|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што ни беше муабетот?
24.9.2011 22:46:49   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Женски како сте миии...јас еве во паузата за денес да ве читнам на брзинка,се спремаме за утре за крштевката,многу сум возбуденааа.Купивме се што треба,уште тортата да ја земеме вечер и спремни смеuser posted image .Плус прва годишнина од брак имаме со мм утре, па се подновив плус нешто денес,а јас него му спремам изненадување за утре.Па чекајте частење утре вечер во баротuser posted image .Сии јаа

Пс.Убаво да си поминете на дружбата



Натушке, најубаво да си поминете утре. Честита крштевка, нека е здрав и жив Кристијан, голем да расти, и нека ви е честита и годишнината, уште многу да си дочекате.
А ние чекаме частење, ама и слики истоuser posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Што ни беше муабетот?
25.9.2011 8:57:42   
AnnaMolly RR
Натушке, убав помин на крштевка!

Еве јас ќе почастам во твое име појадок, многу сум гладна!
user posted image user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Што ни беше муабетот?
25.9.2011 9:13:16   
penelopa
Добро утро, брр кај нас е ладно, есента ни стигна иако сонце сеуште грее.
Честитко крштевање на К. Натушке, убаво да си прославите...хехехе каква коинциденција и ние денес славиме годишнина, поклон уште не сум стигнала да купам ама деновиве сигурно...нема смисла мажуле и роденден вчера славеше user posted image
Убав ден ви посакувам!
Нешто за каснување ќе спремам во баротuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Што ни беше муабетот?
25.9.2011 9:14:21   
Maca25
леле Ана Моли, кај ти текна на бурек и јогурт. Сега ќе ме натераш да одам и да купам.

Натушка честито крштевка на К. и годишнина. user posted image user posted image user posted image Чекаме слики и частење во барот после user posted image


< Поракaта ја уредил Maca RR -- 25.9.2011 9:15:51 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Што ни беше муабетот?
25.9.2011 9:20:06   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

леле Ана Моли, кај ти текна на бурек и јогурт. Сега ќе ме натераш да одам и да купам.

Натушка честито крштевка на К. и годишнина. user posted image user posted image user posted image Чекаме слики и частење во барот после user posted image



Ех готово ми отворивте апетит. Мене ми се пријаде симит- погача....ах колку време ја мислам а тука нема кај да се купиuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Што ни беше муабетот?
25.9.2011 9:22:49   
Maca25
Пенелопа, па што не си направиш ?!!?user posted image user posted image user posted image Бурек ваљда има, така!? Пикај бурекот со сирење во земичка и готово - симит погача user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Што ни беше муабетот?
25.9.2011 9:26:04   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Пенелопа, па што не си направиш ?!!?user posted image user posted image user posted image Бурек ваљда има, така!? Пикај бурекот со сирење во земичка и готово - симит погача user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image бурек има да ама јас и не сум баш по бурекот си сакам јас симит од фурната од Чаир ништо друго не ми е исто.


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Што ни беше муабетот?
25.9.2011 9:46:09   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: *miki mami*

zdravo zenski jas denes sum za nikade celata izgleda me fatil stomacniot virus cel den mi se povraka,a imam trista rabotiuser posted image


И јас вчера изгледа го прележав вирусов, сега ми е јасно, а цел ден се мислев што ми е, цел ден лежев, повраќав, а сабајлето сами бевме со Михаил, мм на работа беше, среќа што беше мирен, па издржавме некако. Па и капак на се, вечерта на роденден бевме, таму па едвај издржав.
Битно помина, денеска ко нова сумuser posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Што ни беше муабетот?
25.9.2011 10:31:48   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

леле Ана Моли, кај ти текна на бурек и јогурт. Сега ќе ме натераш да одам и да купам.

user posted image user posted image user posted image Чекаме слики и частење во барот после user posted image



Ех готово ми отворивте апетит. Мене ми се пријаде симит- погача....ах колку време ја мислам а тука нема кај да се купиuser posted image


Znaci ne mi se veruva deka me nateravte da idam i da si kupam burek i jogurt
user posted image
Nesto sto najmnogu mrazam e ko ke stanam da se oblakam i da pazaram, a sega i jas se spremiv i sofi ja spremiv i pravc vo najbliskiot zlaten klas user posted image


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Што ни беше муабетот?
25.9.2011 13:49:16   
*miki mami*
Natuska neka vi e srekna krstevka ubavo da si pominete pa ke gledame slikiuser posted image
i mene virusov samo eden den ispiv B6 i kako nova sumuser posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Што ни беше муабетот?
25.9.2011 16:53:04   
Pepelaska *
Среќна крштевка на Кристијан Натушке вечно името да му е и да ви се множат годишнините па чекаме слики

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Што ни беше муабетот?
25.9.2011 17:12:56   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Среќна крштевка на Кристијан Натушке вечно името да му е и да ви се множат годишнините па чекаме слики






Isto i od mene cestitki

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Што ни беше муабетот?
25.9.2011 17:17:49   
Maca25
жени како ви поминува викендот? Јас и ќерка ми овој викенд си се изнашетавме сами, вчера во Зоолошка и на ул. Македонија, а денес во парк, на лулашки, во Луна Парк. Супер викенд ми беше ова.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Што ни беше муабетот?
25.9.2011 17:31:19   
mila mama
Среќна крштевка Натушка, вечно име!
Викендов супер поминавме, шетнавме малку, се подруживме со пријатели, сега сме дома на топло, се мислам да ставам едно кафе, чичко хром не ми дозволува и вас да ви сварам user posted image Па ако има некој расположен нека стави по едно да се напиеме user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Што ни беше муабетот?
25.9.2011 20:24:02   
AnnaMolly RR
i jas jadev burek ama bez jogurt za vecera :) vi otvoriv apetit, a? jami mami, izvini sto ti otvoriv rabota da odis po burek, da videv porano deka ke odis ke dojdev da te castam da jade bebeto vo meseto :) aj sledniot vikend odime zaedno na pojadok!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Што ни беше муабетот?
26.9.2011 22:24:55   
Natuska85
Женски фала ви на сите на честитките,да се враќаат и кај вас само убави работи.Ајде во барот има частењеееееuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Што ни беше муабетот?
27.9.2011 10:01:47   
Snowhite RR
Добро утро, добар ден! Ај некој нека чести кафе, немам пиено од неделата.
Го однесов Михаил во градинка и сега ми е пусто дома самаuser posted image Ама ќе си го земам кај 12 зошто вчера кренал Т ми се јавија кај 2.30, а денеска сум втора смена, ако пак нешто крени нема да можам да го земам, ќе треба да го чека татко му до 4.30.
Мислев дека ќе поработам нешто низ дома, да подзачистам, ама па празник било, на свекор ми името му е бај д веј, нека му е честито и на другите кои слават

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Што ни беше муабетот?
27.9.2011 10:16:00   
Џесика
А што празник е денес? Јас и онака вчера све си завршив, денес ќе се излежавам и ќе си ја масирам кичмата од вчерашната генералка user posted image user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Што ни беше муабетот?
27.9.2011 10:20:16   
Snowhite RR
Крстовден
(Воздвижение на Чесниот Крст) 27/09/2011

На овој ден се празнуваат два настани поврзани со Чесниот Крст: прво, пронаоѓањето на Чесниот Крст на Голгота, и второ, враќањето на Чесниот Крст од Персија во Ерусалим. Обиколувајќи ја Светата Земја Св. царица Елена намисли да го побара Чесниот Крст на Христос. Некој старец Евреин, по име Јуда, единствен знаеше за местото каде што се наоѓаше Крстот, па принуден од царицата изјави дека Крстот е закопан под храмот на Венера, којшто на Голгота го подигна царот Адријан. Царицата нареди и го разурнаа оној идолски храм, па копајќи во длабочина најдоа три крста. Додека царицата беше во недоумение како да го распознае Христовиот Крст, покрај местото поминуваше поворка со мртовец. Тогаш патријархот Макариј рече да ги полагаат крстовите редум врз мртовецот. А кога го ставија врз него третиот крст, покојникот оживе. По тоа познаа дека е тоа вистинскиот Христов крст, чесен и животворен. Потоа го положија врз една болна жена и жената оздраве. Тогаш патријархот го крена крстот за да го види сиот народ, а народот со солзи пееше: „Господи помилуј!“ Царицата Елена направи ковчег од сребро и го положи во него Чесниот Крст. Подоцна, кога царот Хозрој го зазеде Ерусалим, многумина ги одведе во ропство, а Крстот Господов го однесе во Персија. Во Персија Крстот лежеше четиринаесет години. Во 628 година грчкиот цар Ираклиј го победи Хозрој и со слава го поврати Крстот во Ерусалим. Влегувајќи во градот царот Ираклиј го носеше Крстот на своите плеќи. Но одеднаш застана и не можеше да зачекори ни чекор. Патријархот Захариј виде ангел којшто му попречуваше на царот во раскошни облеки да оди под Крстот, по оној пат по којшто Господ одеше бос и понижен. Тоа видение патријархот му го објави на царот. Тогаш царот се слече, па босоног и во бедна облека го зеде Крстот, го изнесе на Голгота и го положи во храмот на Воскресението, на радост и за утеха на целиот христијански свет.

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Што ни беше муабетот?
27.9.2011 13:42:23   
Marija_L
Aj iskusni mamicki nekoj lek ili sampon - efiokasen protiv opaganje kosa?
P>S na site koi go slavat neka im e sreken praznikotuser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Што ни беше муабетот?
27.9.2011 13:55:51   
Bogdancanka
Marija_L nesto poveke za opaganje na kosata moze da procitas tuka

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Marija_L)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Што ни беше муабетот?
27.9.2011 23:51:56   
lina 25
Dobro vecer ima li nekoja mamicka uste budna ila samo jas dremam user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Што ни беше муабетот?
28.9.2011 0:03:59   
Viktori
има има како нема. ѕиркам од време на време user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот lina 25)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Што ни беше муабетот?
28.9.2011 9:03:37   
Felly RR
Ајде кој е за кафе, повелете!user posted image
Јас ја оставив Матеа во градинка, па ќе се спремам за на работа. Денес најмногу плачеше, од сите денови до сега. АМа само додека влезе, кога влезе внатре, одма престана.
Ама па и дома да е, јас кога одма на работа, и татко и да ја чува, мора да писне, да плаче кога ќе види дека излегувам.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Што ни беше муабетот?
28.9.2011 11:12:55   
lukas
dobro utro od mene ne mi e bas nesto  dobro zosto sum fatena vo polojnata vcera bev na mestac i sega sum so lepenka,padnata polovina i stipnato mesto na tri prsleni...vcera nezz kaj teram popot vo belo go vidov ....no sega sum podobra ama treba da odmaram ,da ne krevam i sto poveke da sedam ili lezam...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?