|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Забавни факти за бебињата родени во април

Автор: Редакција Рингераја | 20.4.2021
image

Април е толку убав месец за пречек на нов живот на светот. Дождот го расчистува студот од минатите денови, а цвеќињата ѕиркаат со главите од почвата, инсинуираат шарени денови пред нас

Стрес кај бебиња и деца

Автор: Редакција Рингераја | 26.3.2021
image

Се сеќаваме дека не ни се допаѓаше кога родителите нe оставија во градинка - колку се плашевме дали некој ќе дојде по нас! Се плашевме од првото шишање на шишки, а да не спомнувам одење на лекар

image

Еве десет едноставни „што треба и што не треба да направиш“ што секој ентузијаст и добронамерен посетител може да ги прочита, пред да посети новороденче

image

Една жена полудела поради постапка на свекрвата, која по сопствена иницијатива ги пробушила ушите на нејзината тримесечна ќерка

Ви го претставуваме Johnson`s бебе календарот за 2021!

Автор: Редакција Рингераја | 20.12.2020
image

Со задоволство ви го преставуваме Johnson's бебе календарот за 2021 година кој го красат 12 рингераини ѕвездички

Ѕвезда на бебе календар за 2021 година - ДЕКЕМВРИ

Автор: Редакција Рингераја | 18.12.2020
image

Го вртиме и последниот лист на 2020, а на него блеска...

Ѕвезда на бебе календар за 2021 година - НОЕМВРИ

Автор: Редакција Рингераја | 17.12.2020
image

Да ни ги стопли ладните ноемвриски денови, силно нека блеска оваа ноемвриска ѕвезда

Ѕвезда на бебе календар за 2021 година - ОКТОМВРИ

Автор: Редакција Рингераја | 16.12.2020
image

Нова страна за нова ѕвездичка. Цел октомври ќе ни блеска ѕвездата...

Ѕвезда на бебе календар за 2021 година - СЕПТЕМВРИ

Автор: Редакција Рингераја | 15.12.2020
image

Вртиме нов лист во бебе календарот, а на ред е СЕПТЕМВРИ

Ѕвезда на бебе календар за 2021 година - АВГУСТ

Автор: Редакција Рингераја | 14.12.2020
image

Во тивката и топла августовска ноќ една ѕвезда силно сјае, а како се вика, секој нека дознае...

СТРАНА 1 ОД 10


Анкета


Аlenyshka(80%)

(20%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!