по пола во 150мл млеко? пошто инаку неможам да и дадам да пие на кесичката пишува во 250мл вода или чај ама Л.никош не испила 250мл ретко ептен а вака во сон ке испие,ми поврати сега пред спиење и проливче имаше денес па да и дадам утре полагам и главата ме боле незнам на што да мислам попрвоuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 2339
   RE: Што ни беше муабетот?
21.2.2012 23:02:04   
Maca25
Ако има пролив никако не и давај млеко. Раствори ги во чај, па давај и цел ден од тоа да пие.

Јас денес цел ден го поминав на пат - прво Кочани па Штип. Прекрасен ден беше за шетање. На крај по една пастрмајлија во Мал одмор и накај дома.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2340
   RE: Што ни беше муабетот?
21.2.2012 23:10:15   
kikicka
офф мацо ајд ке пробам вечер со чај наместо млеко ако го испие добро ке е ама па кенка за млеко навечер не заспива цврсто ако не се напие.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2341
   RE: Што ни беше муабетот?
21.2.2012 23:53:45   
Martins mom

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Ако има пролив никако не и давај млеко. Раствори ги во чај, па давај и цел ден од тоа да пие.

Јас денес цел ден го поминав на пат - прво Кочани па Штип. Прекрасен ден беше за шетање. На крај по една пастрмајлија во Мал одмор и накај дома.


Lele Maco blaze tebe, aj da se menjameuser posted image I jas sakam da odam malce nakaj mojot krajuser posted image Kazi sea so imas da kazes za stipskite pastramajlii user posted image Najubavi se, neli? Baska i vo mal odmor znaat da gi doteraat ubavouser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2342
   RE: Што ни беше муабетот?
21.2.2012 23:57:11   
Maca25
Уууу супер се!! на работа еднаш месечно си нарачуваме да ни донесат за ручек. штип ич не го прошетав, али конфекциите ги прочешлавме user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2343
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 10:00:37   
Tanjat7880
user posted image
Do ova vreme vo denot KAFE ne ste svarile,sramota domakinki,eve samo EDNO od mene ali ima dve kolacinjauser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2344
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 10:05:41   
Maca25
Тања фала за кафето!! Јас си зимам и едно колаче user posted image
Никој нема овде а? јас и ти сами ќе си пиеме кафица!user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 2345
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 10:14:43   
kikicka
Добро утро и од мене ајд едно кафе ке ми треба не сум спиена ич танам ке се опоравиме пак нешто изпаѓа денес одам на полагање и ке ми треба мнг среќа за да положам .ајде позз па се читаме вечер

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2346
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 10:40:15   
AneLav RR
Еве и јас ќе ви се придружам за по едно кафенце. Конечно седнав на раат да го испијам и после пак турбо. Ај нека ни е на здравјеuser posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2347
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 11:33:07   
Annet
zenskii dobro utro a veke i dobar den.eee pred 3 godini na ovoj den mm me pobara, hiih koga ke se setam ,mislev deka ke poletam,vo znak za taa sreka koja trae i denes ve castam nesto vkusno;-)))
user posted image
user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 2348
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 11:34:49   
elenak
Женски неможам да барам соодветна тема, гледам овде тече муабет. Сабајлево ме прашуваше една пријателка а неможам да и помогнам, се породи пред два месеци а бебето уште и било жолтичко. Кај матичниот биле пред една недела и прво се зачудил и после им рекол ништо не е, ај да не ја боцкаме да испитуваме ќе помине, ама чудно ми е многу време е тоа. Немам искуство, мене Ј не ми фати жолтица, што викате виеuser posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 2349
   RE: Што ни беше муабетот?
22.2.2012 11:50:31   
Sneska25
Jas kolku sto sum upatena bebeskata zoltica normalno e da trae okolu 20 dena mene i dvete deca mi fatija zoltica i im pomina za 5 dena. Neka go odnese pak na lekar neka mu go proverat belorubinot. Obicno od zolticata bebinjata mnogu spijat.Moj sovet e da go odnese na lekar .pozz

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2350
Страница:   <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?