|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ИСХРАНА

Кувар за бебе: Кашичка од цвекло и јаболко

Автор: Редакција Рингераја | 3.6.2019
image

Здрава и вкусна кашичка, одлична за бебиња постари од осум месеци

image

Со малку труд подгответе му на своето бебе (постаро од осум месеци) здрава, вкусна и весела кашичка

ИСХРАНА

Кувар за бебе: Кашичка од цвекло и сусам

Автор: Редакција Рингераја | 3.6.2019
image

Кашичката од цвекло ќе му биде примамлива за јадење на секое бебе заради својата интересна боја. Можете да ја воведете во менито на бебето со наполнети осум месеци

ИСХРАНА

Домашна или купечка кашичка за бебе?

Автор: Редакција Рингераја | 4.6.2015
image

Кога ќе дојде време за прихранување на бебето, многу мајки си го поставуваат прашањето, кој е вистинскиот избор - дали да купат кашичка за бебето од продавница или да приготват дома. Кој е вистинскиот одговор – домашна или купечка кашичка?

image

Вашето бебе веќе ги запозна основните вкусови и на ред дојде држењето на лажичката и обидот за јадење со сопствените рачиња? Иако се' завршува околу бебето, а не во устата, јадењето кашичка е феноменална забава!

ИСХРАНА

Нахранете го бебето со задоволство

Автор: Редакција Рингераја | 5.4.2012
image

Воведувањето на нова храна кај бебињата од шест месеци може да биде вистинска мака. Се' што е погусто од млекото е вистински предизвик за бебето. Цицањето е инстиктивна реакција, а хранењето со цврста храна е реакција од страна на бебето

ИСХРАНА

Оброци, десерти и сокови

Автор: Нестле | 22.8.2011
image

Во првата година бебето расте многу брзо, па во периодот меѓу четвртиот и шестиот месец исхраната со мајчино млеко станува недоволна за покривање на се поголемите нутритивни и енергетски потреби. Тогаш е време за воведување на првата цврста храна.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Изберете го најубавото име:
Sasha24

Изберете го најубавото име:

Елена (0%)

Емилија (0%)

Теодора (100%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!