|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Не одите на Северен пол, туку на одмор!

Автор: Редакција Рингераја | 7.8.2019
image

Родителите за одење на одмор се подготвуваат како за експедиција на Северен пол

Не верувајте во овие 4 митови за патување со бебе

Автор: Редакција Рингераја | 10.6.2019
image

Многу родители кои имаат мало дете, не ни помислуваат да излезат од границите на сопствената земја, а уште помалку да се качат во авион со него

Овој семафор ќе ве спречи да поминете на црвено!

Автор: Редакција Рингераја | 27.1.2015
image

Кога за последен пат поминавте на црвено? Вчера?! Денес?! Пред еден час?! Овој семафор ќе ве спречи да го направите тоа!

Дали да возите додека сте бремена?

Автор: Редакција Рингераја | 10.1.2012
image

Се смета дека жените се сигурни и внимателни возачи. Но постои еден период во животот кога ритамот на живот и секојдневните активности треба да се прилагодат на новонастанатата состојба.

На пат со дете

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Патувањето на подолги дестинации е вистински кошмар за родителите, бидејќи е добро познато дека на децата им е тешко да седат подолго време на едно место.

Игри при патување

Автор: Петра Балиш | 1.8.2012
image

Во текот на возењето некои деца стануваат нестрпливи, дури и заморени од досада. Прочитајте неколку предлози како да го скратите времето при долгите возења...

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?